فهرست
نکته روز: صبا همچنان درحال تغییر است
نکته روز: صبا همچنان درحال تغییر است

نکته روز: صبا همچنان درحال تغییر است

آی اسپورت- خریدهای این فصل نقل و انتقالات، لیست منتشره از شماره پیراهن بازیکنان و فهرست مبالغ قرارداد اعضای تیم فوتبال صبای قم نشان می دهد که این تیم همچنان در حال تغییر و تحول کادر فنی و بازیکنان خود می باشد.

1- امین متوسل زاده

پس از پیوستن این بازیکن با قراردادی یکساله به صبا، خیلی ها او را جایگزین عنایتی در خط حمله این تیم می دانستند، اما کمتر از 40 روز و آخرین ساعات نقل و انتقالات، متوسل زاده از فهرست صبا کنار گذاشته شد و نام ایوب کلانتری از فولاد جایگزین وی شد. این که به چه دلیل او از لیست صبایی ها کنار رفته هنوز مشخص نیست.

2- عباس بختیاری

وی در این فصل از فجر شیراز به صبا آمد و به نظر می رسید دروازه بان سوم سال آینده تیم قم باشد، اما با گذشت چهار روز از برپایی اردوی صبا در تهران، این بازیکن از لیست صبا کنار رفت و قرارداد سه ساله اش خیلی زود فسخ شد تا جای یک بازیکن زیر 23 سال در فهرست صبا وجود داشته باشد.

3- سید مجتبی ممبینی پور

از بازیکنان بومی قم محسوب می شود که در لیگ های 91-90 و 92-91 برای صبا بازی کرد و فصل گذشته را به خاطر گذراندن دوران سربازی به مقاومت تهران رفت. او پس از بازگشتش به صبا، در تمرینات این تیم حاضر شد و حتی در بازی دوستانه صبا و تیم ملی امید به میدان رفت، اما زمانی که شماره پیراهن بازیکنان نماینده قم در لیگ برتر اعلام شد، نام او وجود نداشت.

4- حسن جوادی کوخالو

در بازی دوستانه صبا- فولاد که خبری از مرتضی کاشی و ممبینی پور نبود، چند دقیقه پایانی جایگزین پیروز قربانی شد و بازی نسبتا خوبی به نمایش گذاشت. مدافع 21ساله و فصل گذشته راه آهن شهر ری، در لیستی که شماره پیراهن بازیکنان صبا مشخص شد، شماره 15 به این بازیکن تعلق گرفته بود، اما نام وی در فهرست قراردادها وجود نداشت تا حضور جوادی در هاله ای از ابهام باشد.

5- محمد رضا قدرتی پور

با جدایی بختیاری، به نظر می رسید یک دروزاه بان جوان دیگر جایگزین او شود و این اتفاق با آمدن قدرتی پور از راه آهن رغم خورد. قدرتی پور نیز در آخرین روزهای نقل و انتقالات با قراردادی سه ساله به صبا پیوست.

6- احسان سخندان، آرام عباسی

برخلاف نفرات بالا، شماره پیراهنی برای این دو در نظر گرفته نشده بود، اما وقتی قراردادهای باشگاه صبا اعلام شد، نام سخندان و عباسی به چشم می خورد. این بازیکنان شیرازی که سال های اخیر همواره به تیم ملی جوانان و امید دعوت شده اند، با قراردادهای سه ساله و مبلغ 110 میلیون تومان به صبا آمدند.

7- مارکو اوره لیو آیوبل

بعد از رفتن زود هنگام امین متوسل زاده، صبایی ها به دنبال جایگزین کردن فرد مناسبی در خط حمله خود بودند و پس از چند جلسه تستی که از این مهاجم برزیلی گرفتند، او را با قراردادی یکساله به تیم خود آوردند.

8- آرش روشنی پور

هافبک فصل گذشته مس کرمان، در فصل نقل و انتقالات به صبا آمد ولی نکته قابل توجه برای این بازیکن عدم حضورش در دو لیست شماره پیراهن بازیکنان و مبلغ قراردادها می باشد و جالب تر اینکه روشنی پور هنوز با صبا تمرین می کند. حال باید ببنیم وی در طول فصل به این تیم اضافه می شود یا خیر.

9- رضا کردی

جا به جایی های صبا تنها مختص بازیکنان نبود و شامل مربیان هم می شد. مربی بومی قم که سال ها است در عرصه بین المللی فعالیت دارد، قرار بود در لیگ چهاردهم همراه تیم فوتبال صبا باشد، اما کردی که بیشتر در رشته فوتسال فعالیت دارد، با پیشنهاد مالی بهتر از مربی گری صبا، راهی تیم فوتسال دبیری تبریز شد تا همچنان در رشته مورد علاقه اش کار خود را ادامه دهد.

10- حسن مومنی

تمامی کارهای بدنسازی پیش فصل دو اردوی سرعین اردبیل و تهران تیم فوتبال صبا، زیر نظر این مربی پیگیری شد ولی اکنون که لیست قراردادها منتشر شده، نامی از مومنی دیده نمی شود و انگار کار صبایی ها با این مربی به پایان رسیده است.

     
آی اسپورت
2014-07-27 11:35:55
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر