فهرست
کفاشیان: کی روش از حالا به دنبال کمپ تیم ملی برای جام ملت هاست!/ هدف ما، جام جهانی روسیه است
کفاشیان: کی روش از حالا به دنبال کمپ تیم ملی برای جام ملت هاست!/ هدف ما، جام جهانی روسیه است

کفاشیان: کی روش از حالا به دنبال کمپ تیم ملی برای جام ملت هاست!/ هدف ما، جام جهانی روسیه است

آی اسپورت - رئیس فدراسیون فوتبال ایران امروز مهمان شبکه خبر بود. او در این شبکه خبری در مورد مسائل مختلف مربوط با تیم ملی صحبت کرد. همه گفته های او را می توانید در زیر بخوانید: 


مارکار بله، کریمی نه

کی‌روش از کار مارکار آقاجانیان رضایت زیادی دارد این‌دو 3 سال با یکدیگر کار کردند و از اخلاق یکدیگر شناخت دارند. کی‌روش به حضور فردی که محبوب باشد علاقه دارد اما جایگاه مربی تیم‌ملی جایی است که باید فردی دارای دانش که کلاس‌های مربیگری را طی کرده است حاضر شود. البته کی‌روش هم مثل بنده خوش‌اخلاق نیست و در کار خود بسیار محکم، جدی و مصر است و باید فردی کنار او قرار بگیرد که بتواند از همه‌لحاظ با او تعامل کند.

کی روش بیشتر می گیرد

. من نگفتم رقم قرارداد کارلوس کی‌روش بیشتر نشده است بلکه به طور طبیعی این مسئله افزایش پیدا کرده. در 3 سال گذشته قرارداد کی‌روش و دستیارانش چیزی حدود 2 میلیون و 500 هزار دلار می‌شد. در این دوره هم جمع قرارداد کی‌روش و دستیارانش همین حدود است اما ما قرارداد دستیاران او را کاهش دادیم و به قرارداد خودش اضافه کردیم. این مسئله را با کی‌روش مطرح می‌کنیم و اگر او راضی بود مبلغ قراردادش را اعلام خواهیم کرد. ما پاداش‌هایی هم برای کسب موفقیت در جام ملت‌های آسیا و جام‌جهانی در نظر گرفتیم به طور مثال در گذشته در صورت حضور در جام جهانی 10 درصد پاداش‌های کسب شده را به او اختصاص دادیم.

سرپرست نداریم

کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم‌ملی کارهای فنی را دنبال می‌کند. تهیه بلیت، گذرنامه و غیره از طریق مسئولان خاص خودش انجام می‌شود. دیگر در جهان مسئله سرپرستی معنی ندارد و کی‌روش هم این مسئله را پیشنهاد داد که ما هم از آن استقبال کردیم. برای انجام امور مربوط به تیم فردی را مشخص می‌کنیم اما دیگر سرپرستی که روی نیمکت بنشیند نداریم.

مربی حساس

کی‌روش روی مسائل تمرینی خیلی حساس است و از الان باید بداند که در جام ملت‌های آسیا کمپ، هتل و محل تمرین تیم‌ملی کجا است. او می‌گوید باید قرارداد محکمی بسته شود تا مشکلی به وجود نیاید از تجربیات او هم در مذاکرات و قراردادها استفاده می‌کنیم اما بستن قرارداد برعهده فدراسیون است. به قول معروف ما تدارکات تیم‌ملی هستیم و مسائل را مشخص می‌کنیم به این ترتیب تیم‌ملی دیگر سرپرست و مدیر ندارد.

هدف، جام جهانی است

ما از کی‌روش خواستیم از همین امروز لیگ را بررسی کند و تیم‌ملی را برای جام جهانی 2018 بچیند. جام جهانی برایمان بسیار مهم است. اولویت جام جهانی نسبت به جام ملت‌های آسیا 80 به 20 است البته جام ملت‌های آسیا هم برایمان اهمیت دارد و باید از عنوان خود دفاع کنیم. جام ملت‌ها مقدمه‌ای برای جام‌جهانی و مثل تیم امید از کی‌روش خواستیم که در جام ملت‌ها 30 درصد تغییرات خود نسبت به جام جهانی را انجام دهد. هدف اصلی کارلوس کی‌روش حضور در جام‌جهانی است و اگر به جام‌جهانی نرسیم قرارداد او به اتمام می‌رسد.

نتیجه مهم است اما...

کی‌روش می‌داند اگر تیم‌ملی در جام ملت‌های آسیا نتیجه نگیرد فشار سنگینی روی تیم‌ملی وارد می‌شود و انتقادات زیادی می‌شود. نتیجه در این مسابقات هم مهم است اما خواستیم تغییرات از همین‌جا شروع شود و تیم با تلفیق بازیکنان جوان و با تجربه به میدان برود.

مردم راضی اند

مربی تصمیم می‌گیرد تیم‌ملی به چه شکلی بازی کند و اکثریت مردم هم از عملکرد ما در جام جهانی راضی بودند. برزیل در جام جهانی بازی هجومی انجام داد و 7 گل دریافت کرد که باعث شد فوتبالش از بین برود. نتیجه بسیار مهم است البته باید فوتبالمان را بهتر کنیم اگر آمار جام جهانی را ببینید دوندگی بازیکنان ما 30 درصد بهتر از لیگ بوده است. باید این پیشرفت را به لیگمان بیاوریم و سپس در مسائل دیگر هم برای موفقیت تلاش کنیم.

اردوی ایران؟ نه!

نسبت به دور قبل حضور کارلوس کی‌روش دو اتفاق جدید افتاده است تقویم ای‌اف‌سی به نحوی شده که دیگر درگیری تیم‌ها برای فیفادی کم است. قبلا بازی‌های جام ملت‌های آسیا و غیره در این زمان برگزار می‌شد با سازمان لیگ هماهنگ کردیم تا تیم‌ها در این زمان‌ها خالی باشند تا بازیکنان خود را در اختیار تیم‌های ملی قرار دهند چند اردو هم پیش‌بینی شده البته می‌دانیم سطح انتظار کارلوس بسیار بالا است و او اردو در تهران و کیش را قبول نمی‌کند. تاکنون دیدار دوستانه با کره جنوبی برایمان قطعی شده است. –

 

فیفتی فیفتی

این تیم چند دیدار دوستانه انجام داده طبق تصمیمی که گرفتیم نمی‌توانیم در اینچئون با تیمی که چند رده سنی پایین‌تر است به میدان برویم که این مسئله باعث می‌شود خیلی زود اوت شویم. اگر قرار باشد تیم‌ملی المپیک در مسابقات اینچئون شرکت کند 2، 3 سال تفاوت سنی وجود دارد، اگر بتوانیم با باشگاه‌ها هماهنگ کنیم یکی دو بازیکن بزرگسال می‌بریم اما 50 درصد تیم‌مان در اینچئون تیم المپیک هستند و در نگاه به کسب مدال و حضور در المپیک نگاهی 50-50 داریم و به صورت تلفیقی از بازیکنان استفاده می‌کنیم. 

دوست ندارم حقوقم اعلام شود!

به عنوان یک مدیر وقتی می‌خواهیم قرارداد ببندیم دوست نداریم زیردستانمان به یکدیگر نگاه کنند خودم هم به عنوان یک مدیر دوست ندارم حقوقم اعلام شود. در سال‌های قبل هجمه زیادی علیه فوتبال شد حتی از سوی ادارات اقتصاد، دارایی و مالیات هم موضوعاتی مطرح شد. خیلی‌ها می‌گفتند هزاران میلیارد تومان پول در فوتبال جابه‌جا می‌شود. ما تفاهم کردیم تا در این مورد شفاف‌سازی شود و به همین خاطر این کار صورت گرفت. نباید عجله کنیم. همیشه در فوتبال ما دنبال رسیدن به نتیجه در کوتاه‌مدت زمانی هستیم. باید تمامی مسائل بررسی شود و اگر تخلفی صورت گرفته با آن برخورد می‌کنیم.

  ۳  
آی اسپورت
2014-07-28 15:09:56
نظر دهید

۳ نظر
یک عوام
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۰
بی دست وپا ترین رئیس فدراسیون فوتبال تاریخ ایران که باعث حقارت ایرانیان در جهان شد همه در نقش عمله کی روش را بازی میکنند
یک نفر
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۲۵
جام جهانی که میریم که فقط نبازیم.
جام ملت ها هم که برامون مهم نیست. تربیت مربی دستیار هم که اهمیتی نداره.
خوب بابا، من با نصف حقوق کیروش این کارها رو انجام میدم.
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۲۸
با ماندن کیروش فوتبال ایران باز درجا میزنه و 10 سال از فوتبال آسیا عقب میمونه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر