فهرست
نگاه روز- صداوسیما یک عذرخواهی به مسی بدهکار است
نگاه روز- صداوسیما یک عذرخواهی به مسی بدهکار است

نگاه روز- صداوسیما یک عذرخواهی به مسی بدهکار است

1/ در جامعه ی حال حاضر ایران ، با افزایش راه های ارتباط ، شایعه سازها نیز برای منتشر کردن مطالبشان از مدرن ترین روش های موجود استفاده می کنند. اما قسمت خوب ماجرا اینجاست که با یک جست و جوی ساده در سایت های فارسی و انگلیسی به راحتی می توان از صحت و سقم یک مطلب اطلاع یافت . به نحوی که هر فرد برای انتشار یک مطلب برای مخاطبان محدود ، خود را موظف به چک کردن صحت آن مطلب می بیند . چه برسد به رسانه ها و روزنامه ها و در بالاترین سطح ، صدا و سیما. اما متاسفانه این رسانه، اخیرا با انتشار یک مطلب نادرست در جهان خبرساز شده است. قضیه از آن جا شروع شد که شبکه ی خبر ، از کمک یک میلیون دلاری لیونل مسی به اسراییل خبر داد. خبری که ابتدا در یکی از خبرگزاری ها منتشر شده بود و  این رسانه برای ذکر منبع خبر خود بدون بیان هیچ سایتی تنها به عبارت \"سایت های خارجی\" استناد کرده بود. اما اصل قضیه این بود که یک سایت کوچک محلی تنها در یک ستون طنز این خبر را کار کرده بود و صدا و سیمای ایران با یک ترجمه ی نصفه و نیمه به سرعت خبر را در رسمی ترین تریبون های کشور اعلام کرد تا بعد از افتضاح کپی مو به موی سریال هفت سنگ در شبکه سه ، گاف صدا و سیمای ایران به مضحکه ای برای رسانه های خارجی تبدیل شد !

2/ به راستی رسانه ای که می تواند برای پخش یک مسابقه ی غرور انگیز والیبال با میزان حساسیت پخش صحنه های مختلف ، روی اعصاب مخاطبانش راه برود، قادر نیست برای حساس ترین قسمت های خبری اش ، ساده ترین اصول حرفه ای گری را مراعات کند ؟ به هر حال تعدادی از مردم ایران تحت تاثیر این گاف بزرگ ، کینه ی این ستاره آرژانتینی را به دل گرفتند و دامنه ی این خشم را به راهپیمایی روز قدس و شعار علیه مسی کشیدند ... اتفاقی که می تواند مردم ایران را بار دیگر سوژه ی کلیپ های طنز یوتیوب کند و ضربه ای جبران ناپذیر به وجهه ی مردم ایران در دنیا بزند! 


3/ بعد از قرعه کشی مرحله گروهی رقابت های جام جهانی و هجوم حیرت آور کاربران ایرانی به صفحه ی فیسبوک مسی ، تعدادی از کارشناسان جامعه شناسی،  رسانه ای چون صدا و سیما را به بی تفاوتی در قبال فرهنگ مردمان سرزمینش متهم کردند ، اما حالا و با این اتفاق باید اذعان کرد که ای کاش  ماجرا تنها به بی تفاوتی ختم می شد، این رسانه با نشر چنین خبری پرچمدار یک جریان ضد فرهنگی شده است ، کما اینکه دوباره صفحه مسی مورد هجوم کاربران همیشه در صحنه ی ایرانی قرار گرفته است و البته با این بار  با پیش قراولی صدا و سیما! 


4/ در کوچکترین رسانه های خبری هم رسم این است که اگر با اشتباه یک نفر ، اشتباهی اتفاق افتاد فورا با فرد مقصر برخورد شدیدی صورت می گیرد و بعد از پخش مکرر خبر درست ،در اولین فرصت ارشدترین فرد رسانه از مخاطبان عذر خواهی می کند. چیزی که با توجه به سوابق و خاطره ها،  تصور آن هم برای مردم جامعه و این رسانه  که اتفاقا بودجه اش را نیز از مردم می گیرد، رویا به نظر می رسد! 

علی ابراهیمی 

  ۱۷  
آی اسپورت
2014-07-27 17:46:11
نظر دهید

۱۷ نظر
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۵
تف به زات بیشرفتون
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۱۷
صداسیما که نیست طویلست ضرغامی به رسانه گند زد
حامد
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۶
خلایق هرچه لایق.وقتی مردمی هستیم که قشر مسئولانمون، جامعمون، خانواده هامون پر از شایعه، دروغ و تهمت و فرافکنی هست چه توقعی از رسانه هامون میشه داشت.از بین همین مردم مسئولانمون شکل میگیرن.و از اون بدتر عدم انتقاد پذیری ما ایرانی هاست
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۰۷
رو سیاهى باز موند به کى ..؟؟
mesii
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۱۳
ای خدا اخه چی میشه گفت به این مردم خودت بگو
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۶
خاک بر سرشون آبروی هر چی ایرانیه بردید، الجزیره با چه تمسخری با این قضیه برخورد کرد
ما همه خریم
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۹
مشکل از سازمان نیست مشکل از ماست.ننگ بر ما با داشتن چنین هموطنانی
شهین
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۱۵
ای تف به این آدمهای بی فکر وبی منطق که یه چیزی می شنون زود باور میکن مغزشون قده یه نخودچی هم نیست آخه یه ورزشکاریه که سالها به اجمنهای خیریه مخصوصا کودکان یتیم کمک میکنه که یه ورزشکار ایرانی و مسلمون این کارها رو انجام نمیدهه ننگ چرا بهمسی ننگ به این آدمهای پدر سوخته مقرضه
مسی
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۰۱
واقعا که...!؟
نمیدونم چرا از وقتی آرزانتین با ایران همگروه شد و مخصوصا مسی به ایران گل زد یک سری فک میکنن مسی بدترین آدم دنیاست.واقعا این سوتی ها باعث ابروریزیه.
مجتبی
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۴
به راستی رسانه ای که می تواند برای پخش یک مسابقه ی غرور انگیز والیبال با میزان حساسیت پخش صحنه های مختلف ، روی اعصاب مخاطبانش راه برود، قادر نیست برای حساس ترین قسمت های خبری اش ، ساده ترین اصول حرفه ای گری را مراعات کند ؟
با این قسمتش حال کردم
ایمان رئال
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۵۵
با این کهرئالیم اما کار زشتی بود
علی
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۳۲
ممنون از پوشش خبریتون
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۳۴
شما خا چه توقعی از صدا و سیما دارید این رسانه سالهاست که مُرده
-
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۰۱:۲۹
اگه دروغه چرا مسی تکذیبش نکرده؟!!!!!!!!!!!!
این همه به رئال و رونالدو تیکه میندازن گزارشگرای بارسایی. حالا یه بار هم به مسی. شما چرا زورتون گرفته؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
barcelonista
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۰۲
ریاست ضرغامی مادام العمره؟پس کی گورشو گم میکنه؟
barcelonista
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۰۲
ریاست ضرغامی مادام العمره؟پس کی گورشو گم میکنه؟
بهرام از رشت . بارسا . زنده باد مسی
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۵۳
خاکبرسر این صدا و سیما.و خاکبرسر مردمانی بیسواد که همچون یک چهارپا و با چشمانی بسته با باد به هر سو میروند و ایران پاک و مقدس را سوژه خنده و نفرت جهانیان میکنند . ننگ بر شما باد ... زنده باد مسی.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر