فهرست
شکست پروژه خصوصی‌سازی پرسپولیس؛ رحیمی روی پل
شکست پروژه خصوصی‌سازی پرسپولیس؛ رحیمی روی پل

شکست پروژه خصوصی‌سازی پرسپولیس؛ رحیمی روی پل

آی‌اسپورت-حساب باشگاه پرسپولیس که تنها 270 میلیون تومان موجودی داشت امروز مسدود شد و این مبلغ به کشتی‌گیران طلب‌کار رسید؛ این درحالی است که به نظر پروژه‌ی خصوصی‌سازی سازمان وزارت ورزش و جوانان نیز با مشخص نبودن شرایط اسپانسر این تیم در مسیر شکست است.

در عین حال، امیررضا خادم، معاون وزارت ورزش و جوانان معتقد است اسپانسر پرسپولیس برادری خود را ثابت کرده است؛ اما نگرانی‌های مالی در آستانه‌ی آغاز لیگ برتر از چهره بازیکن‌ها پیداست. آن‌ها نگران کابوسی هستند که از اواسط دوره‌ی حضور محمد رویانیان روی باشگاه سایه انداخت، مدیری که نامش با معماهای مالی دوران حضورش در ستاد مصرف سوخت گره خورده و خیلی‌ها اورا مسبب شرایط ایجاد شده می‌دانند.

کشتی چرا و چگونه

محمد رویانیان قصد داشت پرسپولیس به عنوان باشگاه در سایر رشته‌های ورزشی از جمله کشتی فعالیت کند.پس در سال91 تیم کشتی پرسپولیس جویبار شکل گرفت، تیمی که تا فینال لیگ کشتی پیش رفت و نایب قهرمان شد. اعضای آن تیم پس از کسب عنوان نائب قهرمانی به دنبال وصول کردن مطالبات خود رفتند که طبق ادعای نماینده‌ی کشتی‌گیران چیزی در حدود 550 میلیون تومان است که باید به این رقم، مبلغ 42 میلیون تومان را نیز به عنوان نیم عشر حق دادرسی که باید به صندوق دادگاه پرداخت شود، اضافه کرد. این همان دردسری است که هنوز ادامه دارد. پرسپولیس و تیم کشتی‌اش که کسی نمی‌داند چرا وقتی منبعی برای تغذیه‌اش نبود، تشکیل شد.

شکایت و تهدید برای زنده کردن مطالبات 

با پیگیری اعضای تیم کشتی آزاد، در 21 خرداد ماه سال جاری نوری، وکیل تام‌الاختیار کشتی‌گیران با سالارکیا، معاون حقوقی مستعفی باشگاه پرسپولیس در دادگاه صدر جلسه‌ای برگزار می‌کند که نتیجه‌ی آن قول سالارکیا برای تسویه حساب با کشتی‌گیران در نیمه‌ی تیرماه بود قولی که البته این هیچ‌گاه عملی نشد. با ادامه‌ی کشمکش این بار رحیمی از برگزاری جلسه‌ی داگاه ابراز بی‌اطلاعی کرد تا این بار در 18 تیرماه اجرائیه‌ی دادگاه به باشگاه برسد که طی 10 روز تکلیف پرداخت این بدهی مشخص شود که این امر نیز عملی نشد تا اموال باشگاه بطور کامل توقیف شود و در اختیار یکی از کارکنان این مجموعه قرار گیرد.

نکته‌ی جالب در ادامه‌ی روند شکایت کشتی‌گیران از باشگاه پرسپولیس ادعائی است که وکیل تام‌الاختیار کشتی‌گیران می‌کند و می‌گوید:\"اگر بدهی پرداخت نشود، قطعا از مقام محترم قضائی درخواست جلوگیری از فروش سهام پرسپولیس در بورس و خصوصی‌سازی این تیم را خواهیم داشت.\"

ورشکستگی: بدهیها سر به فلک می‌زنند

خواجه‌وند سخنگوی باشگاه معتقد است ارقامی که در حدود 70، 80 یا 160 میلیارد توسط بعضی رسانه‌ها به عنوان بدهی پرسپولیس مطرح می‌شود، محلی از اعراب ندارند و شایعه‌اند و تنها باید بدهی‌های این باشگاه مدیریت شود. از سوی دیگر رحیمی مدیرعامل پرسپولیس در واکنش به حکم توقیف اموال پرسپولیس که در دست وکیل تام‌الاختیار کشتی‌گیران قرار داشت، می‌گوید: \"پرسپولیس 150، 160 میلیارد تومان بدهی دارد ...\"و البته بدهی این باشگاه فلک‌زده به کشتی گیرها فقط یک بخش کوچک از یک کلیت بزرگ است که البته برای آن‌هم چیزی در بساط نیست؛ با این وجود رحیمی روز اول می‌خواست حتی بدهی‌های شفاهی را تسویه کند (اما حالا حتی از پس پرداخت بدهی‌هائی با این مدارک محکم نیز برنمی‌آید!)

موضوع مهم دیگر این است که اسپانسر پرسپولیس تنها یک اسپانسر 30 میلیاردی است که درحال حاضر چک 5 میلیاردی آن برگشت خورده است و البته مشخص نیست که آیا شرکت بهنام پیشروی کیش حاضر به ادامه‌ی همکاری با این باشگاه بی‌سامان هست یا خیر؟ اسپانسری که پنج‌تای مثل آن‌هم نمی‌توانند از پس مطالبات ملتی که طلب‌کار پرسپولیس‌اند بربیاید. کاش آقای وزیر ورزش از امیرخادم سئوال کند که وعده‌های خصوصی‌سازی و تنعم مالی پرسپولیس به کجا رسیده است؟ آیا این همان مدینه‌ی فاضله‌ای است که قرار بود ؟ کاش ماشین خصوصی‌سازی پرسپولیس بایستد که می‌خوایم پیاده شویم!

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-26 18:13:05
نظر دهید

۱ نظر
اینتر توتو
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۳۹
خصوصی شدن این دو باشگاه یعنی بسته شدن بخور بخور و بریز بپاش های الکی ، کدوم بخش خصوصی به علی دایی 2 میلیارد میده !!!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر