فهرست
رکورد اروگوئه؛ صعود بدون گل خورده
رکورد اروگوئه؛ صعود بدون گل خورده
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

رکورد اروگوئه؛ صعود بدون گل خورده

آی‌اسپورت- تیم ملی اروگوئه بدون گل خورده از مرحله گروهی صعود کرد تا این‌چنین تاریخ‌سازی کند. تیم ملی اروگوئه با نتیجه ۳-۰ روسیه را شکست داد و با ۹ امتیاز بالاتر از تیم میزبان در صدر جدول قرار گرفت. این نخستین پیروزی اروگوئه در جام جهانی با نتیجه‌ای غیر از ۱-۰ بود که تفاضل این تیم را به عدد ۵+ رساند؛ به عبارتی آنها توانستند بدون گل خورده جواز صعود به مرحله بعد را بگیرند.

این اتفاق در تاریخ جام جهانی در قرن ۲۱ کم‌نظیر است. جام جهانی ۲۰۰۲ هیچ تیمی با این ویژگی را در خود نداشت. ۴ سال پس از آن سوئیس با سه کلین‌شیت برابر تیم‌های فرانسه، توگو و کره جنوبی سرگروه شد و در مرحله یک‌هشتم نهایی نیز مقابل اوکراین گلی دریافت نکرد اما در ضربات پنالتی مغلوب گشت.

در جام جهانی آفریقای جنوبی، همین تیم اروگوئه موفق شد دروازه‌اش را در مرحله گروهی بسته نگه دارد. آنها که هم‌چون این جام در گروه تیم میزبان حضور داشتند، مقابل آفریقای جنوبی، فرانسه و مکزیک کلین‌شیت کردند و در پایان رقابت‌ها نیز به عنوان قابل توجه چهارمی دست یافتند.

در همان جام، تیم ملی پرتغال با کارلوس کی‌روش، به این رکورد رسید. آنها مقابل ساحل عاج و برزیل صفر صفر کردند و کره شمالی را ۷-۰ در هم کوبیدند.

اروگوئه در مرحله یک‌هشتم نهایی با تیم دوم گروه B دیدار می‌کند و آسمانی پوشان آمریکای جنوبی امیدوارند به هشت تیم برتر جام برسند.

 

ورزش سه

     
آی اسپورت
2018-06-25 20:50:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر