فهرست
استقلال ۵-۰ صنعت نفت؛ چه تیم ترسناکی!
استقلال ۵-۰ صنعت نفت؛ چه تیم ترسناکی!

استقلال ۵-۰ صنعت نفت؛ چه تیم ترسناکی!

آی اسپورت – با ۴ گل در همان نیمه اول و یک گل در نیمه دوم، استقلال به هفتمین پیروزی پیاپی خود در تمام رقابت ها دست یافت.

هفته دهم لیگ برتر؛ سه‌شنبه: ۹۸/۸/۱۴؛ ساعت 15:30

استادیوم: آزادی

داور: محمدحسین زاهدی‌فر/ کمک‌ها: علی میرزابیگی و سعید قاسمی؛ داور چهارم: علی احمدی؛ کمک داوران پشت دروازه: محمدحسین ترابیان و سعاد وفاپیشه/ ناظر داوری: حیدر شکور.

استقلال تهران: سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، عارف غلامی، وریا غفوری، هرویه میلیچ، مسعود ریگی(۸۰- رضا آذری)، علی کریمی، مهدی قائدی(۵۴- آرش رضاوند)، فرشید اسماعیلی، شیخ دیاباته(۶۹- سجاد آقایی)

سرمربی: آندره‌آ استراماچونی

صنعت نفت آبادان

ناصر سالاری، محمد اهل‌شاخه، سید محمد قریشی، عبدالله ناصری، عقیل کعبی، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی، جعفر سلمانی، مهدی حنفی(۴۶- طالب ریکانی)، محمدرضا غبیشاوی(۴۶- رضا جبیره)، عیسی آل‌کثیر(۶۶- سید فاخر تهامی)

سرمربی: دراگان اسکوچیچ

اخطار

شیخ دیاباته(۵) از استقلال

ناصر سالاری(۲۰) از صنعت نفت

مهدی حنفی(۷۱) از صنعت نفت

شرح گل

استقلال ۱ - صنعت نفت صفر (دقیقه ۹: محمد دانشگر): مهدی قائدی ضربه ایستگاهی میانه زمین را به ابتدای محوطه جریمه صنعت نفت فرستاد که ضربه سر عارف غلامی را ناصر سالاری به اشتباه جمع کرد و روی زمین انداخت تا دانشگر با دو ضرب به توپ دروازه را باز کند.

استقلال ۲ - صنعت نفت صفر (دقیقه ۲۱: شیخ دیاباته): ارسال وریا غفوری از روی ضربه آزاد سمت راست زمین و ضربه سر شیخ دیاباته تبدیل به دومین گل استقلال گل شد.

استقلال ۳ - صنعت نفت صفر (دقیقه ۲۶: مهدی قائدی): پاس دیاباته به مهدی قائدی را این بازیکن ریزنقش با مهار توپ استثنایی و شوت پای چپ دیدنی از پشت محوطه جریمه زد تا توپ با عبور از زیر دستان سالاری به تور دروازه صنعت نفت بوسه بزند.

استقلال ۴ - صنعت نفت صفر (دقیقه ۳۱: وریا غفوری): ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود استقلال از فاصله‌ای حدودا 30 متری را وریا غفوری با ضربه فنی استثنایی از روی دیوار دفاعی بازیکنان صنعت نفت عبور داد که دفع سالاری هم بی‌ثمر بود تا گل چهارم آبی‌ها به زیباترین شکل به ثبت برسد.

استقلال ۵ - صنعت نفت صفر (دقیقه ۷۲: هرویه میلیچ): سانتر خطرناک محمد دانشگر از جناح راست زمین را ناصری به شکل ناقص دفع کرد تا توپ به هرویه میلیچ برسد و این بازیکن با شوت روی پای چپ تماشایی دروازه صنعت نفت را باز کند.

دقایق حساس

دقیقه ۷: شوت زمینی عیسی آل‌کثیر از پشت محوطه جریمه را حسینی در حالت درازکش و در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۱۰: قائدی نفوذ تند و تیزی به سمت محوطه جریمه استقلال انجام داد که پاس در عرض او و شوت ناگهانی پای چپ دیاباته را سالاری به خوبی دفع کرد و در ادامه پاس به عقب عجیب و اشتباه کعبی با ضربه سر را دروازه‌بان صنعت نفت به کرنر فرستاد.

دقیقه ۱۱: ضربه سر غلامی روی ارسال اسماعیلی از کرنر با فاصله کمی از کنار دروازه صنعت نفت راهی اوت شد.

دقیقه ۱۲: شوت روی پای محکم اسماعیلی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه صنعت نفت عبور کرد.

دقیقه ۱۵: بازهم فرصت عالی برای استقلال و این بار علی کریمی در داخل محوطه جریمه صنعت نفت اقدام به شوتزنی کرد ولی دروازه بان صنعت نفت بازهم ناجی دروازه تیمش شد.

دقیقه ۱۶: شوت فنی قائدی به مدافع صنعت نفت برخورد کرد و با عبور از بالای دروازه این تیم تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۱۸: ارسال وریا غفوری در شرایطی که به نظر می‌رسید دیاباته یک نیم‌بد درآفساید باشد به محوطه جریمه صنعت نفت فرستاده شد که در این لحظه محمد قریشی با دست روی مهاجم خارجی استقلال خطایی انجام داد ولی این صحنه از دید زاهدی‌فر، داور مسابقه پنالتی تشخیص داده نشد.

دقیقه ۲۰: دیاباته در سمت راست محوطه جریمه صنعت نفت با تکل خطرناک سالاری، دروازه‌بان آبادانی‌ها سرنگون شد، اما داور مسابقه در تصمیمی که به نظر اشتباه می‌رسید، این خطا را پنالتی تشخیص نداد و بیرون از محوطه جریمه خطا گرفت.

دقیقه ۲۶: ارسال اسماعیلی در سمت چپ محوطه جریمه صنعت نفت برخورد مشکوک به پنالتی با دست مدافع آبادانی‌ها داشت ولی بازی ادامه پیدا کرد و توپ به سمت مخالف زمین رفت که شوت وریا غفوری رسید و شوت این مدافع پیشتاخته به تیرک عمودی دروازه صنعت نفت اصابت کرد.

دقیقه ۴۰: مهدی قائدی حرکت خوبی از میانه زمین آغاز کرد و تا پشت محوطه جریمه صنعت نفت پیش رفت که پاس او به دیاباته و شوت پُرقدرت زمینی این مهاجم با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه صنعت نفت به بیرون رفت.

دقیقه ۴۱: عبدالله ناصری قصد داشت با شوت غافلگیر کننده از میانه زمین دروازه استقلال را باز کند که توپ دراختیار حسینی قرار گرفت.

دقیقه ۴۳: شوت راه دور عقیل کعبی از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۵۱: ارسال اسماعیلی به محوطه جریمه صنعت نفت را مهاجمان استقلال در شلوغی مقابل دروازه سالاری نتوانستند استفاده کنند تا این توپ دفع شود.

دقیقه ۵۳: شوت راه دور مصطفی احمدی با تیرک عمودی دروازه استقلال برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۵۸: اسماعیلی دو بار شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که توپ دراختیار سالاری قرار گرفت.

دقیقه ۶۴: غفوری به زحمت در سمت راست محوطه جریمه صنعت نفت به توپ رسید، اما در حالی که به نظر می‌رسید عقیل کعبی او را شارژ کرده و روی زمین انداخته باشد، ارسال او را سالاری جمع کرد تا دیاباته نتواند گل دوم را بزند.

دقیقه ۶۸: مصطفی احمدی با شوت محکم به دنبال گلزنی بود که توپ راهی اوت شد.

دقیقه ۷۴- شوت راه دور هافبک استقلال را سالاری دراختیار گرفت.

دقیقه ۷۸: شوت ناگهانی و راه دور مسعود ریگی از فاصله‌ای حدودا ۳۰متری در دو مرحله توسط سالاری جمع شد.

در حاشیه

* سیروان قربانی، مدافع صنعت نفت تنها بازیکن محروم این مسابقه است.

* ترکیب استقلال در بازی امروز مقابل صنعت نفت نسبت به دیدار اخیرش برابر تراکتور هیچ تغییری نداشته است.

* عیسی آل‌کثیر نسبت به هفته قبل در ترکیب صنعت قرار گرفته و جایگزین مهدی مومنی شده تا تنها یک تغییر در جمع نفرات اصلی آبادانی‌ها شاهد باشیم.

۱۷ ۳  
آی اسپورت
2019-11-05 17:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
ارد بی زد
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۷:۴۸
صنعت نفت با سیستم چهار ،سه،سه به مصاف استقلالی امد که با سیستم سه،چهار،دو،یک به میدان امد این خودش یک خودکشی برای صنعت نفت بود اونهم در ازادی
مقصر اول این شکست دروازه بان نفت ابادان بود که با اشتباهات خود تیم را فلج کرد سه گل از پنج گل استقلال در این بازی اشتباهات دروازه بان نفت بود گل هایی خورد که خیلی خیلی مقصر بود
هرچند استقلال در چند بازی خوب بازی میکند و نظم بالایی فوتبال میکند اما نفت ابادان هم مالکیت توپ خوبی داشته داشت
سرمربی نفت اگه با یک ترکیب دفاعی فوتبال میکرد اینقد مجازات نمیشد
استقلال در همون سی دقیقه اول کار نفت ابادان را تموم کرد
۱ ۱
Ashkan Blue
سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۱۵
عزیز دل سه تا بازی بالای چهارگل
این اتفاقی نیست
شما منظورت اینه که تیمای حریف جلو استقلال اتوبوس پارک کنن!!!
اما استقلال نشون داده که وابسته به یک شخص خاص درون زمین نیست که کم بیاره
اینو از آمار گل های استقلال که پخش شده بین بیشتر بازیکنان میشه فهمید
بازی قبلی هم گفتین دنیزلی اشتباه کرد
سخته برات بگی استراماچونی و استقلال خوب کار کردن نه؟
قبولش برات سخته ولی عادت می کنی
۶
فرهاد
چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۲۷
دروازیان ساپیا جلو استقلال وا داد ودروازبان دومشان جلو سپاهان ستاره بود دروازبان صنعت هم از هر کجا زدند رفت تو گل مگر استقلال چند تا دروازبان برای سال اینده می خواهد که به همه دروازبانها قول جذب می دهد؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر