فهرست
نکته روز: نیمکت ایران مثل نیمکت برزیل و هلند
نکته روز: نیمکت ایران مثل نیمکت برزیل و هلند

نکته روز: نیمکت ایران مثل نیمکت برزیل و هلند

آی اسپورت – طی یکی دو روز گذشته خبر جالبی در رسانه ها مطرح شده است مبنی بر اینکه در صورت ادامه همکاری کارلوس کی روش با تیم ملی، علی کریمی به عنوان دستیار اول و مهدی مهدوی کیا به عنوان سرپرست به کادر فنی تیم ملی اضافه شوند . در صورتی که این اتفاق بیفتد( البته مهدوی کیا و کریمی این موضوع را تائید نکرده اند)، کادر فنی تیم ملی شرایطی مشابه تیمهایی نظیر آلمان، برزیل و هلند پیدا خواهد کرد.

 آلمان به عنوان قهرمان جهان از اولیور بیرهوف بازیکن سرشناس دهه 90 این کشور به عنوان سرپرست و آندریاس کوپکه به عنوان مربی دروازه بان ها در کنار یواخیم لو استفاده می کند.

برزیل که حالا دونگا را به عنوان سرمربی روی نیمکتش می بیند از دو بازیکن جام جهانی 94 در کادر فنی اش استفاده خواهد کرد و کلودیو تافارل و مائورو سیلوا کنار دونگا روی نیمکت این تیم خواهند نشست.  روی نیمکت تیم ملی افریقا و در کنار یورگن کلینزمن، تب راموس می نشیند که بین سالهای 1988 تا 2000، 81 بازی برای تیم ملی امریکا انجام داده.

 دستیار دیگر کلینزمن، آندرس هرتزوگ است که سابقه بازی در بایرن مونیخ را دارد و 103 بازی ملی برای اتریش انجام داده است. در تیم ملی انگلیس، گری نویل معروف دستیار اول روی هاجسون است. روی نیمکت هلند هم چهره های معروفی به عنوان دستیار نشسته اند. در دوره ون گال، پاتریک کلایورت به عنوان دستیار سرمربی فعلی منچستر یونایتد مشغول به کار بود و حالا که گاس هیدینگ سرمربی هلند شده، ضمن نگه داشتن دنی بلایند در کادر فنی، رود ون نیستلروی معروف را هم به کادر فنی هلند اضافه کرده است.

     
آی اسپورت
2014-07-27 11:02:48
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر