فهرست
فدراسیون  خواب است؛ فولاد سازنده گناهکار
فدراسیون خواب است؛ فولاد سازنده گناهکار

فدراسیون خواب است؛ فولاد سازنده گناهکار

آی‌اسپورت‌ ـ آنچه که امروز در مصاحبه رسمی رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح اتفاق افتاد بیش از گذشته مخاطبان پیگیر فوتبال را از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ دلخور و ناامید کرد. حتما در جریان همه ماجراها هستید، اداره کل تربیت بدنی نیروهای مسلح امروز نام دو بازیکن را به عنوان متخلفین جعل کارت پایان خدمت اعلام کرده و البته تاکید کرده است حدود 18 بازیکن دیگر نیز پایشان در این پرونده گیر است و احتمالا آنها هم محروم خواهند شد.
موضوعی که این نهاد نظامی آن را رسانه ای کرده یک مسئله جدی برای آنهاست، اینکه چند فوتبالیست ایرانی با استفاده از راه هایی که باشگاه پیش پای آنها گذاشته اقدام به دور زدن قانون و ارائه مدارک تقلبی برای احراز معافیت کرده اند و پس از بررسی مجدد مدارک آنها این افراد باید خود را آماده کنند تا دوباره به خدمت سربازی بروند ضمن اینکه با توجه به رفتار مجرمانه باید جریمه مالی سنگینی هم پرداخت کنند.
 اما بد نیست کمی هم به قبل از این ماجرا توجه کنیم، اینکه اساسا چرا باشگاهی مثل فولاد با سلامتی که همیشه از آن برخوردار بوده دست به چنین کاری می‌زند. برای پاسخ دادن به این سوال نباید راه دوری رفت موضوع این است که باشگاهی مثل فولاد که بودجه فراوانی را صرف تربیت بازیکنان جوان می‌ کنند در لحظه ای که نیاز است از این بازیکنان بهره بگیرند آنها را باید به تیم دیگری بدهند و دو سال از خدمات آنها محروم بمانند.
 این اتفاق قبلا برای باشگاه هایی مثل استقلال، سپاهان، ذوب‌آهن، سایپا و ... رخ داده و امروز هم گریبان فولاد را گرفته است، فولادی که همیشه تلاش زیادی برای حفظ بازیکنان خود می‌ کرده است، فولادی که با لطایف الحیل برخی مدارک تایید نشده و کارهایی از این قبیل اجازه نداده ستاره هایش به این راحتی به تیم دیگری پر بکشد.اما به هر حال همیشه هم  نمی‌ شود که اتفاقاتی از این دست را پنهان کرد بنابراین فولادخوزستان در اقدامی که می‌ شود آن را بی احتیاطی نیز ارزیابی کرد کارهایی کرد که حالا باید جوابگویش باشد. جرمی که ممکن است پای مدیرعامل فولاد را هم به میان بکشد.
 در این بین دو نکته قابل تامل وجود دارد اول اینکه در انجام تخلف باشگاه فولاد نباید شک کرد، آنها با ارائه مدارک نادرست برای بازیکنان خود کارت پایان خدمت تهیه کردند و حالا باید در سرنوشت سازترین روزهای مانده به لیگ‌برتر یک یا دو بازیکن کلیدی خود را به رقیب مستقیمشان تحویل بدهند. این در حالی است که آنها بابت سال ها سازندگی در فوتبال ایران حق زیادی به گردن و نهادهایی مثل فدراسیون باید به یاری آنها بیایند. کاری که به هیچ وجه از سوی این نهاد و البته سازمان لیگ انجام نشده است. اما مگر نه اینکه  این دو نهاد به عنوان سیاستگذاران اصلی فوتبال باید در این مورد کاری انجام می‌ دادند؟
در حالی که چند روزنامه نگار در  گفت‌وگو با وزیر ورزش خواستار تغییر قانون سربازی و کمک به تیم های سازنده شده اند باید از دوستان سازمان لیگ هم توقع داشت که یک تکانی به خود بدهند، به خدا که اشکالی ندارد!
  ۷  
آی اسپورت
2014-07-26 15:22:44
نظر دهید
۷ نظر
amir ardalan kalhor
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۳۴
امسال وزارت و فدراسیون و داوری و جعل خدمت و هند ارش افشین و همه بصورت خودجوش دست به دست هم دادان نذاشتن پرسپولیس قهرمان شه
-
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۰
چی میخواین بگین رک راست بگین . قهرنانی رو میخواین خارج از
زمین بدست بیارین
فولاد مونیخ
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۵
حیف نیست از صرف اینهمه وقت و هزینه برای بازیکن سازی که هیچ منفعتی هم برای خودمون نداره و در نهایت فقط باعث تقویت رقیبا میشه. اونم وقتیکه با نصف همین هزینه ها میشه هر سال یه تیم مدعی داشته باشیم.
اصلن به ما چه ربطی داره پیشرفت فوتبال، وقتی سیستم علی اصغری هنوز جواب میده !!
به ما چه تیم ملی چی میخاد بشه !! اونایی که باید به فکر باشن نیستن ما چرا شدیم کاسه ی داغتر از آش .
جمع کنید بابا این آکادمی رو !! این قرتی بازیا مال خارجکیاس !!
امین
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۲۴
مسخرست ادم خندش میگیره تهرانیای کثیف زورشون میاد تا ی تیم خوزستانی قهرمان میشه چشم دیدن خوزستانیاروندارن ولی اینوبدونن خوزستان تاج سرشونه
عبداله
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۸
به این میگن رسانه مغرض. بابا شما اسراییل روسفید کردید. چرا این قدر به مخت فشار اوردی خودم بت مگفتم جریان چیه.جریان اینه که شما دوست ندارید یک تیمی بالاتر از استقلال و پرسپولیس ببیند.کور خوندید
ملوانی
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۸
امیدوارم دوستان تراکتوری اونقدر بازیکن بگیرند که نیاز پیدا نکنند بازیکن های ما رو با فریب و پول بیشتر ببرند تراکتور . شاهین ثاقبی و پور رحمت الله با وجود قرارداد با ملوان و با توجه به اینکه خود ملوان تیم نظامیه رو بردند تراکتور و داد ملوان هم به جایی نرسید چون تیم تراکتور ظاهرا نظامی تر از ملوانه!
محمد مسعودنیا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۰۸
راهش اینه که سازمان نظام وظیفه به باشگاه های سازنده اجازه بده بازیکن سربازیش رو تو خود باشگاه سازنده بگذرونه و به ازاش نصف مبلغ قراردادش رو هم بده به حوزه نظام وظیفه همون استان و چون تیمهایی داریم که زود به فکر سواستفاده و دور زدن قانون میفتن و فامیلاشونو میارن تو تیم که سربازیشونو بگزرونن این قانون باید سالانه فقط برای سه تا بازیکن باشه و فدراسیون نظارت کنه که اون سربازا حتمن 20 درصد بازیا رو بازی کنن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر