فهرست
به بهانه ورود قریب؛ عملیات نجات
به بهانه ورود قریب؛ عملیات نجات

به بهانه ورود قریب؛ عملیات نجات

آی اسپورت - 1- در حالی که فوتبال ایران مدت‌هاست دوران خوبی را نمی‌گذراند و به‌رغم انتخاب تشریفاتی هر ساله فدراسیون در کنفدراسیون فوتبال آسیا به‌ عنوان فدراسیون برتر و 5 ستاره و با وجود اینکه همه مدیران و علاقه‌مندان به فوتبال ایرانی تاکید دارند به «فوتبال فارسی» مبتلا شده‌ایم، ورود یک مدیر توانمند و دارای دیدگاه‌های استراتژیک و برنامه‌ریز[کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت] به عرصه انتخابات فدراسیون،اندکی امیدوارمان کرد و بارقه‌های امید را در میان کارشناسان و اهالی فوتبال ایجاد کرد.

2-در سال‌های گذشته دیدیم عملکرد غیرکارشناسی، باندی و غلط در فدراسیون چه هرج و مرج و نابسامانی‌‌ای را در فوتبالی که همواره نومیدانه، امید موفقیتش می‌رود، به وجود آورد؛ از جمله عدم صعود تیم ملی امید به المپیک با تغییر پیاپی سرمربیان و کادر فنی و در نهایت ورود به مسابقات با مربی‌ای محترم ولی بدون کارنامه، شکست 3 گله تیم ملی برابر تیمی چون ژاپن در آستانه صعود به فینال جام ملت‌ها، نتایج ضعیف در اغلب تیم‌های پایه، مسمومیت بسیار شدید جو استادیوم‌ها و پرخطر شدن دیدن مسابقه در ورزشگاه، انتخاب عجیب مربی نه‌ چندان موفقی چون مارک ویلموتس و وتوی انتصاب مربی بزرگ و موفقی چون هروه رنار و دادن وی به رقیب عنود[سعودی]، بحران قهر ویلموتس در آستانه بازی مهم با عراق که نه‌تنها موجب به خطر افتادن صعود به دور بعدی مقدماتی جام‌جهانی 2022 قطر شد که حتی ممکن است از راهیابی به مسابقات هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا ـ 2023 امارات هم بازبمانیم(!)، برکناری او و احتمال محکومیت به غرامت 100 میلیارد تومانی، دخالت‌های مکرر رئیس فیفا در امور فدراسیون و عقب‌نشینی‌های بی‌پایان، بحران اخیر باشگاه‌های ایران در آسیا که هنوز هم مشخص نیست میزبانی داشته باشیم و هر روز از کنفدراسیون بیانیه جدیدی صادر می‌شود و انواع مختلف بحران در فدراسیونی که سال‌هاست در اختیار اهلش قرار نگرفته است. مشکلی که در روزهای اخیر در بحث سرمربی تیم ‌ملی و انتخاب پرحرف و حدیث وی به وجود آمد، آخرین مورد از بلبشوی فوتبالی است که یک ناجی می‌خواهد.

3- راضی کردن مدیری بالفطره چون دکتر قریب برای ورود به عرصه انتخابات کاری بود که توسط دلسوزان پاک‌سرشت فوتبال این مرز و بوم به سختی انجام شد و انتخاب احتمالی ایشان به ریاست فدراسیون فوتبال اقدامی است که می‌توان از آن به ‌عنوان اتفاقی مثبت و رو به جلو در این فوتبال ناخوش‌احوال به آن نگریست. دکتر قریب هم مدیری توانمند و اخلاقی است، هم متعهد و متخصص و هم سابقه خوبی در فوتبال دارد. از این رو شخصیتی با تحصیلات مدیریت استراتژیک و داشتن ویژگی‌هایی که ذکر شد، می‌تواند امیدوارکننده باشد.

4- در حالی که عدم هماهنگی‌، تشدید هرج و مرج و فقدان برنامه‌ریزی‌ موجب شده بود کارشناسان به آینده فوتبال ایران امید چندانی نداشته باشند، حضور این مدیر شایسته و از جنس فوتبال می‌تواند امیدبخش باشد. دکتر قریب باید در ماه‌های آینده با برنامه‌ریزی مناسب و ایجاد هماهنگی و همدلی میان اهالی رشته محبوب‌مان و با به‌کارگیری حداکثری پیشکسوتان، دلسوزان و کارشناسان برجسته و پاک و کسانی که برای خود در این فوتبال کیسه ندوخته‌اند، اتمسفری ایجاد کند که به نتایجی در شأن کشور عزیزمان و فوتبال دارای استعدادمان منجر شود.

5- امیدواریم ایشان انتخاب شوند چون قادرند به سرعت تاثیر گذاشته و سروسامانی به وضعیت نابسامان فعلی باشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها و اوضاع معیشتی برخی پیشکسوتان بدهند که زندگی‌شان را برای خوشحالی این ملت صبور گذاشتند و امروز کسی از آنها سراغی نمی‌گیرد و همچنین سایر امور اولویت‌دار را انجام دهند، نه مانند کسانی که فقط خوب حرف می‌زنند و وعده می‌دهند و با موضع‌گیری‌های خود موجب تنش و مشکلات و عمیق‌تر شدن چاه بحران‌های فوتبال ملی و باشگاهی می‌شوند و در عین حال ژست آدم‌های با اخلاق را می‌گیرند.

و در پایان سخنی هم با وزارت ورزش؛ اگر دکتر قریب انتخاب شدند، اجازه دهید برنامه‌های‌شان را اجرا کنند و در کار ایشان دخالت و سنگ‌اندازی نکنید، بلکه اهالی فوتبال بتوانند روزهای خوشی را تجربه کنند.

۸    
آی اسپورت
2020-02-13 00:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر