فهرست
در فاصله 4 روز تا آغاز لیگ برتر: دروغ ، تقلب، آشفتگی و تهمت و افترا بحث اول فوتبال ایران!
در فاصله 4 روز تا آغاز لیگ برتر: دروغ ، تقلب، آشفتگی و تهمت و افترا بحث اول فوتبال ایران!

در فاصله 4 روز تا آغاز لیگ برتر: دروغ ، تقلب، آشفتگی و تهمت و افترا بحث اول فوتبال ایران!

آی اسپورت- «جان دو» کاراکتر منفی منفور فیلم  تحسین شده و بی نظیر seven   یک قاتل سریالی است که قربانیانش را بر اساس گناهانی که آنها مرتکب شده اند به قتل می رساند.شکم پرستی، طمع،تنبلی، حسادت، خشم، غرور و شهوت خصایص و البته گناهان عمده 7 قربانی این مرد پریشان افکار هستند که  به بدترین شکل ممکن به دست او به قتل می رسند و  از نظر فاعل این قتل ها تنبیه می شوند.
در اینکه جان دو  گزینه مناسبی برای  تنبیه این  7 نفر  و رساندن آنها به سزای اعمال شان نبوده هیچ شکی نیست و نمی شود در این خصوص وارد بحث شد اما با بررسی دقیق و پیگیری اخبار این روزهای فوتبال مان  ارزو می کردیم ای کاش «جان دو» یی داشتیم تا بانیان  و  فاعلان گناهان کبیره این فوتبال را به سزای اعمال شان برساند و این رشته زیبا و جذاب ورزشی را از این همه شر و پلیدی پاک کند.
بررسی اخبار مربوط به فوتبال طی دو سه روز گذشته تنها واژه ها و صفت هایی از جنس منفی را پیش رویتان قرار می دهد تا جایی که بعد از دو سه روز متوالی سرک کشیدن در لابه لای اخبار و اتفاقات دوست داری برای چند وقتی پرونده این فوتبال را ببندی و اصلا کاری به کارش نداشته باشی.
وقتی بحث شفاف سازی قراردادها مطرح شد و باشگاه ها یکی یکی به این خواسته وزارت ورزش و سازمان لیگ تن دادند بیشتر از اینکه اعجاب تماشای صفرهای مقابل نام ها  شاخ روی سرمان سبز کند، ناراحتی و حرص ناشی از بابت دروغ ها و لاپوشانی ها آزاردهنده به نظر می رسید تا جایی که خود اهالی فوتبال شامل مربیان و بازیکنان هم صنفان خود در تیم های دیگر را  متهم به انکار واقعیت کرده و می کنند.
بحث دوم مربوط به مشخص شدن معافیت های جعلی برخی بازیکنان سرشناس و بعضا ملی پوش لیگ برتری است .اتفاقی که فوتبال کشور را حسابی تکان داده و حتی قهرمانی و کسب سهمیه و همه چیز فوتبال مان در فصل گذشته را تحت تاثیر قرار داده است تا جایی که امروز از خودمان می پرسیم آیا باید جام قهرمانی را از فولاد پس گرفت یا دنبال کن فیکن شدن و زیر و رو کردن پرونده های خاک گرفته نرفت؟دروغ،جعل،لاپوشانی و انواع و اقسام گناهان ریز و رشت در این پرونده به چشم می خورد تا برگ دیگری از ناپاکی های این فوتبال ورق بخورد اما چه فایده که چرخ روزگار می گردد  و بدمن ها هر روز فربه تر و قوی تر می شوند؟
بحث سوم  را باشگاه راه آهن رقم زده و واگذاری امتیازش تا جایی که در فاصله چهار روز تا شروع فصل جدید و مسابقه این تیم مقابل استقلال هیچ کس نمی داند اصلا  تا چند ساعت بعد راه آهنی وجود خواهد داشت تا مقابل استقلال صف آرایی کند یا نه.در پرونده راه آهن انواع و اقسام داستان ها و مسائل مبهم دیده می شود و اتفاقات عجیبی رخ داده تا این فوتبال بی سامان مخاطبانش را از حیرت انگشت به دهان کند.وقتی در فاصله چهار روز تا شروع فصل صحبت از جانشینی  فجر یا مس به جای راه آهن می شود باز هم یاد گناهان بزرگ می افتیم و البته بی کفایتی و نابلد بودن مدیران این فوتبال که چه بر سر لیگ برترش آورده اند.لیگی که هر سال پرحاشیه تر،بی نظم تر و البته بی کیفیت تر از نظر ارائه فوتبال دنبال می شود اما در نقطه مقابل گردش مالی آن سر به آسمان می ستاید  و پارادوکس بزرگ همیشه بدون پاسخ باقی می ماند.
مورد چهارم به مصاحبه جنجالی کاپیتان تیم ملی مربوط می شود که مربی سابق خود را به باد انتقاد گرفته  و هر آنچه  می خواسته در خصوص او گفته است.کاری به صحت و سقم مطالب مطرح شده از سوی نکونام نداریم اما تهمت،افترا و انواع  و اقسام انگ هایی که او به مربی اش زده و موارد مبهم و سوال های بسیاری را به وجود آورده فقط نقش هم زدن این شوربای  بی مزه را داشته و پرسش های بزرگی را به وجود آورده که خود نکونام را هم در مظان اتهام قرار می دهد.حالا باید از آقای نکونام صادق و باغیرت پرسید چرا این حرف ها را یک هفته قبل وقتی که هنوز شانسی برای بازگشت به استقلال داشتی نزدی؟چرا روزی که کنار قلعه نویی جام قهرمانی لیگ را بالای سر بردی نگفتی که او مربی خوبی نیست و ترکیب تیمش را در سفره خانه های فرحزاد می شنیدیم؟
دروغ،افترا،لاپوشانی،جعل،تهمت،کم کاری ،نابلدی،زیر و رو کشیدن  و انواع و اقسام حرف های ناصواب  و اتفاقات بد و زشت در این فوتبال می افتد و همچنان ادامه دارد.چهار روز بعد فصل جدید فوتبال شروع می شود اما هیچ کس درباره خود فوتبال حرف نمی زند و محتوای تمام صحبت ها پیرامون همین زشتی ها و اتفاقات حاصل از آنهاست.هیچ کس از تاکتیک و داشته های فلان تیم نمی گوید،پرمهره بودن آن یکی تیم و چیدمان خط حمله اش اهمیتی ندارد  و قدرت تدافعی بهمان تیم لیگ برتری هیچ فوتبالدوستی را سر ذوق نمی آورد.شوق استادیوم رفتن و خرید پیراهن تیم محبوب در دل هیچ هواداری دیده نمی شود و فلان مربی  تیم بزرگ  مملکت نه جنم دارد نه مدیریت نه تاکتیک های پیچیده تا هیچ شوری برای تشویق خود و تیمش بر نیانگیزد.
از این فوتبال فقط بدی مانده و زشتی اما جریان سیال رد و بدل شدن پول های قلمبه همچنان  به این کالبد بی جان ،نای حرکت می دهد.واقعا این چه فوتبالی است که ما داریم؟

محمد قراگزلو 
  ۱۷  
آی اسپورت
2014-07-27 20:09:15
نظر دهید

۱۷ نظر
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۱
اتفاقات فوتبال ایران تماما ریشه در فرهنگ یا بهتر بگم بی فرهنگی عمومی این مملکت داره. فساد دروغ و تقلب در تار و پود ایران تنیده شده و به وضوح این رو در تمام بخش ها میشه دید. اونچه که در فوتبال دیده میشه انعکاس کلی جامعه ما هست. من جامعه شناس نیستم اما میدونم جامعه شناس هایی هستند که میتونن چندین جلد کتاب بنویسن از واقعیات امروز جامعه فاسد ما. در تمام دنیا ارگانهایی در دولت ها و حکومت ها هستن که با این موضوع مقابله میکنن اما هزار افسوس که حال و روز امروز مملکت ما اون ضرب المثلی هست که میگه هر چه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۳۱
لیگ بایدتعطیل کنن همگی برن خدمت سربازی چون همه تیمهامشکل سربازی دارن
-
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۰۳
متاسفانه این تیتر شما واقعیت کل جامعه ماست وفقط مختص به فوتبال نیست متاسفانه برگرفته و منعکس کننده جامعه است
سینا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۱۵
این رشته سر دراز دارد
توی فوتبالی که مافیا حرف اول رو میزنه علی کریمی باید هم مغضوب مربیان باشه
وقتی علی کریمی حاظره سفید امضا کنه و آقای دایی دو میلیارد میگیره میشه فهمید تو این فوتبال چه خبره
توی فوتبال اروپا اگر کوچکتذین نشونه ای از تبانی باشه دقیق و جامع بررسیش میکنن توی فوتبال ما هم اینقد تبانی علنی شده ک همه خبر دارن ازش ولی مدیرانمون مثل کبک میمونن که سرشون رو کردن توی برف البته اگر خودشون پای این سفره ننشسته باشند
سینا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۴۸
اتفاقا حرف عای نکونام راست بود مخصوصا اونجا که گفت اقایان با خبرنگار و سایت دنبال ضربه زدن به من و کیروش بودند.چه حمایتی میکنند این خبرنگاران امیر مافیا واقیعت خالا شما بگید دوروغ و افترا چون احساس خطر کردید.
رضا
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۰۱
چرا شما ناراختید امیز مافیا دستش رو شده شما هم بدخت میشید و پژمان راهبر و دارو دسته مافیا رسانه هم میرید روزنامه ززد و در بازه ازد.اج جومونگ و مهناز افشار مینویسید.
حمید
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۰۲
پس حبرنگاره مافیا نوعی شما هستید . چهههههه حمایتی ماشالله.
سامان
يكشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳، ۲۳:۰۲
حبرنگار های امیر مافیا دست به قلم شدن
مهرداد
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۴۲
اقا این لنگیا چی میخوان هی کامنت میزارن برید پی زندگیتون..میخوان از اب گلالود
ماهی بگیرن
-
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۰۷
جالبه دوستان مافیا کلی آسمون ریسمون میبافن تا تهش برسن به ژنرال مافیا و یه حمایتی ازش بکنن
-
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۰۷
جالبه دوستان مافیا کلی آسمون ریسمون میبافن تا تهش برسن به ژنرال مافیا و یه حمایتی ازش بکنن
مرحوم قوام
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۰۳:۴۸
روند کامنتها خیلی خوبه ،١،٢،٣ یه روند منطقیه کلی نگر و البته عنقریب شکستن
از ٤ امی علی کریمی و دایی میشن دو سر خوب و بد،آحاد ملت هم که هنگام
مشت و کری یه هو همه "میریزن"،(مثه علی آقا اینا که میخواستن بریزن دفتر
دنیای فوتبال ٦ ب ظ)،هم میریزن نذری،هم مریزن مردی نارمکی که از جنس
خودشون رو انتخاب میکنن،هم میریزن عروسی پسرخاله رو گرم میکنن،هم میریزن مشت بر دهان اسراییل،میریزن تدبیر و امید میشن،هم میریزن صفحه مسی اینا،هم سلطون و شهریار بازی،،
مشروح
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۱۸
لیست قرارداد آی اسپورت رو هم شفاف سازی کنین! همون قراردادی که به قلعه نویی بستین تا نکونام رو بکوبین
-
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۳۸
باید به پرونده ستاد سوخت، شرکت صدرا، پرداختی لنگ به برخی رسانه ها، قضیه کارت به کارت و ده ها مورد دیگه رسیدگی بشه تا فوتبال ایران پاک بشه
سامان
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۳۲
آی اسپرت جان چقد از امیر قلعه نوعی پول گرفتین که به نفعش بنویسین؟؟؟
خدا وکیلی اگه این ماجرا واسه علی دایی اتفاق می افتاد چقدر روش مانور میدادین؟؟ چون دایی به شما باج نمیداد. متاسفم واسه شما این طرز نوشتن نشون داد چه مافیایی تو سایت های ورزشی وجود داره
محمد
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۳۹
آقای قراگزلو چقر امیر مافیا بهت پول داد اینجوری مثل پیامبر جلوه بدیش
خداییش هم خودتو تابلو کردی هم سایتو
تازه متوجه شدم چرا این قضیه زیاد بازتاب نداشته تو سایتها. چون امیر مافیا یه مافیایی هم بین خبرنگارا داره واسه پول پخش کردن
-
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۳۳
چون امیرقلعه نوعیه مربی موفقی هست میخواهند براش حاشیه بسازند تا به زمین بزننش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر