فهرست
شفر در کنفرانس: با هم می‌گوییم «یاشاسین»
شفر در کنفرانس: با هم می‌گوییم «یاشاسین»

شفر در کنفرانس: با هم می‌گوییم «یاشاسین»

آی اسپورت – برخلاف برخی اخبار، وینفرد شفر به نشست خبری خود در تبریز رسید و با خبرنگاران درباره بازی فردای تیمش مقابل تراکتورسازی حرف زد.

از مهمان نوازی تبریزی ها تشکر می‎کنم

از حضور در اینجا بسیار خوشحال هستم. مهمان نوازی برای ما از فرودگاه و با اهدا یک دسته گل زیبا از باشگاه تراکتورسازی آغاز شد. دکتر تیم به من گفتند که برای اولین بار است که چنین مهمان نوازی گرمی از ما در تبریز انجام می شود و به همین دلیل از شما تشکر می کنم. خیلی خوب است که ما در مسیر درستی قرار داریم و این موضوع تنها برای فوتبال بازی کردن نیست و در اهداف خارج از زمین مسابقه نیز خوب حرکت می کنیم. این اتفاق بسیار خوبی است که در شهرهای دیگر ما را دوست دارند و خارج از خانه نیز طرفداران زیاد داریم. قبل از صحبت درباره بازی باید چند نکته را بگویم. از بازی های خارج از خانه استقلال لذت می برم. این مرتبه اول است که من در ایران حضور دارم و بازی های خارج از خانه به من کمک می کند تا بخش های زیادی از ایران را تماشا کنم. فرهنگ های بسیار متفاوتی را در ایران می بینم. در شهر اهواز بودم و در مشهد نیز حرم مقدس را دیدم و حالا در تبریز هستم. از درون تیم و حتی همسایه من به من گفتند شهر زیبای است و برای من جالب و هیجان انگیز است که در ایران موضوعات مختلفی را یاد می گیرم. من در تبریز هستم؛ جایی که بهترین فرش دنیا و بهترین شیرینی ها در آن پخته می شود و لطفا به همسر من درباره شیرینی های خوشمزه اینجا نگویید. در تبریز زمین های فوتبال زیادی دیدم و می دانم که فوتبال را بسیار دوست دارید. من سال های زیادی است که در کشور های مختلفی مربی گری کردم و می دانم فوتبال اتفاقی است که مردم را در کنار یکدیگر جمع می کند. امیدوارم بعد از بازی شرایط به گونه ای باشد که هواداران و بازیکنان هر دو تیم، با هم بگویند "یاشاسین.

دیدار با تراکتور؟

تیم آنالیز من چند بازی آخر تراکتور را برای من آماده کردند و من آنها را دیدم. ما با تیم بسیار قدرتمندی بازی داریم که برابر پرسپولیس خیلی خوب بازی کرد و همانطور برابر استقلال خوزستان نیز بسیار خوب بودید و بنابر این ما فردا باید با یک تیم بسیار قدرتمند در زمین ظاهر شویم و با تمامی توان برای کسب برد تلاش کنیم.

غایبان استقلال؟

می دانید که دو بازیکن ما یعنی چشمی و جپاروف به دلیل 3 کارته بودن محروم هستند. از روز اولی که به استقلال آمدم به بازیکنانم گفتم ما یازده یا 18 بازیکن نداریم و همه باید در تمرین آماده باشند زیرا شانس بازی دارند. برای مسابقه فردا می خواهیم صد در صد تمرکز و توان داشته باشیم تا برنده از زمین مسابقه خارج شویم.

تحول در استقلال بعد از حضور شفر؟

سه موضوع را باید به شما بگویم که در تحول ما نقش داشتند. روحیه، کار تاکتیکی و مسائل جسمانی نقش داشتند. بازی اول را که دیدم، شوکه شدم زیرا بازیکنان خوشحال نبودند و لبخند نداشتند. همانطور خیلی روی مسائل تاکتیکی و آمادگی جسمانی کار کردیم و بازیکنان تمرینات زیادی انجام دادند و نشان دادند که می خواهند بهتر شوند و یاد بگیرند. این تحول کار من نیست و همه کادر ما شامل دستیار اول و دوم و مربی دروازه بان ها زحمت کشیدند. از شخصیت الان تیم خوشحالم زیرا همه تلاش می کنند در سطح خود تمرین و بازی کنند. می توانم اکنون بگویم که بازیکنان با یکدیگر بسیار حرف می زنند، می خندند و در کل روحیه بهتری دارند. بازیکنان از شرایطی که دارند و کاری که با هم انجام می دهیم، لذت می برند. باید مرحله به مرحله پیش برویم و بهتر از این کار کنیم. هر تیمی که برابر استقلال بازی می کند، بیش از صد در صد توان خود کار می کند تا برابر ما برنده باشد. همیشه به بازیکنان می گویم وقتی وارد زمین می شوید، مانند یک قهرمان باشید و زبان بدن شما این موضوع را نشان می دهد.

یک امتیاز برابر تراکتور شما را راضی می کند؟

من به دنبال باخت نیستم و می خواهم در همه دیدارها برنده باشم. ما برای سه امتیاز به میدان می رویم و دنبال یک امتیاز نیستیم و باید ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد.

حسینی به بازی تراکتورسازی می رسد؟

حسینی یک مقدار بیمار بود اما الان آمده است. او امروز با ما تمرین کرد و نشان داد که آماده است. او یکی از بهترین دروازه بان های حال حاضر ایران است.

حضور هواداران تراکتورسازی؟

تقابل با هواداران تراکتور برای ما مشکل ساز نیست. تراکتور اکنون بازیکنان جدید و زیادی آورده است. من در چند روز گذشته به همراه اعضای کادر بازی ها را دیدیم و همه نکات مختلف را نوشتند و می توانم بگویم تراکتورسازی تیم قدرتمند و محکمی است. شاید فردا 40 یا 50 هزار تماشاگر به ورزشگاه بیایند و انتظار چنین جمعیتی را دارم. مهم این است که ما فردا فوتبال خود را انجام دهیم. شاید فردا تماشاگران بخواهند به داور اعتراض کنند و یا بخواهند از تیم خود حمایت کنند اما این موضوع مهم نیست و مهم عملکرد صحیح داور در زمین مسابقه است. ما در لیگ داورهای خوبی داریم و مطمئنم داور فردا هم عملکرد خوبی خواهد داشت. من به شما گفتم که ما داور های خوبی در لیگ برتر داریم. در بازی قبلی تراکتور برابر پرسپولیس هم هواداران زیادی حضور داشتند و از آنجایی که داور تصمیم گیرنده نهایی است، مهم این است که داور آرامش خود را حفظ کند. من تنها به این دلیل درباره داور ها صحبت کردم زیرا می خواستم بگویم داورهای خوبی در فوتبال ایران داریم. من از حضور هواداران تراکتورسازی خوشحال هم می شوم و امیدوار هواداران از این بازی استقبال کنند و هواداران ما نیز حضور داشته باشند. امیدوارم بازی بسیار خوبی داشته باشیم و همه بعد از پایان مسابقه راضی و خوشحال باشند.

 

۱۳ ۱۱  
آی اسپورت
2018-01-04 17:44:00
نظر دهید

۱۱ نظر
ترتری هستم
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۵۱
دکتر تیم به من گفتند که برای اولین بار است که چنین مهمان نوازی گرمی از ما در تبریز انجام می شود و به همین دلیل از شما تشکر می کنم.

تر تری ها افتادند به مالش و سایش
.
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۲۲:۳۰
قابل توجه همه کسایی که میگن افتاده به ... .
شخصیت ادمهای غرب اروپا که تو کشور مرفه و توسعه یافته بزرگ شدن رو مطلقا با شرق اروپا که هنوز تربیتشونبه تنه به تنه قرون وسطی میزنه قیاس نکنین.
نه تنها این مرد بلکه تقریبا همه مربیان آلمانی که اومدن ایران سبک صحبتشون با کلاس و با سیاست بوده.
همه رو مثل خودمون ندونیم.
۴
hossein
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۰۳
دوست عزیز من ساکن شرق اروپا (اوکراین) هستم. شما مردم شرق اروپا رو نمیشناسید که اینطور می‌گید.اتفاقا مردمی بسیار مهربان و مؤدب هستن.
۱
مصی
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۰
خب خداروشکر آلمانی ...مال هم دیدیم بر پاچه خوار لعنت
عمر خربین
جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶، ۰۱:۰۰
ادب و شعور در نزد هواداران پیزوری به چیز دیگری تعبیر میشود . تقصیری هم ندارند چون کسی بینشون نبوده ازش یاد بگیرند .
۶
farhad
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۷
شما مصاحبه این مرد شریف آلمانی رو بزارین در کنار مربیهای روانی وطنی تا به دلیل درگیریهای تماشگرا پی ببرید.
دقیقا بیاد دارم که استارت درگیریهای تماشاچیای تراکتور با تماشاچیای شهرهای دیگه از روزی شروع شد که امیر قلعه نویی برای اولین بار رفت تبریز! یادمه نوچه هاش تو فضای مجازی تماشاگرارو تهیج میکردن و خودش هم دایما از گرفتن حق پایمال شده این و اون میگفت ! فقط و فقط به خاطر منافع شخصی هوادارهارو به جون هم میانداخت
امین
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۰۰
هنوز اقلیت پانترکِ خر عر عر کن رو نشناختی، البته حساب مردم شریف آذربایجان ایران از این وحوش چهارپای گوش دراز جداست. این ها اقلیتی هستند که متاسفانه به راحتی کنترل جو ورزشگاه یادگار رو بدست میگیرند و به وقتش به همه توهین می کنند.
منتقد
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۰۱
و ما هم باز میگوییم ماشالله به ... مالیدن. هر جور مالیدی فحش ها رو میخوری
۶
امین لاجوردی
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۰۶
با احترام به تراکتوری های عزیز، فردا بهیچوجه استقلال حق برنده شدن نخواهد داشت چون ممکنه تبریز شلوغ شه
شک نکنید
110
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۴۷
خخخ برای اولین باره دیگه جمله کاملا گویا بود
۱
توجه توجه
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۰۸
دوستان عزیز هوادار تراکتور،استقلال و پرسپولیس توجه بفرمائید،
ماجرای غم انگیز لمپنیسم در ایران پایانی ندارد. از «هانی کرده» (لیدر استقلال) تا «عباس بی مخ» لیدر (پرسپولیس)
کسانی که شعارهای نفرت پراکنانه و نژاد پرستانه علیه تورک زبان ها را در استادیوم آزادی هدایت می کنند. این دو نفر از افراد نزدیک به سپاه پاسداران هستن و حتی به عنوان مدافع اسد به سوریه رفتن. قابل توجه همه فوتبالی ها که بدونن چه کسانی پشت تحریکات و تفرقه افکنی ها هستن و قابل توجه برخی تورک زبان های محترم هوادار تراکتور که فکر میکنن با قایم شدن زیر ابای آقا میتونن برا خودشون یه نمدی ببافن. هم اونایی که در آزادی ترک... میگن رو سپاه هدایت میکنه و هم اونایی که در تبریز مرگ بر... میگن. دوستان عزیز و هواداران محترم استقلال و پرسپولیس این افراد در پشت سازماندهی اراذل و اوباش برای سرکوب در تهران هم هستن. اختلال در کار این دوتا خود فروخته کمک بزرگی به مردم خواهد بود.
۹
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر