فهرست
لطفا به ما، سردار و ایران رحم کنید‍!
لطفا به ما، سردار و ایران رحم کنید‍!

لطفا به ما، سردار و ایران رحم کنید‍!

آی اسپورت-  سردار آزمون بازیکن ۲۳ ساله تیم ملی می خواهد بعد از جام جهانی خداحافظی کند . چرا؟ چون بعد از این بازی حماسی و در لحظاتی که رسانه‌های دنیا به دنبال تیتر برای شگفتی سازی سربازان تیم‌ملی بوده اند عده‌ای رفته‌اند سراغ اینستاگرامش و فحاشی کرده اند. دقیقا لحظاتی که همه دنیا از تیم ملی ایران و سربازانش تعریف می‌کرده اند عده‌ای به این نتیجه رسیده اند که دلیل شکست سردار بوده.

آمار بعد از بازی می گوید؛ آزمون ۹.۵ کیلومتر دویده که بیش از نیمی از آن در تحرک « not in possession» بوده و نشان از دوندگی بالایش دارد. سردار با ۳۲.۶۲ بیشترین سرعت را در میان ۲۲ بازیکن زمین ثبت کرده و درآمارش ۳۲ بار دویدن با سرعت بالا «sprint» را دارد که از این حیث بعد از امیری و طارمی سومین بازیکن ایران بوده. مهمتر از همه در نمره‌هایی که توسط اکثر رسانه‌های معتبر داده شده جز بازیکنان متوسط و رو به خوب زمین بوده. آمار و ارقام اصلا به کنار آزمون، ۹۷دقیقه در زمین بوده که نشان می‌دهد نمایشش در زمین همانی بوده که کی‌روش می‌خواسته. او نه توپی را از دست داد و نه در گل خوردن ایران نقش داشت و به جایش تا توانست مقابل پیکه و راموس نه مثل یک سردار که مثل یک سرباز دوید تا انها به بازیکنان خط حمله خود برای گل زدن اضافه نشوند.

«من اگر جای آنهایی بودم که این فضا را علیه بیرانوند و چشمی درست کردند عذاب وجدان می گرفتم» این جملات طلایی فردوسی‌پور در وسط شادمانی از بازی اسپانیا در انتقاد به فضاسازی داخلی علیه بازیکنان ملی بود. فضاسازی‌هایی که از فحاشی و تخریب روحیه به جوک ساختن علیه بازیکنان ایران رسید ، دژاگه را مجبور کرد در اینستاگرامش استوری بگذارد و پاسخ دهد ، چشمی را در بدترین فشار گذشت و اشک های بیرانوند را بعد از نمایش عالی‌اش مقابل مراکش درآورد. دقیقا در لحظاتی که فردوسی‌پور مردم را به رفتار با وجدان دعوت می کردند عده‌ای روی گوشی‌هایشان خوابیده بودند و حماسه ای جدید علیه یک بازیکن دیگر خلق می کردند.

داور سوت را که زد هر کدام یک طرف افتادند.آنها خسته بودند. تیم ملی ایران ۱۰۶ کیلومتر دویده بود و بازیکنان ایران نای ایستادن روی پایشان را نداشتند. ولوشدن بازیکنان ایران البته بیش از انکه نتیجه خستگی باشد نتیجه شکست در بازی‌ای بود که شایسته شکست نبودند. آنها می دانستند چقدر خوب دویده اند و چقدر خوب بازی کرده اند . نه آنها که هیرو و کاستا و کارشناسان فوتبال و رسانه های معتبر اروپایی همه بازی خوب ایران را تایید می کردند. یکی از روی زمین ولو شده‌ها سردار بود کنار وحید و طارمی که هنوز نفس نفس می زدند وبه لحظات بازی فکر می کردند. این حجم از ناسپاسی نوبرانه است که تو به نفس افتادن بازیکنانت را ببینی و برایشان فحش مسیج کنی.

در دنیا خیلی وقت است که جا افتاده که ترکیب اصلی یک تیم را مربی تعیین می کند.هرچند باز در تمام دنیا هم بعد از باخت‌های تحقیرآمیز، حذف از تورنمنت ها و از این دست مسائل دوباره، همه سراغ ترکیب تیم و همه چیز می روند تا دلیل شکست را پیدا کنند اما بعد از بازی دیروز دلیلی برای این کار وجود نداشت. کی روش 7 سال است که در فوتبال ایران حضور دارد و با تصمیماتش در مورد خط زدن و دعوت کردن از بازیکنان ثابت کرده که از تک تک کارشناسان منتقدش بیشتر می‌فهمد اما همچنان هستند کسانی که با زیرشلواری در خانه رو به روی ظرف هندوانه نشسته اند و با چنگال برش را می بلعند و با تحلیل‌هایشان تصمیمات کیروش را زیر سوال می برند. حالا اگردر مورد سردار نه عذاب وجدان می گیرند و نه با آمار کار دارند و نه سپاسگزاری بلدند حداقل می‌توانند به مربی‌ای که آرزو را به تلویزیون شان در خانه آورده و ستاره‌های اسپانیا را مقهور خودش کرده کمی احترام بگذارند.

پیراهن تیم ملی ایران همیشه سه رنگ بوده ، سبز، سفید،قرمز. پیراهن تیم ملی برای ایران نماد پرچم است و بازیکنانی که آن را می پوشند حکم سرباز را دارند.دیشب سربازان تیم ملی جانانه و مردانه ۹۰ دقیقه دویدند و از پرچم وخاک وطن‌شان دفاع کردند. لطفا به سربازهای کشورتان تا وقتی پرچم را به تن می‌کنند بیشتر رحم کنید. لطفا به خودتان به ما به ایران رحم کنید.

عصر ایران

۱۰۱ ۱۷  
آی اسپورت
2018-06-21 14:18:38
نظر دهید

۱۷ نظر
بابک
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۴
مثلا با گفتن زیرسلواری و هندونه چی‌میخوای بگی؟ :)
.
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۳۱
همه ساکت بشین و هیچ کس حرفی نزنه ازمون گل باز ناراحت میشه کسی که با لابی بابای پولدارش لژیونر شد و حالا هم به هرقیمتی تو تیم ملی فیکسه
حمید
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۳۵
اینایی که یه سره توی اینستا پلاسن حقشونه. وقتی زندگیتو می بری توی اینستا و در معرض عموم قرار میدی همیشه دارای روی لب نازک تیغ عشق و نفرت قدم می زنی.
عبدالله
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۴۷
سردار خودش هم مقصر است
او بیش از حد درفضای مجازی حضور دارد. سردار آزمون اگه مثل جام ملتهای آسیا 2015 ادامه میداد و رشد میکرد الان در تیم های مطرح دنیا توپ میزد
اما چون بیش از حد در فضای وقت میگذارد . بیش از حد در حاشیه ها بسر می برد(نمونه اش حاشیه هایی است که در مورد دوپینگ اسبش برای خودش ایجاد کرد . یا نمونه دیگر چت های او با هنرمندان دخترو زن و ......)
علی پرسپولیسی
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۴۷
فحاشی که احمقانس و امیدوارم اینا که هرچی میشه میرن تو پیج این و اون فحش میدن زودتر یا درست شن یا یه جوری از زمین محو شن .
ولی داستان سردار آزمون و هجمه ای که بر علیهش به وجود اومد خیلی ربطی به این بازی نداشت و به خاطر مسائل ماه های اخیرش و زندگی حرفه ایش حتی قبل جام جهانی و حتی درون خود رسانه ها ، دیدها بهش منفی شده بود . طبیعتا وقتی همچین نگرش منفی ای به یه نفر وجود داشته باشه ، طرف با یه اشتباه با خاک یکسان میشه!
یکی از حالت های بد در ژست های روشنفکری هم جدیدا این شده که هرچی میشه بزنی مردمو بترکونی! شیوه ای که نویسنده محترم هم در پیش گرفته ! مردم ما مردم پر اشتباهی هستن (هستیم) قبول ، ولی اینکه تو هر چیزی سر این مردم بریده شه درست نیست . شما حق دارید و باید از فحاشی و بدفرهنگی مردم انتقاد بکنید ولی تو این زمینه هم کاش به وقتش تلنگری به سردار آزمون ها میزدید که به این روز دچار نشیم .
تو داستان امروز سردار آزمون ، اول خودش مقصره دوم رسانه های که ماه ها به خاطر مصلحت (!) تلنگری بهش نزدن . سوم باز هم رسانه هایی که به دلیل همدستی با جریان دلالی ، هر روز از یک پیشنهاد خیالی تیم های درجه ۱ به سردار نوشتن!!
شما به وقتش با روان مردم بازی نکن و یا شاخ رو کلشون نکشید ؛ بعد ببین آیا از طرف مردممون چنین هجمه منفی ای رو دریافت میکنی یا نه .

البته نظر خودم با نظر منتقدا فرق داره و به نظرم سردار چیزی که مربی ازش میخواستو خیلی خوب انجام داد ولی از دیقه ۷۰ به بعد به خاطر ضعف جسمانیش نتونست کارشو ادامه بده . (نمیدونم چرا تو جام جهانی بازیکنای داخلی آماده تر بودن تا اینجا! در صورتی که ظاهرا باید برعکس میبود! )
RED
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۶
سردار تقصیری نداره هر کی رو فیکس تیم ملیش کنی حال می کنه تقصیر اون نادونیه که ستاره های لیک سوئد و هلند رو نیمکت نشین می کنه آقای گل هلند رو دقیقه 85 میاره ستاره لیک بلژیک رو دعوت نمی کنه آقای گل ایران رو دعوت نمی کنه اون وقت نخاله ی لیگ روسیه (از هر نظر)
رو دعوت می کنه بعد یه سری هم ازش حمایت می کنن که فلان مقدار دویده .. اسب هم میدوه .
مشکل از خودمونه از هر نتیجه ای به قول عادل مثل چی کیف می کنیم از گل به خودی مراکشی ها حماسه می سازیم تا دراز کشیدن روی خط دروازه جلوی کاستا .
مارال
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۰۶
ی سری لات مجازی که هیچی نمیفهمن ریختن تو اینستا فقط شِر میگن!
سردار بهترین فقط این دو بازی ی کم فشار روش زیاد بوده
Vahid
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۰۶
اقای ازمون تو مملکت ما قانونش اینه که هرکی کمتر تلاش کنه رو بیشتر دوست داریم:) هر کی فقط حرف بزنه عزیز تره:)هر کی از جون مایه بزاره رو بیشتر میکوبن:) شما هم سعی کن با این قانون کنار بیای:)تلاش نکن،ولش کن، یه گوشه منتظر بمون تا توپ بیاد سمتت:) اینجوری نه خسته میشی که نتونی خودتو نشون بدی نه تمرکزتو از دست میدی:) اینجوری عزیزتری سردار جان سعی کن کنار بیای باهاش:)
ًًQQ
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۲
عادت کردی به چرت گفتن کسی که با استیکر خنده و گریه حرف میزنه مشخصه تو چه رده سنی قرار داره. بازی قبلی از دوندگی امیری گفتیم یه بچه مثل خودت پیدا شد گفت مگه میدون اسب دوانیه که سرعت مهم باشه؟ حالا همین شده مایه حمایت امثال تو از بازیکنی که اکثریت که فوتبال رو میفهمن دارن نقدش میکنن. درضمن اگه میخواست یه گوشه بمونه تا توپ سمتش بیاد هنوز تو ورزشگاه همون گوشه مونده بود. وقتی چیزی رو نمیفهمی اصرار به کامنت گذاشتن هم نداشته باش
Vahid
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۳۸
اول اینکه اگر سردار بد بازی میکرد طبیعتا کی روش با وجود بازیکنایی مثل گوچی و‌قدوس تعویضش میکرد ولی سردار موند حتی وقتی تیم‌عقب افتاد و‌نیاز به گل داشت پس همون کاری رو کرده که کی روش‌ازش خواسته:) وقتی مربی ازش راضیه به امثال تو هیچ ربطی نداره بچه جان که چجوری بازی کرد، تو سعی کن درباره تیم‌ملی خودت(پرسپولیس)نظر بدی:)
حالا هم با صد اسم کیو کیو، میو میو‌، فیو فیو بیا کامنت بزار ببینم چند سالته دقیقا:)
۷
کیوان
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۷
همه دیگه میدونن این جو علیهش از کی شروع شد یادمون نرفته عکسای آقا با امام جمعه و بروبچ در حالی که حودش با لیتو میگرده و همش در حال خانومبازی هست. بعدشم میاد میگه من آرزوم دیدار با فلانیه...آقای آزمون شما به مردمت پشت کردی و دورو بودی اینم نتیجش
كسري
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۸
خدمت نويسنده ي محترم ،من منتقد نوع شيوه ي بازي تيم ملي هستم ولي اومدم اينجا تو استاديوم و دارم تيم ملي رو تشويق ميكنم و هندونه هم جلوم نيست.فقط ياد گرفتين هر كي از كيروش و تيمش انتقاد كنه ميخاين طرف رو ترور شخصيتي كنين.بابا كيروش هم اشتباه ميكنه مگه نه اينكه يكي از روشهاي به گل رسيدن و موقعيت سازي ما پرتاب اوت هست؟خوب چرا مربي حاج صفي و اميري رو تعويض ميكنه(هر چند حاج صفي مصدوم شد) كه لحظات اخر ميتونستيم روي پرتاب موقعيت بدست بياريم و وقت رو نكشيم!!اگه ملاك به دويدن باشه كه عليپور بسيار بسيار بيشتر از اون سردار مافنگي مي دوه !!سردار واقعا خارج از فوتبالش خيلي بده و خيلي حاشيه داره كه نصف اون رو هم كسي نميدونه.كيروش يه ادم يه دنده و لجوج هست كه همه شخصيتهاي موفق همينطور هستن كيروش از نظر اخلاقي و شخصيتي يه ادم عوضي هست ولي فني بسيار بالا اما ايران تا گل نخورده بود خيلي بد بازي كرد اما بعد از گل حتي با شش بازيكن تو صحنه هايي اسپانيا رو از جلو پرس ميكرد اما ما نسبت به چهارسال پيش هيچ پيشرفتي نداشتيم چهار سال پيش به ارژانتين يك هيچ باختيم امسال به اسپانيا با اين تفاوت كه با ارژانتين قبل از گل خوردن عالي بازي كرديم ولي اينجا بعد از گل خوردن ،پيشرفت يعني ژاپن كه چهارسال پيش به كلمبيا چهار بر يك باخته بود ولي امسال برد اون تيم رو .كيروش بايد كمي تيم رو جسورتر به زمين بفرسته و نترس تر بازي كنيم.
امید از تفت
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۹
لطفاً به سردار حرفی نزنید چون بچه ننه هست و قهر میکنه و بعدش هم باباش میاد فحش میده. آره اصلاً حرفی نزنید فقط بگید چقدر تو خوبی چقدر تو خوشگلی
مارال
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۴۶
باباش مدیر برنامش!
سردار عالیه
.
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۵
.
__
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۱۸
یه زمانی از علی دایی که تو زمان خودش بهترین مهاجم اسیا بود انتقاد شد رفت رو نیمکت نشست و حرفی نزد اونوقت شما این یارو رو امامزاده کردی تا کسی انتقادی نکنه؟ چرا شماها هرکسی رو که نسبت به کیروش یا نزدیکانش نقدی میکنه اینطوری میکوبین؟ چرا باید جهانبخش 85 دقیقه رو نیمکت باشه؟ چرا گوچی رو نیمکته؟ اگه این اتفاق در مورد یه مربی دیگه هم افتاده بود همینقدر منطقی می بودین؟
مهدی ک
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۴۰
واقعا خاک بر سر افراد بی هویتی که چیزی از فوتبال نمی فهمن که هیچ متاسفانه از نظر اخلاقی هم زیر صفر هستن. دوستانی که بعد از دو تا بازی عالی ما در جام جهانی هنوز دارن عین عقده ایها از موضوعات دروغی مثل دلالی می نویسن و بجای اینکه از مربی و بازیکنهای تیم تشکر کنن میان علیه کی روش و سردار می نویسن واقعا اخلاق و وجدان و حتی هویت ایرانی ندارن. این افرادی که میان از بازی دیشب تیم ملی ایراد بنی اسراییلی می گیرن ظاهرا یادشون رفته که ما با اسپانیا بازی داشتیم نه تیم بحرین و سوریه . احتمالا یادشون رفته که اسپانیا همین دو ماه پیش توی یه بازی دوستانه آرژانتین را شش گله کرد و البته با کمال تاسف یا نمی دونن و یا یادشان رفته که ایران تا پیش از کی روش با مربیان ایرانی در برابر تیمهای آسیایی یکسره دفاع می کردیم و بازهم احتمالا یادشان رفته که توی جام ملتهای 2011 آسیا با قطبی مقابل کره جنوبی دفاع مطلق کردیم و آخر هم با یک گل باختیم و حذف شدیم و حالا بازی دفاعی کنترل شده در برابر اسپانیا را برای ایران خفت بار می دانند. آقایان واقعا خیلی بی چشم و رو و نامرد تشریف دارید .
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر