فهرست
سوال روز: اولی هوینس مهم تر بود یا بختیار و حمودی ها؟
سوال روز: اولی هوینس مهم تر بود یا بختیار و حمودی ها؟

سوال روز: اولی هوینس مهم تر بود یا بختیار و حمودی ها؟

یک تقلب روشن و بارز صورت گرفته آن هم در حوزه ای که کوچکترین اهمالی در آن بدون تردید عقوبتش زندان است.حوزه نظام وظیفه یکی از معدود نهادهایی در ساختار اداری ایران است که رودربایستی وارعمل نمی کند.یعنی شفاعت نمی پذیرد،آسان فریب نمی خورد و مهمتر از همه سخت گیر است.البته این صحبت در مورد عام است و کاری به خواص ندارد که آنان خودشان عین قانون اند.با این وجود سیستمی موفق شد نظام وظیفه و همه سختگیری هایش را هک کند. صدور کارت هایی که در ظاهر قانونی بود اما بها داشت؛از بیست میلیون به بالا.برای فوتبالیست ها این رقم چندان زیاد نیست از این رو موج معافی ها ناگهان تبدیل به سونامی شد. بدون اینکه بخواهیم بی جهت بزرگنمایی کنیم تا اینجای کار طبق گفته ناجا، کارت دو نفر(حمودی و رحمانی) مشکل اساسی دارد.دو بازیکن با قیمت میلیاردی.یکی معافی گرفته به خاطر نقص بدن.یعنی ما فوتبالیستی را داریم که می تواند فوتبال حرفه ای انجام دهد اما نقص عضو دارد.نمی تواند پاسدار برجک باشد.مجاز نیست سمت اسحله برود یا توانش را ندارد یا صلاحیت ذهنی اش را. اما می تواند سخت ترین ورزش جهان با آن همه استرس را به خوبی تحمل کند و در ازایش سالی بیش از یک میلیارد در بیاورد.دیگری هم به علت حضور بیش از سی ماه پدر در جبهه معاف کردند در صورتی که گویا اینچنین نبوده است. اگر کارت ها باطل شود که بزودی اینچنین خواهد شد، یعنی یک باند به صورت عمده تقلب کرده است.قطعا قانون نظام با آن باند می داند چه کند و مورد بحث ما نیست اما بازیکنانی که تخلف کردند چه؟ می شود قبول کرد انها در جریان نبودند؟می شود پذیرفت انها پول میلیونی برای این کار نپرداخته اند؟ قطعا یک طرف قضیه همین فوتبالیست ها هستند اما فوتبال ما با آنها چه برخوردی می کند؟

از یک سو شعار پیشرفت می دهیم اما از سوی دیگر نمی خواهیم شبیه کسانی باشیم که راه پیشرفت را پیش از ما پیموده اند. نمونه دم دستی  اش درهمین آلمان است.کشور قهرمان جهان. اسطوره شان نه از خدمت سربازی فرار کرد و نه کارت معافی پولکی به جیب زد. تخلف مالیاتی داشت. چیزی که در کشور ما فوتبالیست ها و مربیان با خنده از کنارش عبور می کنند اما ژرمن ها نه ملاحظه گذشته اسطوره را کردند و نه پذیرفتند چون در بایرن مونیخ فعالیت می کند و در راس هرم است برای شان خوب نیست خرابش کنند.

آنجا کسی شفاعت نکرد و قانون با \"اولی هوینس\" همان برخوردی را کرد که با یک شهروند معمولی دیگر می کند.سه سال زندان  برای فرار مالیاتی.حالا ما با یک تخلف به مراتب بزرگ تر مواجه هستیم کدام مسیر را پیش رو می گیریم؟ مثل آلمانی ها قانون را اجرا می کنیم با مثل همیشه سراغ شفاعت و اتصال به حلقه های قطور نامرئی می رویم؟

اینجا دیگر بحث تقابل با فساد در فوتبال و این دست از صحبت های آرمان گرایانه نیست.قانون را اجرا کنید تا سرباز صفری که لب مرز است محکم تر اسلحه اش را بچسبد و مطمئن باشد حوزه نظام وظیفه به او خیانت نکرده. قانون را اجرا کنید تا لیسانس و فوق لیسانس وظیفه ای که برگ جریمه و سوت در دست دارد هنگام راهنمایی رانندگان در اتوبان و خیابان خیالش جمع باشد سرش کلاه نرفته که با این سواد دارد کولی مفت می دهد.

قانون را اجرا کنید تا این باورغلط که در این جهان هرچه کنیم در آن جهان سرپل صراط با یک شفاعت کارنامه مان پاک می شود از ذهن مان پاک شود.این یک بار مقابل تلفن از بالا،سفارش از آنجا و دستورغیرقانونی از هر جا ایستادگی کنید که اگرغیر از این شود غول زر و زور جفت شش آورده و ما بازنده این بازی شروع نشده ایم. 

 

 مهدی طاهرخانی

 

 

 

 

 

  ۱۰  
آی اسپورت
2014-07-28 19:05:56
نظر دهید
۱۰ نظر
ناتاشا
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۱۹
اورین.منم اعتقاد دارم باید همین الان جلوی اینها وایستاد تا فردا کسی جرات نکنه سراغ تقلب بره
-
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۳۴
یک مقاله ی خوب ولی کیه که به فسادها رسیدگی کنه؟
فولاد - بهترین تیم ایران
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۳۷
اقای مهدی طاهر خانی این مطلب که بختار و حمودی کارتشون مشکل داره نه به شما ربط داره نه به تیم های سرباز بگیر .... شما ازریا مردین از تیم های پایه خودتون بازیکن بگیرید نه سرمایه بقیه باشگاه هارو چپاول کنید( بختیار 15 سال تو فولاد بازی می کنه از رده نو نهالان تو فولاد بوده اصلا مال باشگاه فولاد ) بعدش تراکتوریا بیان سرمایه مونو چپاول کنن خیلی زوره .... این شا الله بختیار میره به ملوان و به درخشش ادامه میده ...
موثق
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۱۴
مشکل بختیار حل شده است میتواند برای فولاد بازی کند .. باور ندارید؟ از خودش بپرسید
Ghobadiab
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۲۰:۵۲
دلم خنک شد
کاوه
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۲۲:۰۶
کاملا" موافقم . فرق ورزشکاری که به سربازی اعزام میشه و از اونجا امریه تیم های نظامی رو میگیره با مشمولی که با تقلب معافیت میگیره باید مشخص بشه. اداره نظام وظیفه نباید اینها رو به تیمهای نظامی بده. باید برن مثل بقیه آدمهای عادی خدمت کنن.
زانتی مظهر عشق
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۰۴:۳۶
مقاله خوبی بود لذت بردم ولی بعید میدونم اتفاق خواصی بیفته
رضا
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۵۹
این بازیکن های متقلب باید برن پادگان مثل سایر سربازها پا بکوبند و خدمت کنند تا یاد بگیرن که در مملکت اسلامی نباید با تقلب و دروغ دیگران رو فریب داد.
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۰۵
پس چرا آقای کارت ب کارت مثال نیاوردید؟
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۴۸
من خودم با قانون سربازی مخالفم ولی وقتی یه نفر قانون رو زیر پا میزاره باید باهاش برخورد بشه،
طبق همون قانون کسی که کارت جعلی می گیره دیگه با کسی که خودشو داوطلبانه معرفی کرده فرق داره و دیگه باهاش مثل مشمول عادی برخورد نمیشه
پس اینکه میگن مامور میشن به تیم دیگه درست نیست و باید با اضافه خدمت به واحد رزم معرفی بشن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر