فهرست
آیا قطر می‌تواند میزبان جام ملت‌ها باشد؟
آیا قطر می‌تواند میزبان جام ملت‌ها باشد؟

آیا قطر می‌تواند میزبان جام ملت‌ها باشد؟

آی اسپورت - دو باشگاه ایرانی حاضر در دوحه به میزبانی قطر به‌صورت رسمی اعتراض کرده‌اند. این در حالی است که قطر علاوه بر میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ تلاش می‌کند. وحید علیپور، قائم‌مقام باشگاه شهرخودرو درباره میزبانی قطری‌ها به سایت باشگاه می‌گوید: «همه ما به شرایط ویژه کرونایی که بر همه چیز حاکم شده واقفیم، اما تصور ما این است که قطری‌ها برای جام جهانی ۲۰۲۲ میزبانی این بازی‌ها را قبول کردند تا خودشان را تست بزنند و البته اینجا را تبدیل به آزمایشگاه خود کرده‌اند. امکاناتی که در هتل محل استقرار ما و ۳ باشگاه ایرانی دیگر وجود دارد به هیچ‌عنوان قابل قبول نیست و البته خدمات هتلی و ترانسفر تیم‌ها نیز بسیار ضعیف است. نمی‌دانیم AFC چگونه بر این شرایط نظارت دارد، چراکه ما چند نامه اعتراض ارسال کرده‌ایم و کسی پاسخگو نبوده و خدمات و امکانات نیز تغییری نکرده است.»

او حرف‌هایش را این چنین ادامه داد: «کیفیت زمین‌های تمرینی نیز ظاهرش خوب است، اما متأسفانه زمین‌ها از نظر فنی چندان مناسب نیست. ما توقع داشتیم از فدراسیون فوتبال خودمان حداقل بازرسی وجود داشت و در این هتل می‌آمدند و شرایط را بازدید می‌کردند، اما متأسفانه این اقدام هم انجام نشده است. فشار AFC هر روز بر فوتبال ایران بیشتر می‌شود و این به هیچ عنوان خوب نیست. ما روزی قدرت فوتبال آسیا بودیم، اما با شرایط فعلی و اقدامات عجیب AFC در قبال فوتبال ایران متوجه می‌شویم که گویا دامنه این محدودیت‌ها برای فوتبال ایران در آینده نیز بیشتر خواهد شد و ممکن است به فوتبال ملی هم برسد.»

پرسپولیس هم به میزبانی قطری‌ها با نامه‌ای رسمی به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض کرده است. از جمله موارد اعتراض باشگاه پرسپولیس این بود: «ازجمله این اتفاقات در روز اول ممانعت از انجام تمرین بود. افشین پیروانی با اعتراض جدی به نماینده کنفدراسیون، انجام تمرین را برنامه هماهنگ شده از قبل دانست و تأکید کرد پرسپولیس با اعتماد به برنامه ارسالی، روز قبل از سفر را استراحت کرده و بر انجام تمرین اصرار دارد که در نهایت با اصرار صورت گرفته، این جلسه تمرینی انجام شد. در حالی که بعضی نمایندگان ایران به دلیل این ناهماهنگی برای تمرین روز اول با مشکل روبه‌رو شدند.»

حالا با این شرایط این سؤال پیش می‌آید که آیا قطری‌ها می‌توانند میزبان شایسته‌ای برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ باشند؟ آیا صرف ایجاد امکانات برای میزبانی مسابقات مهم و بین‌المللی کافی است؟ این اعتراضات حتی می‌تواند موجب حساسیت فیفا هم شود به این خاطر که تا چند صباح دیگر قطری‌ها باید مهمترین مسابقات فوتبال جهان را برگزار کنند.

 

خبر ورزشی 

  ۱  
آی اسپورت
2020-09-16 08:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
رضا
چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹، ۱۲:۵۱
هر چین ۱۰۰ سال از ما جلوتر هستن و کاملا شایستن ما یه ازادیو نتونستیم بازسازی کنیم چه برسه بخوایم میزبان اسیا باشیم .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر