فهرست
کدهای عجیب و غریب در گفت‌وگوی نکونام علیه قلعه‌نویی/ رشوه و باجگیری  برای حضور در ترکیب استقلال ؛ آیا این حرف ها حقیقت دارد؟
کدهای عجیب و غریب در گفت‌وگوی نکونام علیه قلعه‌نویی/ رشوه و باجگیری برای حضور در ترکیب استقلال ؛ آیا این حرف ها حقیقت دارد؟

کدهای عجیب و غریب در گفت‌وگوی نکونام علیه قلعه‌نویی/ رشوه و باجگیری برای حضور در ترکیب استقلال ؛ آیا این حرف ها حقیقت دارد؟

آی‌اسپورت‌ ـ مصاحبه طوفانی جواد نکونام با روزنامه خبرورزشی شامل جملاتی شگفت انگیز و تند علیه سرمربی استقلال است. حرف هایی که هرگز پیش از این به این صراحت از زبان کسی بیرون نیامده.

نکونام در این گفت‌وگو صفات مختلفی را به قلعه‌نویی نسبت داده و به وضوح سرمربی استقلال را متهم کرده که از منصور عظیمی دوست و همراه این چند ساله اش حرف شنوی داشته و وی ترکیب تیم را مشخص می‌کرده است. خلاصه آنچه که نکونام در این مصاحبه به زبان آورده روابط ناسالم بازیکنان با اطرافیان قلعه‌نویی است و اینکه عظیمی با دریافت رشوه از بازیکنان و باج گیری آنها را وارد ترکیب می‌کرده یا از جمع 11 نفره خارج می‌ ساخته است. این تندترین اظهارنظر ممکن علیه قلعه‌نویی است که البته مدتی می‌ شود عظیمی را از حضور در تمرینات استقلال منع کرده است.

کدهایی که نکونام در این مصاحبه در این باره به زبان آورده شامل نکات زیر است:

 

روزی یکی از بازیکنان جوان تیم به من زنگ زد و گفت می‌خواهم فوتبال را کنار بگذارم. راستش می‌دیدم او در تمرین بی‌انگیزه و ناراحت است ولی فکر می‌کردم شاید مسئله فوتبالی نیست. گفتم چرا؟ اتفاقی افتاده؟ در همان زمان قضیه پولی را تعریف کرد که به یکی از دوستان نزدیک آقا داده بود.

نشان به آن نشان که حتی در اتاق 151 هتل المپیک که اتاق خود آقای سرمربی بود، سه نفره یعنی من، آن بازیکن جوان و دوست آقایان نشستیم و صحبت کردیم. او خیلی مطمئن گفت فردا بازی می‌کنی!

آن بازیکن در ابتدای ورود به استقلال خیلی خوب کار می‌کرد تا زمانی که ماشینش را به دوست آقایان نداد و در قطر سکونشین شد! به او گفت یا ماشینت را بده یا در قطر سکونشین می‌شوی. او هم نداد و رفت روی سکو!

این آقا پیش من آمد و گفت یک سیم کارت به من بده! یادم هست بازی با داماش بود که در نهایت باختیم. به او گفتم به چه جرأتی چنین خواسته‌ای داری.

نکونام همچنین در بخشی از  گفت‌وگویش به انتقاد از عملکرد فنی قلعه‌نویی پرداخت، او می‌ گوید قلعه‌نویی مربی ای است که مربیگری بلد نیست و با این جمله ها مربیگری قلعه‌نویی را زیر سوال برد:

همین دو فصل قبل که ما قهرمان شدیم، چند بازیکن به تیم اضافه شدند؟ آن فصل ما قهرمان شدیم، چون بهترین بازیکنان را داشتیم. اگر قهرمان نمی‌شدیم همه باید تعجب می‌کردند.

 من همین الان می‌توانم تمرین یک سال استقلال را به شما بگویم. بازیکنان شکل تمرینات را از روز اول می‌دانند چون آقایان اصلاً مربیگری بلد نیستند. اگر هم در گذشته خوب بودند، الان نیستند چون اصلاً تیم را تمرین نمی‌دهند. 

 آقایان یادشان رفته که شب و روز در اسپانیا به من زنگ می‌زدند تا جواب‌شان را بدهم. شب و روز خودشان و اطرافیان‌شان زنگ می‌زدند. آرزو داشتند جواب تلفن‌شان را بدهم.

آقایان دو روز رفتند تمرین یک تیم آلمانی را از پشت فنس نگاه کردند، هنوز دارند درباره‌‌اش حرف می‌زنند و می‌گویند ما آنجا دوره دیدیم! 

یادشان رفته یکی از بهترین تیم‌های تاریخ ایران دست‌شان بود و در جام ملت‌ها اوتش کردند. ما نتوانستیم در مالزی یکی از ضعیف‌ترین تیم‌های تاریخ کره‌جنوبی را شکست دهیم. یادم هست قبل از بازی از بزرگان تیم خواست که درباره بازی نظرشان را بدهند. بهترین کار را آن روز یکی از بزرگ‌های تیم کرد که گفت من در این جلسه‌های داغون حاضر نمی‌شوم! فردای بازی هم در زمین به کره‌جنوبی باختیم، البته نه با پنالتی ولی دیدید که آقایان پشت پنالتی مهدوی‌کیا خودشان را قایم کردند. شما که ادعای مربیگری تیم‌ملی دارید، الان در باشگاهی چکار می‌کنید

مورد دیگری که نکونام به آن اشاره کرده ملاقات امیر قلعه‌نویی با علی اکبر هاشمی رفسنجانی عضو تشخیص مصلحت نظام است که به گفته نکو فقط به این دلیل انجام شده که قلعه‌نویی می‌ خواست سرمربی تیم‌ملی‌ باشد:

ر همه مردم می‌دانند چقدر نقشه کشیدند که جای کروش را بگیرند. تمام برنامه‌ریزی و جوسازی آنها این بود که کروش نتیجه نگیرد و سرمربی شوند. 

 با یک دلال پیش یک آدم معروف رفتند برای آنکه به تیم‌ملی برسند. هر کاری می‌کردند تا این اتفاق بیفتد. این‌ها تلاش برای رسیدن به جایی بود که حق‌شان نبود. خودشان هم می‌دانستند با این وضع تمرین دادن و تیم اداره کردن، حق‌شان نیست روی نیمکت تیم‌ملی بنشینند.

و اما نکته دیگر خصلت های فردی قلعه‌نویی است، نکونام می‌ گوید: قلعه‌نویی بددهن، فحاش و دهن بین است:

فکر می‌کنند استقلال ملک شخصی‌شان است. اگر باشند که هیچ، اگر هم نباشند دست به هر اقدامی می‌زنند تا تیم نتیجه نگیرد. آنوقت اسم خودشان را هم گذاشته‌اند استقلالی متعصب! 

شما به ادبیات‌شان نگاه کنید؛ چطور به خبرنگاران توهین می‌کنند؟ چطور به طرفداران توهین می‌کنند؟ چطور در رختکن به بازیکن فحش‌های آنچنانی می‌دهند؟ تفریح‌شان شده نشستن در گوشه زمین تمرینی و پشت این و آن حرف زدن. 

درباره آقای سرمربی بگویم که خیلی زود همه‌چیز را فراموش می‌کند. فوق‌‌العاده دهن‌بین است و اگر 20 سال با شما دوست باشد و یک نفر پشت سرتان حرفی بزند، سریعاً باور می‌کند و ناگهان تبدیل به دشمن شما می‌شود. 

آیا با جملات تند کاپیتان تیم‌ملی‌ فوتبال ایران موافقید؟

  ۳۹  
آی اسپورت
2014-07-27 13:47:26
نظر دهید

۳۹ نظر
masoud paknia
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۰
dige bayad yejoor inke hich timi nemikhadesho jobran kone...mikhad alaki gonde she....che behtar ke raft amele bakht bood faghat vase es es faghat amir khaaaaaaaaaaaaaaaaaan
علی
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۲
الان وقتشه که مصاحبه ی پارسال علیپور در مورد آقای قلعه نویی رو دوباره منتشر کنید.همه میدونن آقای قلعه نویی چیکارا کرده...
بزارید دست این آدم پلید بیشترو بیشتر رو شه
کیوان
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۵
کاملا
رامین
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۸
استقلالی های بدبخت بیچاره اینم از کاپیتانتون که حقیقت ها رو گفت و دسته قلعه نوعی 2 کلاس سوادو رو کرد این قدر این جماعت استقلالی دروغگوووو(مثله قضیه دروغین 4 چون اصلا 4 وجود نداره بینش 1 دربی مساوی شدو اگر قراره مساوی ها ر وبشماریم درلی های 42 تا 48 پرسپولیس 5 برد داره و 2 مساوی پس 55555) هستن که حد نداره
حسین اول نساجی بعد پرسپولیس
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۹
ما که از 4یا 5 سال پیش می گفتیم امیر مافیا اما کیسه کشا باور نمی کردن.
فرید
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۴
صد در صد درست گفته، با کاپیتان نکونام کاملا موافقم...
میرزا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۵
اگه امیر ok میداد و الان آبی پوش بودی...امیر بهترین مربی ایران میشد که البته هست...نیازی به تایید تو نداره...
میرزا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۵
اگه امیر ok میداد و الان آبی پوش بودی...امیر بهترین مربی ایران میشد که البته هست...نیازی به تایید تو نداره...
علیرضا تیموری
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۰
مثلا شما خودتون باور میکنین این چرندیات رو. اف بر شما آقای نکونام که تو ماه رمضون به یه شخصی متشخص که نه اصلا به یه کافر همچین افتراهایی رو نسبت بدین.اف برشما که معرفت رو خوب معنا کردین.در ضمن شما حق ندارین جو استقلال رو خراب کنین و اسم خودتون رو بذارین استقلالی. شما که بند کفش جواد ذرینچه هم نمیشین.شما به گرد پای شاهرخ بیانی هم نمیرسین.فکر کردین 150 بازی ملی کردین دیگه محبوب همه این. نه عزیزم اینجوریام نیست .شما تو قلب ما جا ندارین با این مظلوم نماییها به جایی نمیرسی پسر سرکش
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۳
با نکونام موافقم
احترام زیادی برای کاپیتان تیم ملی قائلم امیدوارم در اروپای که ارزوی خیلی از همین اقایان هست دوباره موفق شود و ارزو میکنم این این دلالان روزی از این فوتبال محو شوند و ادم های با سواد جاشونو بگیرند هر چند ارزو محالیه
سجاد
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۵
آقا ما نخوایم این آقای نکونام توی تیم ما باشه مشکلیه ؟؟؟ ما هوادارای استقلال از تو متنفریم
بچاپ
SAEED
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۱۸
بله
حمید
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۲۰
دورویی و دروغگویی تو جامعه ما روالش عادی شده.ایشون هم اگه خلی آدم صادقی بود چطور تا قبل اومدنش قلعه نویی خوب بود.بعد اومدنش قلعه نویی خوب بود و حتی بعد رفتنش هم تو یک مصاحبه گفت مشکل من با قلعه نویی نبود ولی حالا که دستش از استقلال کوتاه شده قلعه نویی آدم بده و همه کارست.

هیچکس با بازیکن سفارشی نمیتونه همیشه موفق و قهرمان بشه.

یادم نمیره همین آقای نکونام موقع اومدنش چقدر از کار کردن با قلعه نویی تو جام ملتها تعریف می کرد و دلیل حذفمون رو هم بدشانسی می دونست ولی حالا قلعه نویی شده مربی بی سواد.

ای کاش بازیکنای کشورمون اینقدر نون به نرخ روز خور و بوقلمون صفت نبودن.
Alireza
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۲۲
در اینکه همه حرف هاش حقیقت داره شکی نیست . اینو همه می دونن که قلعه نویی مافیاس البته رئیس مافیاست چون بقیه هم پاک نیستند مثل دایی و مظلومی و ...
ولی کسی جدی نگیره این حرف هارو چند وقت دیگه انگار ن انگار . خود نکو هم میره جزوشون مگه اینکه سر حرفش بمونه و بشه مثل مهدوی کیا و کریمی و مجیدی و... که هیچ وقت خفت و خاری رو تحمل نکردن
sina
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۵
اینارو همه میدونن نیاز به گفتنش نیس. فقط چرا زمانی که اسدقلال بازی میکردی ساکت بودی و حرفی نمیزدی؟پس تو هم چون میدونستی جزو همون مافیایی اقای نکونام
NV
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۴۲
100%
آریا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۴۳
تمام حرفای نکونام درست است صحتش هم خروج ستاره ها از استقلال است.
پژمان
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۴۵
گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنچه هست گیرند
فساد در فوتبال ایران غوغا می کنه ، باند بازی ، دلالی ، داوری و ....... گفته های نکونام اگر چه ممکنه آلوده به حب و بغض باشه اما دور از واقعیت و خالی از حقیقت نیست
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۲
من به عنوان یک استقلالی شدیدا با حرفهای جواد نکونام عزیز موافقم. الان وقتشه کاپیتان فرهاد هم تیر خلاص رو به قلعه نوعی بزنه و هر چی میدونه بگه. درود بر شرفت نکونام. به نظرم سازمان لیگ و کمیته انضباطی باید برای همیشه نسخه قلعه نوعی رو ببیچن.
ابی
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۲
اصلا
ابی
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۵۵
اصلا همه حرفات درباره قلعه نوعی درست اما چرا الان که واسه این فصل تو رو نخواست این حرفا رو زدی؟چرا زودتر اینارو نگفتی؟چرا فصل اولی که تو استقلال بودی نگفتی؟چرا اون زمان که تازه اومدی استقلال و همه ازت انتقاد میکردن و قلعه نوعی ازت حمایت میکرد این حرفا رو نمیزدی؟
حمید
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۰
کاملا با حرفهای نکو موافقم هر کس یه ذره از فوتبال سر در بیار متوجه خیانتهای قلعه نویی به فوتبال میشه امیر قلعه نویی =مافیا فوتبال
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۴
آیت الله هاشمی رفسنجانی

ریس مجمع تشخیص مصلحت نظام

لطفا اصلاح کنید
Amirbahador
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۹
قلعه نویی هیچی هم نباشه دیگه بهتر از علی داییه و بلده چطور تیما رو قهرمان کنه...لنگیا هم از جای دیگه میسوزید بدبختا
MOHSEN.N
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۱۵
من از شخصیت نکونام خوشم نمیاد..اما در حصوص مافیایی بودن قلعه نوعی حقیقت رو می گه.البته قلعه نوعی از نظر فنی اینقدرها هم پایین نیست ..تمریناتش رو هم من ندیدم و نمی شه گقت خوبه یا نه..اما اکثر بازیکنان استقلال پارسال رو فرم نبودن و شاید علاتش تمرینات ضعیف باشه!!
♥ Ss ....تاج آسیا ♥
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۳۹
اگه باج میداد که تورو میاورد الان که نخواسته سوختی
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۴
نکونام رو هیچ تیمی نخواست و هیچ تیمی حتی باهاش مذاکره نکرد.واقعیت این هستش که از لحاظ فنی خیلی افت کرده و با این مصاحبه خواسته افت فنیش رو به مسایل حاشیه ای هدایت بکنه.اگر او دلسوز استقلال بود بایستی قبل از اینکه از استقلال میرفت این حرفها رو میزد نه حالا که همه میدونن فقط واسه ردگم کردن افت فنیش هستش
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۱
haghighate
بلتا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۵
مرگ بر قلعه نویی
رضا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۳۳
موافقم ، در جواب دوستانی که می گن جرا قبلا این حرفها رو نزده ،جدای نکونام به همین دلیل بود . دوستان قرمز وابی ، یه سوال چرا بازیکنان حرفه ای که تو اروپا بازی کردن تو ایران دوم نیاوردن ، مهدوی کیا ، کریمی ، هاشیمان ونکونام ، ایا غیر از اینه که نتونستن فضای دلالی رو تحمل کنن
سعید
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۳۶
بلــــــــــــــــــــــــــــه،کاملــا
Srh abi
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۴۳
خب حالا که چی این موضوع دوباره مطرح کردی؟! بهتره بری از علی دایی بنویسی که 2.1 میلیارد پول گرفته تازه هیچ افتخاری هم نداره تو مربیگری...!!
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۰۴
MAN ESTEGHLALIAM AMA GHALENOEI MESE PARVIN YE LATE BI SARO PAST
محمد رضا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۱
صد در صد
قلعه نوعی نهایت لمپنی و دو رویی، نه تنها قلعه نوعی بلکه اغلب فوتبالی ها
واسه همین کاره این فوتبال رو به اینجا کشوندن.
امثال قلعه نوعی و دایی و استیلی و ... تا اخراج نشن از صحنه،هیچ پیشرفتی صورت نمی گیره
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۶
همه جاشم دروغ و افترا باشه، یه جاش که از خالی کردن زیر پای کیروش گفته شک ندارم که راسته. سابقه سال های قبل و مصاحبه های قلعه نویی چیزی جز این نشون نمی ده
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۹
صد در صد
مشروح
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۰
نکونام چیز جدیدی نگفت چون این ها رو که همه می دونن
مسعود
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۵۶
کاملا مشخصه که حرفهای نکونام در این برهه از زمان شروع یک کودتای طراحی شده از سمت بیرون ماندگان از استقلال است . بعد از صحبتهای نکونام اینک عکسهای منتشر شده از او به همراه رحمتی ( اختلاف این دو در سال گذشته هنوز از یادمان نرفته ) شروع این کودتا هست و باید منتظر مصاحبه رحمتی - مظلومی - و موسوی - روشن و غیره باشیم و پس از آن باید منتظر یک برنامه هدایت شده و کاملا جانبدارانه از طرف فردوسی پور باشیم .
خیلی مهم است که تیم مدیریتی استقلال از هم اکنون خود را آماده این هجمه پیش بینی شده بکند و با جمع آوری مدارک و اسناد کافی در موقع لزوم نسبت به بی اثر کردن توطئه آنها واکنش نشان دهد .
به امید موفقیت استقلال
بی نام
يكشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۰۵
چرا این حرفارو موقعی که استقلال بود نزد الان که امیر از تیم انداخته بیرون این حرفارو میزنه وایییییییییییییییییییی به حال ما با همچین کاپیتانی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر