فهرست
گزارش روز: چه ستاره هایی از بارسا و رئال جدا می شوند؟
گزارش روز: چه ستاره هایی از بارسا و رئال جدا می شوند؟

گزارش روز: چه ستاره هایی از بارسا و رئال جدا می شوند؟

آی اسپورت- در باشگاه های بزرگ نه تنها جایگاه هیچ ستاره ای در ترکیب اصلی تضمین شده نیست، بلکه ادامه حضور یک بازیکن در باشگاه هایی مانند رئال مادرید و بارسلونا، می تواند به شدت تحت تاثیر عوامل مختلف باشد. از جمله خریدهایی که باشگاه در بازار نقل و انتقالات انجام می دهد. به همین دلیل، ممکن است بازیکنی که در طول یک فصل، ستاره تیمش بوده، فصل دیگر دیگر جایی در برنامه های سرمربی نداشته باشد.

در این تابستان هم رئال و بارسا خریدهای قابل توجهی انجام دادند؛ رئال تونی کروس و جیمز رودریگز را به خدمت گرفت و  احتمالا کیلور ناواس را نیز از لوانته می خرند و بارسا هم با خرید ژرمی متئو، ایوان راکیتیچ و لوئیز سوارز، جا را برای چند ستاره اش تنگ کرده است:

کاسیاس یا دیه گو لوپز: فصل گذشته آنچلوتی از لوپز در لالیگا و از کاسیاس در لیگ قهرمانان استفاده کرد اما با پیوستن کیلور ناواس، یکی از آنها باید راهی باشگاه دیگری شود. گفته می شد آرسنال کاسیاس را می خواهد اما ونگر اعلام کرد که اوسپینا، دروازه بان تیم ملی کلمبیا، را خواهند خرید. از موناکو هم به عنوان مقصد احتمالی دیه گو لوپز نام برده می شود. اما هر کدام که بمانند، رقابت سختی برای ناواس برای ایستادن درون دروازه رئال خواهند داشت.

آنخل دی ماریا: سال گذشته و پس از پیوستن گرت بیل به رئال، بسیار در انتظار جدایی این ستاره آرژانتینی بودند اما او در برنابئو ماند و با درخشش اش، کمک کرد تا رئال دهمین قهرمانی اش در لیگ قهرمانان را به دست بیاورد. او که با ایجاد 90 موقعیت گلزنی در طول فصل، یکی از بهترین های رئال در فصل گذشته بود، حالا با آمدن تونی کروس و جیمز رودریگز، مجبور است به باشگاه دیگری برود. به ویژه اینکه گفته می شود رئال به دنبال خرید رادامل فالکائوست و برای انجام این انتقال، به پول فروش دی ماریا نیاز دارد. مشتری اصلی او پاری سن ژرمن است.

ایسکو: سال گذشته و بعد از پیوستن به رئال، درهای خروجی را به مسوت اوزیل نشان داد اما همان اتفاق یک سال بعد برای خودش در حال تکرار شدن است. او که فصل گذشته در مقاطعی جایگاهش را از دست داده بود، حالا با آمدن جیمز رودریگز، بعید است فرصت چندانی در برنابئو برای بازی پیدا کرد. گفته می شود منچسترسیتی و بایرن مونیخ برای خرید او ابراز تمایل کرده اند.

سامی خدیرا: ستاره آلمانی رئال هم می تواند قربانی خرید هموطنش باشد. البته رئال در پست او، ژابی آلونسو و لوکا مودریچ را نیز دارد و این معنای آن است که خدیرا باید برای ادامه دوران حرفه ای اش، باشگاه دیگری را انتخاب کند. آرسنال به دنبال اوست اما دستمزد بالایی که او درخواست کرده، ممکن است مسیر او را به یک باشگاه لندنی دیگر، چلسی، کج کند.

دنی آلوز: ماندن یا رفتن او به تصمیم لوئیز انریکه بستگی دارد. گفته می شود سرمربی بارسا قصد دارد ابتدا آمادگی او در تمرینات را بسنجد و سپس برای خرید خوان کوادرادو، ستاره کلمبیایی فیورنتینا، دست به کار شود. نامشخص بودن آینده آلوز باعث شد تا پاری سن ژرمن، یکی از مشتریان اصلی او، سرانجام سرژ آریه، ستاره ساحل عاجی تولوز، را به طور قرضی به خدمت بگیرد. البته مقصد آلوز در صورت جدایی از بارسا، باز هم ممکن است فرانسه باشد و البته باشگاه متمول موناکو.

ابراهیم آفلای: ستاره هلندی بعد از آن مصدومیت شدید در سال 2012، دیگر نتوانست همان بازیکن همیشگی شود. او در سه سال اخیر، تنها 35 بازی برای بارسا انجام دهد و بارسا ترجیح می دهد او را بفروشد تا بودجه لازم برای خریدهای دیگر فراهم شود. فاینورد، مارسی و والنسیا، در صف خرید او هستند.

الکس سونگ: او یکی از عجیب ترین خریدهای بارسا در چند فصل اخیر بود؛ بازیکنی که بسیاری از همان ابتدا به موفقیتش در نوکمپ خوش بین نبودند و در نهایت هم این پیش بینی درست از آب درآمد. میلان و ناپولی برای خرید او ابراز علاقه کرده اند اما مبلغ 15 میلیون یورویی که بارسا برای فروش او می خواهد، مشتریانش را مردد کرده است.

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-28 12:54:46
نظر دهید

۱ نظر
بارسایی ها که میگفتن سونگ خیییییلیییی از مودریچ بهتره!
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۴
خخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر