فهرست
سوال روز: فجر می‌تواند در لیگ‌برتر بازی کند؟
سوال روز: فجر می‌تواند در لیگ‌برتر بازی کند؟

سوال روز: فجر می‌تواند در لیگ‌برتر بازی کند؟

آی‌اسپورت‌ ـ بازگشت فجر به لیگ‌برتر از آن خبرهای عجیب و غریبی است که البته وقتی پای فوتبال ایران در میان باشد احتمال رخ دادنش وجود دارد باشگاه فجرسپاسی شیراز که امسال با شروع خود در ابتدای لیگ به پلی آف سقوط کرد و در آنجا نیز با شکست مقابل پیکان روانه دسته پایین تر شد، تیمی است که به جز یک دوره در همه ادوار لیگ‌برتر حضور داشته است. این تیم وابسته به یک نهاد نظامی است و همواره شایعه حمایت فراقانونی از آن وجود داشته حالا به طرز عجیبی ممکن است به لیگ‌برتر بازگردد. این خبری است که امروز مهدی تاج آن را در دیدار با حمید استیلی مالک معلق باشگاه راه‌آهن به زبان آورد.
به گفته تاج اگر اختلاف بین دادستانی و باشگاه راه‌آهن حل نشود سازمان لیگ چاره ای ندارد جز اینکه روز سه شنبه باشگاه فجر را برای حضور در لیگ‌برتر تجهیز کند. این در حالی است که فجرسپاسی امروز حتی مدیرعامل هم ندارد. جعفر جعفری مدیرعامل دائمی این تیم پس از سقوط فجر به  دسته پایین تر از سمت خود کناره گیری کرد.
اما آیا فجر، به فرض ادامه اختلافات بین دادگستری و راه‌آهن می‌ تواند به لیگ‌برتر بازگردد؟ و آیا توانایی رقابت با تیم های لیگ برتری را دارد؟
1. فجر سپاسی پس از اتمام لیگ‌برتر گذشته در مرحله پلی آف از پیکان شکست خورد تا همه چهره های مهم خود را از دست بدهد.
آنها سرمربی، مدیرعامل و بازیکنان خود را از کف داده اند و در حال حاضر هیچ فعالیتی برای حضور بازیکنان در لیگ‌برتر سال گذشته به چشم  نمی‌خورد.
2. باشگاه فجرسپاسی در مدت زمان پس از اتمام لیگ‌برتر به طور کامل تعطیل بود و هیچ آمادگی خاصی برای حضور در رقابت های لیگ‌برتر امسال ندارد. با توجه به شروع دیرهنگام رقابت های لیگ در مهرماه این باشگاه نیازی  نمی‌ دیده که خود را آماده بازی های زودهنگام تر بکند.
3. موضوع بازیکن هم مسئله مهم دیگری است؛ فجرسپاسی با چند بازیکن و با کدام سرمایه انسانی می‌ خواهد در لیگ‌برتر شرکت کند.
4. با توجه به اینکه تکلیف راه‌آهن تا سه شنبه مشخص نخواهد شد، باشگاه فجر در صورتی که بخواهد خود را آماده حضور در لیگ‌برتر بکند چه باید بکند؟ آیا آنها باید از امروز کارشان را آغاز کند یا گوش به زنگ بمانند تا سه شنبه. اگر این تیم (به فرض محال) امروز سرمربی اش را اعلام کرد و شروع به استخدام بازیکن کرد و آن وقت قوه قضایی و راه‌آهن به توافق رسیدند چه؟ اگر نه آنها منتظر ماجرای راه‌آهن و قوه قضاییه ماندند و سه شنبه قرار بر حضور آنها در لیگ‌برتر شد آیا آنها می‌ توانند از پایان وقت اداری سه شنبه تا روز جمعه اولین بازی لیگ خود را آماده حضور در مسابقات کنند؟
این سوالات را می‌ توان همین طور ادامه داد و البته باید از سازمان لیگ سوال کرد که چگونه رئیس اش چنین اظهارنظر نسنجیده ای را در مورد حضور یک تیم ناآماده لیگ برتری به زبان می‌ آورد. به نظر می‌ رسد هیچ راهی جز صلح بین حمید استیلی و تیمش با قوه قضاییه نباشد؛ غیر از این هر اتفاق  دیگری تبعات فوتبالی فراوانی برجای خواهد گذاشت.
     
آی اسپورت
2014-07-26 15:13:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر