فهرست
گزارش؛ حریف دوستانه تیم ملی را بیشتر بشناسید
گزارش؛ حریف دوستانه تیم ملی را بیشتر بشناسید

گزارش؛ حریف دوستانه تیم ملی را بیشتر بشناسید

آی اسپورت – تیم ملی ایران پس از پیروزی بر پاناما، حالا به دنبال ارائه نمایشی دلپذیر و البته تدارک برای جام جهانی در مقابل ونزوئلا است. کشوری در آمریکای جنوبی که هیچگاه در قامت یک تیم بزرگ مطرح نبوده؛ اما در تیم فعلی، بازیکنان سرشناس و بزرگی را دارد. حال در زیر به بررسی فوتبال در ونزوئلا پرداخته‌ایم.

از جغرافیا تا فوتبال

ونزوئلا کشوری در شمال آمریکای جنوبی است و پایتخت آن «کاراکاس» نام دارد. نام این کشور برگرفته از شهر ونیز ایتالیاست و دلیل آن نیز احداث خانه ها روی آب، در زمان کشف این کشور بوده است. ونزوئلا فوتبالِ قدرتمندی ندارد و هیچگاه به جام جهانی نیز صعود نکرده؛ اما به هر حال این ورزش در کشورهای حوزه آمریکای جنوبی رونق بسیار خوبی دارد.

یک چهارمی و یک پنجمی؛ بهترین نتیجه در کوپا

این کشور که زبان رسمی اش اسپانیایی است، در سال 1967 به مقام پنجمی کوپا آمریکا رسید و تا همین 6 سال پیش، آن مقام بهترین نتیجه اش در این رقابت ها بود؛ اما در سال 2011 با حذف اکوادور در مرحله گروهی و شیلی در مرحله یک چهارم نهایی به نیمه نهایی رسید و در پنالتی ها مغلوب پاراگوئه شد، این شکست در حالی حاصل شد که زردپوشان ونزوئلا در مرحله گروهی بر این حریف چیره شده بودند. در نهایت شاگردان ویلمار رولدان، بازی رده بندی را هم به پرو باختند تا با قرارگیری در رده چهارم، بهترین نتیجه تاریخ ونزوئلا در مسابقات جام ملت های آمریکا را رقم بزنند.

جام جهانی؛ چیزی شبیه یک رویا!

ونزوئلا هیچگاه حتی به جام جهانی نزدیک هم نبوده! آن ها در مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه، رده آخر را تصاحب کردند تا با بدترین نتیجه چند دهه اخیر، از حضور در روسیه باز بمانند. بهترین نتیجه ونزوئلایی ها در این رقابت ها پیروزی پرگل مقابل پاراگوئه و بولیوی و البته کسب تساوی برابر کلمبیا و اروگوئه بود.

سرمربی جوان، بومی و بی افتخار

سرمربی تیم ملی ونزوئلا رافائل ادگار دودامل نام دارد. دروازبان سابق تیم های مختلف کشورش که از سال 2010 به جرگه مربیان فوتبال پیوسته است. دوداملِ 44 ساله سابقه مربیگری در 2 تیم ونزوئلا و همچنین نشستن روی نیمکت تیم ملی زیر 17 و زیر 20 ساله کشورش را دارد؛ اما با هیچ یک از تیم ها به افتخار قابل ذکری نرسیده است. او از سال 2016 سرمربی تیم بزرگسالان ونزوئلا است و بعید به نظر می رسد حضورش در این جایگاه متداوم باشد.

با 16 لژیونر مقابل ایران، چند نفر هم دعوت نشدند!

شاید باورش سخت باشد؛ اما ضعیفترین تیم آمریکایی جنوبی، 16 لژیونر شاغل در لیگ های مختلف را دارد و حتی چند لژیونر هم برای بازی با ایران، به تیم ملی دعوت نشده اند. مالاگا، گرانادا، کروتونه، نیویورک سیتی، وست برومویچ آلبیون و... نام تیم هایی است که بازیکنان ونزوئلایی را در فهرست خود جای داده اند و حتی بازیکنانی از تنریف، آگزبورگ، آلاوز و لیورنو هم در این کشور حضور دارند. به هر حال علی رغم ضعف در نتایج، نباید انتظار تیم دست و پا بسته ای را داشته باشیم.

سالومون روندون، خطرناکترین چهره حریف

مهم ترین بازیکن تیم ونزوئلا در خط حمله این تیم حضور دارد. بازیکن تیم وست بروم که 19 گل برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده و تنها 4 گل تا رسیدن به عنوان بهترین گلزن تاریخ ونزوئلا فاصله دارد. او که در لاس پالماس، مالاگا، روبین کازان و زنیت هم بازی کرده، از دو فصل قبل در وست بروم حضور دارد و 20 گل هم برای تیمش به ثمر رسانده است. بدون شک روندون تمام تلاشش را خواهد کرد تا در دیدار با ایران، شمار گل های ملی اش را افزایش دهد.

 

ورزش سه

  ۳  
آی اسپورت
2017-11-13 10:38:00
نظر دهید
۳ نظر
نکونام! وقتی دلار 1000 تومان بود...
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۰۳
دیروز وقتی در خبرها آمد که فدراسیون 5 میلیارد به حساب نکونام واریز کرده بوده تا در استقلال بازی کند، متوجه شدیم که نبودن بودجه دلیل بازی نکردن با تیم های مطرح جهان نیست بلکه ترس و وحشت آقای کی روش از مواجه با این تیم ها است!
خاطره بازی با الهلال
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۳۱
عمر خریبین نیست چیپ بزنه؟
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
علی
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۱۵
اون نیست ولی علیپور هست چپ بزنه! خخخخ هههه
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر