فهرست
یادداشت روز : همه تغییرات تاکتیکی آنچلوتی در صورت خروج دی ماریا
یادداشت روز : همه تغییرات تاکتیکی آنچلوتی در صورت خروج دی ماریا

یادداشت روز : همه تغییرات تاکتیکی آنچلوتی در صورت خروج دی ماریا

آی اسپورت - خروج احتمالی دی ماریا، بطور حتم باعث ایجاد تغییراتی در سیستم رئال مادرید و در چینش نفرات میانه زمین این تیم خواهد شد.تحلیل گر روزنامه AS نگاهی داشته به تغییرات احتمالی در رئال مادرید در صورت خروج دی ماریا :


1- سیستم کاملا هجومی 3-3-4

فصل گذشته و در  نیم فصل دوم، آنچلوتی توانست به یک ثبات تاکتیکی و به یک تعادل در ترکیب تیمش دست یابد. با اتخاذ سیستم 3-3-4 که نقش دی ماریا در آن بسیار حیاتی بود.

این ستاره آرژانتینی هم در حمله حضور داشت و هم به خوبی دفاع می کرد. اما با رفتن او کارلتو می تواند خامس را در پست او قرار دهد و کروس نیز جای ژابی آلونسو بازی خواهد کرد.

در خط حمله نیز مثلث BBC دست نخورده حفظ خواهد شد.در این شرایط، خط میانی رئال (مودریچ،کروس و خامس)خصوصیت هجومی تری خواهد داشت .

یک راه دیگر اینکه خامس بجای بنزما و به عنوان یک 9 کاذب بازی کند و ژابی در میانه میدان حفظ شود. در این صورت خط میانی رئال کمی حالت تدافعی تری به خود خواهد گرفت


2- استفاده از سیستم 1-3-2-4 

کارلتو در فصل گذشته نشان داد که با توجه به قابلیت بازیکنانش می تواند تاکتیک هایی اتخاذ کند که در آنها بازیکنانش احساس راحتی بیشتری کنند . در این سیستم به نظر می آید که بازیکنان جدید، بازدهی بیشتری خواهند داشت.

مودریچ (ژابی) به همراه کروس جلوی مدافعین حضور خواهند داشت. خامس مرکز ثقل خط میانی خواهد بود و در کنار او رونالدو و بیل به کناره ها متمایل می شوند. مهاجم هدف نیز کریم بنزما خواهد بود.


3- استفاده از سیستم 2-4-4

در فصل گذشته و در بازی رفت مقابل بایرن در نیمه نهایی چمپیونزلیگ و نیز فینال کوپا دل ری مقابل بارسا، آنچلوتی از این سیستم استفاده کرد.

در این سیستم خامس می تواند در جناح چپ خط میانی به بازی گرفته شود(او سابقه بازی کردن در این پست را دارد) . رونالدو و بنزما دو مهاجم خواهند بود و گرت بیل نیز در جناح راست بازی خواهد کرد.

کروس و مودریچ (ژابی) نیز دو مهره میانه زمین رئال خواهند بود. در این سیستم هم خامس و هم گرت بیل وظایف دفاعی بیشتری روی دوششان خواهد بود.


آلوارو دلا روسا : AS

رضا سیف

     
آی اسپورت
2014-07-28 19:20:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر