فهرست
پدر علیه پسران!
پدر علیه پسران!

پدر علیه پسران!

آی‌اسپورت- آقای کی‌روش جایگاه شما «پدری» است؛ پدر تمام فوتبالیست‌های ایرانی که چشم به تیم ملی دوخته‌اند. آیا پدر درباره خانواده‌اش و پیرامون پسرانش اینگونه حرف می‌زند؟ بی‌گناه‌تر از بازیکنان در جدال کی‌روش – برانکو وجود ندارد. بازیکنانی که ناخواسته درگیر یک اختلاف بزرگ شده‌اند و حکم فرزندان طلاق را دارد. در این شرایط، به ضرر منافع ملی و تیم ملی است که ستاره‌های پرسپولیس مورد هجوم قرار می‌گیرند؛ آن هم از طرف پدری که بی‌شک از صمیم قلب فرزندانش را دوست دارد. مصاحبه کارلوس کی‌روش – که جوابیه‌ای بود بر حرف‌های برانکو – با این مضمون که بازیکنان پرسپولیس چاق هستند و به تیم ملی دعوت نمی‌شوند، از سوی سرمربی تیم ملی نکوهیده و ناپسند است.

کی‌روش این رفتارها را از چه کسی یاد گرفته؟ از فرگوسن بزرگ آموخته یا در رئال مادرید و تیم ملی پرتغال این فرهنگ وجود دارد که سرمربی تیم ملی علیه شاگردانش اینگونه تند و ناشایست حرف بزند؟

سرمربی تیم ملی – که امروز کارلوس کی‌روش است و شاید در آینده هر فرد دیگری باشد – مسوول و نماینده 80 میلیون ایرانی در رقابت‌های بین‌المللی فوتبال است. او در جایگاهی ایستاده که باید امیدبخش باشد و در راستای وحدت ملی حرکت کند. حرکات و رفتارهایی که از سرمربی تیم ملی در مصاحبه‌ اخیرش دیده‌ایم، سراسر تناقض با وظیفه ذاتی و رسالت اوست. ما از تیم ملی و سرمربی‌اش انتظار داریم تیمی بسازد که شایسته ملت بزرگ ایران است. ملتی که از هر گوشه‌ای باشند، حول پرچم سه رنگ کشور متحد و همدل می‌شوند و برای ایران تا پای جان می‌ایستند. اما تیم ملی این روزها محل تفرقه شده است و خیل عظیمی از علاقه‌مندان به فوتبال به واسطه رفتارهای سرمربی تیم ملی، از مرکز امید که باید الهام‌بخش وحدت باشد، فاصله می‌گیرند.

فریادهای اعتراض هواداران پرسپولیس در بازی دیروز را باید جدی گرفت و نگران شد که مبادا در تیم ملی، اختلافات شخصی بر منافع ملی ما اثر بگذارد.

کارلوس کی‌روش چهره‌ای محبوب و مقبول میان اهالی فوتبال است و چه پرسپولیسی‌ها، چه استقلالی‌ها و چه تراکتوری‌ها باید او را دوست داشته باشند. کما اینکه تا امروز او را دوست داشته‌اند و ممنون خدمات مرد پرتغالی به تیم ملی بوده‌اند. حالا کی‌روش با رفتارهایش عامل دو شقه شدن فوتبال شده است. او باید بداند کجا ایستاده و مسوولیتش به عنوان پدر و حتی فراتر از آن به عنوان نماینده ملت بزرگ ایران تنها ارائه بازی خوب و برد و پیروزی نیست بلکه ما انتظار داریم او همانطور که در سال‌های اخیر تیم ملی را به کانون علاقه و وحدت ایرانیان ورزش‌دوست تبدیل کرده، در همین راستا قدم بردارد و بداند که مسوولیت تیم ملی ایران کاری فراتر از مربیگری در منچستر و رئال است چرا که یک مربی باشگاهی در قبال تیمش، نفراتش و هوادارانش مسوول است اما سرمربی تیم ملی در قبال یک ملت مسوول شده و این را پذیرفته است. کی‌روش باید مورد حمایت قرار بگیرد؛ بهترین امکانات باید در اختیار تیم ملی باشد؛ و البته بهترین و شایسته‌ترین بازیکنان باید پیراهن تیم ملی را بر تن کنند. حال اگر کی‌روش بخواهد خلاف این رویه عمل کند و مجادلات شخصی‌اش با یک مربی باشگاهی را به تیم ملی بکشد و شایسته‌ها را کنار بگذارد، این برخلاف رسالت و مسوولیت اوست. اینها را یک نفر یا یک مجموعه که همان رییس فدراسیون و عوامل تیم ملی هستند، باید برای کی‌روش تشریح کنند تا او بداند تیم ملی برای ما ایرانیان چیزی فراتر از یک تیم فوتبال است که باید نمایشگر اقتدار کشور در جهان باشد. ما تیم ملی را دوست داریم و در این زمینه که این مجموعه بهترین امکانات و تجهیزات را می‌خواهد، با سرمربی تیم ملی موافقیم اما به رفتارهای آقای سرمربی نقد داریم، چرا که او خلاف مسوولیت و جایگاهش در حال حرکت است و موضوع یک خانواده را در میان غریبه‌ها فریاد می‌زند که به آبرو و اعتبار یک کشور صدمه وارد می‌کند. یک مرد باید پیدا شود تا سرمربی تیم ملی را توجیه کند که کجا ایستاده و انتظار از او فراتر از فوتبال است. اگر این رویه ادامه یابد، بی‌شک یک نفر مقابل این جریان خواهد ایستاد و به کی‌روش، برانکو یا هر مربی دیگری که منافع ملی را نادیده گرفته، می‌فهماند که اینجا ایران است، سرزمین دلیران که برای کشور از جان خود هم می‌گذرند. تاریخ این سرزمین نشان می‌دهد که ما مردان بزرگی داریم که اجازه نخواهند داد منافع شخصی جای منافع ملی را بگیرد. اینجا ایران است.

ایران ورزشی

۱۸ ۱۷  
آی اسپورت
2017-02-06 11:58:00
نظر دهید

۱۷ نظر
امید از تفت
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۲۶
کیروش در فکر گرفتن امتیاز و ناکامی پرسپولیس و برانکو است نه صرفاً موفقیت تیم ملی. بارها گفتم کیروش دو چیز را باهم میخواد: یکی موفقیت تیم ملی و دوم زمین زدن پرسپولیس وبرانکو. پارسال پشت پرده بود امسال با موضع گیریهای برانکو علنی شد. کیروش پارسال هم بازیکنان را گروگان می گرفت ولی یه عده ساده لوح میگن پرسپولیس باید عرضه میداشت و خودش قهرمان می شد. یکی نیست مگه با عرضه دیگران نائب قهرمان شد!!؟؟ این جنگ بین برانکو و کیروش تمام شدنی نیست و فقط باید مدیریت بشه تا نه پرسپولیس ضربه بخوره نه تیم ملی. شاید از لحاظ فنی کیروش بتونه تیم ملی را بدون ملی پوشان پرسپولس هدایت کنه ولی مطمئن باشید اون انرژی مثبتی که برای حمایت از تیم ملی لازم هست به انرژی منفی تبدیل میشه. الان هم شاید بخواد بره ولی نه با استعفا. میخواد اخراج بشه و خسارت بگیره که کور خونده. مرد هست یک بار این استعفاهای صوری را توی کنفرانس خبری بیان کنه که در حکم استعفای رسمی است.
الف
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۲۴
دقیقا با همین دلائل ؛ برانکو هم می خواهد کی روش در تیم ملی موفق نشود تا جای اورا بگیرد فقط فرق این دو در این است که برانکو موفق شده هوادارانش را مجاب کند روبروی تیم ملی بایستند ولی هواداران کی روش به خاطر تیم ملی سکوت کردند.
۶
سکه لای گز
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۲۷
این سکوت کردن خوب اومدی الف خان
معنی سکوت رو هم فهمیدیم
۴
الف
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۲
به سکه لای گز
با احترام فراوان به همه ی فوتبالدوستان و تعظیم به عاشقان تنگدست فوتبال ولی آبرومندان واقعی جامعه ؛
خیلی از طرفداران تیم ملی کمتر وقت میکنند پای سایتها باشند. خیلیها بی وقفه به کار سخت مشغولند و شاید فقط بازیهای ملی را وقت می کنند دنبال کنند.
منظور من آنها بودند.که جیبشان خالی و قلبشان بزرگ است و دریا
۱
#من سه کیلو چاق هستم
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۸:۴۴
برای الف
با پول کی رامپ می توان جیب های طرفدارانی از جنس شما را پر کرد. نه با پولی که بابت زحماتش می کشد, چون آن پول حقش است. با پولی که بابت نبودن ها, بیانیه دادن ها, تهمت زدن ها, ارعاب ها, تحقیر کردن ها و ... می گیرد, که قطعا حقش نیست و حق این ملت است, همچون تیم ملی که تیم ملت است نه تیم کی رامپ
۵
امید از تفت
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۳۱
هرچند فکر می کنم این صرفاً یک تهدید برای گرفتن امتیازات بیشتر هست و هرگز عملی نخواهد شد.
۷
کیان
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۴۵
داره کم کم شبیه ممد مایلی میشه...
آرش
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۴۶
آی اسبورت ناپرهیزی کردی
آرش
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۴۶
آی اسبورت ناپرهیزی کردی
۶
shahab.ir
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۱۶
این حرف هارو بیخیال اخبار ورزشی ساعت 12.45 شبکه 3 اصلا از بازی دیروز تراکتور و پرسپولیس هیچ خبری نداد ..آخه جاکش ها چقدر رنگی بازی چقدر عقده بعد میخواین با این وضعیت کیروش اینجوری حرف نزنه
۴ ۱
امید از تفت
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۵۴
ترسیده غرور مردم آذربایجان جریحه دار بشه. حتماً آجرلو به صدا و سیما هم نامه داده بوده
۴
shahab.ir
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۱۶
این حرف هارو بیخیال اخبار ورزشی ساعت 12.45 شبکه 3 اصلا از بازی دیروز تراکتور و پرسپولیس هیچ خبری نداد ..آخه جاکش ها چقدر رنگی بازی چقدر عقده بعد میخواین با این وضعیت کیروش اینجوری حرف نزنه
۳
shahab.ir
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۱۷
بعد انتظار دارین آی اسپورت قلم فروش نباشه کلا رسانه تو ایران رنگی و پولی هست
۶
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۲۸
به دوستان عزیز م توصیه میکنم فریب این حرفها را نخورند. این مقالات بیشتر باعث تضعیف روحیه ی ملی پوشان پرسپولیس می شود.

بخدا کی روش نگفت دعوتشون نمی کنه .خبر نگار پرسید ایشون گفتند چون مربی پرسپولیس گفته اینا بیان تیم ملی چاق می شوند پس من هم اونارو دعوت نمی کنم.
در واقع یک کنایه و طعنه بوده
کی روش هر گز از بازیکنی که در باشگاهش عالی بازی میکند نمی گذرد و هیج وقت بی گناه کسی را تنبیه نمی کند.
پرسپولیسی ها خودشون می دانند که جایشان در تیم ملی محفوظ است برای همین هم با خیال راحت بازی می کنند.
حالا بعضی ها به عنوان حمایت از قرمزها و یا خوش آمدن هوادارها چیزهایی می نویسند که بدتر به روحیه ی ملی پوشانمون آسیب می زند.
کی روش بماند از هیج پرسپولیسی نمی گذرد. هرگز.
۳
بابک
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۴۱
لنگی جماعت به منطق آلرژی داره! لامروت، وقتی برانکو گفت بازيکنهاش با 3 کيلو
اضافه وزن از تيم ملی برميگردن هم به کروش توهين کرد که يعنی کار بلد نيست، هم به
بازيکنهای خودش که يعنی اگه برانکو بالا سرشون نباشه نميتونن وزنشونو کنترل
کنن. اگه راست ميفرماييد چرا اون موقع بهتون بر نخورد؟؟ چرا صبر کرديد وقتی کروش
با طعنه اون حرف برانکو رو تکرار کرد يه دفعه حساس شدين؟؟ انصاف و صداقت کيلويی چند؟
نمک نشناستر از ايرانی خودش. بکشين بيچاره ها که هر بلايی سرتون مياد از همين کثافتکاريهاست.
۱
مموتی هستم
سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۵۸
به عنوان اسطوره باشگاه استقلال میگم آب رو بریز همانجا که می سوزه...
پرسپولیس واقعی
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۱۶
به
من سه کیلو چاق هستم :
اولا مسئله ی چاقی را برانکو مطرح کرد و کی روش صرف کنایه تکرار کرد.

دوما پولی که کی روش می گیرد اگر زیاد است و اگر درایران زیاد نمی ماند تقصیر ایشان نیست باید یقه ی روسای خودمان را بگیریم با این قرارداد بستن ها
مثل تمام پولهایی که به بازیکنان خارجی و مربیان خارجی دادیم بعضی هاشان یک دقیقه بازی نکردند.
چه کسی تا بحال مسببین قراردادهای ناقص را محاکمه کرده ؛ اگر جیب دوستمان خالی است ؛ به خاطر نا کار آمدی و بی لیاقتی مسئولان است.
ما قراردادهای اقتصادی و سیاسی مان هم همین عیب را دارد آن وقت ما از آن طرف توقع داریم به فکر ما باشد.
پول ما در جیب خودیها جا خوش کرده است .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر