فهرست
اخراج جابر، تصمیم درست یا تصمیم غلط؟
اخراج جابر، تصمیم درست یا تصمیم غلط؟

اخراج جابر، تصمیم درست یا تصمیم غلط؟

آی اسپورت - جابر انصاری سرانجام از لیست استقلال کنار گذاشته شد. بازیکنی که فارغ از حاشیه‌ها درهمه روزهایی که لباس استقلال را پوشید همواره در خدمت تیم بود. انصاری چه آن زمان که دائم در ترکیب استقلال قرار می‌گرفت و چه دریک فصل و نیم اخیر که با آمدن وینفرد شفر آرام، آرام از ترکیب استقلال دور شد، هرگاه به بازی گرفته شد کوشید بهترین عملکرد را دراستقلال داشته باشد. حسن حضور انصاری درهمه این ایام در ترکیب استقلال این بود که به معنای واقعی سعی می‌کرد در خدمت تاکتیک‌های تیم باشد. آماری که از حضور این بازیکن در ترکیب استقلال نیز باقی مانده نشان می‌دهد که همواره مهره‌ای موثر در ترکیب استقلال بود.

انصاری در بیشتر بازی‌هایی که پیراهن استقلال را پوشید برای تیمش موقعیت گل ایجاد کرد و یا اینکه خودش گل زد. ویژگی مهم انصاری اما تداوم بود. انصاری برخلاف برخی بازیکنان دائم المصدوم اما همواره آماده بازی بود اما او با همه ویژگی‌هایی که در ترکیب استقلال داشت، در نیم‌فصل لیگ هجدهم درنهایت از لیست استقلال کنار گذاشته شد تا خیال برخی مسئولان این باشگاه هم آسوده شود. سوالی که پس از کنار گذاشتن انصاری از استقلال به وجود می‌آید این است که دلیل اخراج او چه بود؟

گرچه نمی‌شود لفظ اخراج را در برابر این بازیکن قرارداد به این دلیل که انصاری اگر به جدایی رضایت نمی‌داد باشگاه استقلال باز هم ناچار بود او را تا پایان قرارداد حفظ کند، اما استدلال فنی از کنار گذاشتن این بازیکن چه بود؟ آیا انصاری در حد و اندازه استقلال نبود؟ آیا این بازیکن به لحاظ فنی با معیارهای استقلال فاصله داشت؟ شگفت‌انگیز است که می‌بینیم هم‌پست‌های او در شرایطی حفظ شده‌اند که بیم مصدومیت اغلب آنها می‌رود اما انصاری لااقل حسنی که داشت همین تداوم حضوربود.

بازیکنانی همچون شجاعیان، کریمی و حتی قائدی (با آن دایره از بی‌ظرفیتی) بارها به دلیل مصدومیت نتوانسته‌اند برای استقلال بازی کنند اما جابر در همه روزها بازیکن حی و حاضر ترکیب تیمش بود. اینکه بازیکنان مصدوم یا بازیکنانی که همواره ترس از مصدومیت آنها می‌رود به انصاری ترجیح داده شده‌اند، از اتفاقات عجیب این روزهای استقلال است و البته گذشته زمان ثابت می‌کند که کنار گذاشتن انصاری آیا تصمیم درستی بوده، یا تصمیمی اشتباه؟ 

ایران ورزشی

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2019-01-14 20:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
محمد
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۳۴
آقای نویسنده، شما همشهری ایشونید؟
آخه پدربیامرز. تعداد گلهاش تو سه سال گذشته رو بشمر بعد بیا پست هواداری بذار.
پسر خوب زیاده، گلزن خوب کم داریم
۶
کنت دراکولا
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۱۴
جالبه این جابرمودریچشون که میخان هی بیرونش کنن با اینکه چند سال هست تو کیسه بازی میکنه میگه تا مبلغ قرار دادم رو کامل ندین نمیرم ولی الحاجی گرو و نیومایر که خارجی و حرفه ای هستن با یه ماچ (به گفته ی فتحی کچل)از کیسه جدا شدن!!!!!!
حسین اهوازی
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۲۳
زحمت کشید برای استقلال. هر جا باشه موفق باشه انشاالله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر