فهرست
گزارش روز: تراکتور؛ 6 میلیارد برای 14 نفر/ اندر مزایای طرح سربازی
گزارش روز: تراکتور؛ 6 میلیارد برای 14 نفر/ اندر مزایای طرح سربازی

گزارش روز: تراکتور؛ 6 میلیارد برای 14 نفر/ اندر مزایای طرح سربازی

آی اسپورت-قرمزهای تبریز بعد از سپری کردن روزهای آرام در آغاز فصل نقل و انتقالات، توانستند با خرید چند مهره سرشناس در روزهای پایانی تا حدودی هواداران شان را راضی نگه دارند. ستاره های جداشده تراکتور، وضعیت مالی نامساعد و به طبع آن بی نظمی های رایج در باشگاه را دلیل بر جدایی می دانستند. حالا اما به نظر می رسد منابع مالی لازم برای خریدهای مدنظر رسول خطیبی برای تیم فوتبال تراکتور مهیا شده و او حتی امیدوار است در روزهای آینده بختیار رحمانی را نیز به ترکیب تیم خود اضافه کند.

در ادامه شفاف سازی مبالغ قرارداد بازیکنان توسط باشگاه های مختلف، تراکتورسازی نیز چند روز قبل میزان دریافتی بازیکنانش را بر روی وبسایت خود قرار داد. نکته جالب این لیست این بود که تنها 13 بازیکن در آن حضور داشتند و سایر بازیکنان به عنوان «سهمیه سربازی» معرفی شده بودند.

در میان این 13 بازیکن، احمد آل نعمه با دریافت مبلغ سنگین 1 میلیارد و 400 میلیون برای یک فصل گران ترین مهره تراکتور و یکی از گران ترین بازیکنان لیگ چهاردهم به شمار می رود. او تا پیش از دعوت شدن به تیم ملی توسط کی روش و حضور در برزیل هرگز تصویر چنین قیمتی را برای خود نداشت. علا عبدالزهرا با نزدیک به یک میلیارد، مهدی کیانی و محمد ایرانپوریان با 900 میلیون، خالد شفیعی با 700 و محمد ابراهیمی با 600 میلیون تومان دستمزد مهره های گران حضر در این فهرست بودند. فهرستی که حالا یک ورودی جدید نیز دارد. لوسیانو ادینیو طبیعا جزو سهمیه سربازهای تراکتور(!) محسوب نمی شود و احتمالا با مبلغی بیشتر از یک میلیارد تومان پیراهن این تیم را بر تن خواهد کرد.

با توجه به اضافه شدن ستاره برزیلی فصل گذشته مس کرمان، مجموع هزینه های تراکتور برای 14 بازیکن حدود 6 میلیارد خواهد شد. با این وجود آن ها قاعدتا برای مهره هایی نظیر شاهین ثاقبی، حامد لک و ... نیز قراردادهای خوبی کنار گذاشته اند. علیرغم این موضوع اما این تیم همچنان یکی از ارزان ترین تیم های مدعی لیگ چهاردهم خواهد بود و این یکی از مزایای مهم قانون در اختیار داشتن بازیکن- سرباز است. 

  ۱۰  
آی اسپورت
2014-07-26 15:35:29
نظر دهید

۱۰ نظر
-
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۴۵
خیلی قانون مضخرفی هست
اصلا چرا تراکتور سرباز بگیره ؟ چرا استقلال پرسپولیس نگیره ؟
متاسفم
ملوانی
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۱۹
امیدوارم مسیولین ملوان رسما اعلام کنند که بازیکن سرباز نمی گیریم تا خیال هوادارنش رو راحت کنه و همه دست جمعی برن تراکتور ! در حالیکه همیشه این منت بر سر ملوان و فجر سپاسی هسنت همه بازیکن های به درد بخور رو تراکتور می گیره که امثال طنز ماجرا اونجا بود که شهین ثاقبی و محمد پور رحمت الله که از تیم های پایه ملوان بودند رو هم با وجود قرارداد دوساله شون با ملوان به عنوان بازیکن سرباز جذب کرد اما هیچ سایت یا روزنامه ای مطلبی مثل اینها که در مورد فولاد نوشتید ننوشت جالبتر اینکه سایت شما که به شکل واضحی از پرسپولیس و تراکتور حمایت میکنه حتی کامنت های انتقادی هواداران ملوان رو تایید نمی کنه
-
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۶
بله این ناعدالتی هست که تیمهای نظامی از قانون حرفه ای فوتبال سود یکطرفه می برند اگر فوتبال حرفه ای نبود شاید می توانستند استفاده کنند ولی با این قیمت گران فوتبالیست ها یکطرفه سود میبرند
shahin sadeghian
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۲
طبیعی تراکتور بهتر از ملوانه و تبریز بهتر از انزلی همه میان تراکتور ‌.
محمد تراختور
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۴۹
استقلال و پیروزی هم شدن تیم آخه؟؟ یاشاسین فقط تراختور
اس و پس = پول بیت المال را به باد دادن
رضا
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۵۰
دوست عزیز چون سپاه سهام تراکتور رو خریده . برای همین یک تیم نظامی محسوب میشه و می تونه بازیکن سرباز جذب کنه
حسام
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۵۵
من هم مخالف این تبعیض ها هستم ! به این شرط که بازی های تراکتور هم همیشه از شبکه سه پخش بشه و بودجه های 30 ، 40 میلیاردی از وزارت بگیره و بازیکناش در اولویت دعوت به تیم ملی باشند ،اونوقت سهمیه سرباز تراکتور رو هم بردارند!!!!!
ابی
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۴۹
کسایی که میگن چرا تراکتور بازیکن سرباز میگیره و چرا استقلال و پرسپولیس نمیگیرن عرض کنم که مالک کارخونه تراکتورسازی سپاه هستش پس خوبخود تیم تراکتورسازی هم تیمی نظامی محسوب میشه..افتاد؟؟؟
TTT
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۵۷
آی اسپورت شمام آره!!!!!!!!
آذربایجان وار اولسون ایستمین کور اولسون
Vahid
شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۳۸
ما هم از خدامونه تیم نظامی نباشه و خصوصیش کنن. اینم بگم که باشگاه مشتری دست به نقد کم نداره ولی واگذارش نمیکنن.
در ضمن اگه سپاه سهم باشگاه از درآمدهای کارخونه رو طبق قانون بده تیم نیازی به این سربازا نخواهد داشت ولی چون نمیخوان سهم تیم رو کامل بدن از این قانونا گذاشتن. خوب چند امتیاز از تیم گرفتن یه امتیاز دادن.
من هم موافقم که این وسط به ملوان داره ظلم میشه و باید اونا هم حق انتخاب سرباز داشته باشن، ولی نمیدونم این وسط استقلالیا و پرسپولیسیا چی میگن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر