فهرست
گزارش روز: چه تیم هایی مدعی قهرمانی لیگ برتر هستند؟!
گزارش روز: چه تیم هایی مدعی قهرمانی لیگ برتر هستند؟!

گزارش روز: چه تیم هایی مدعی قهرمانی لیگ برتر هستند؟!

آی اسپورت- فصل جدید مسابقات لیگ برتر از دو روز دیگر با دیدار فولاد و تراکتورسازی استارت زده می شود. رقابت هایی که پس از بازی های خوب تیم ملی در جام جهانی، احتمالا جذاب تر از سال گذشته پیگیری خواهد شد. 
اما برای لیگ چهاردهم چند تیم خشاب شان را پر کرده اند تا جام قهرمانی را به خانه ببرند. آنها در فصل  نقل و انتقالات سعی کرده اند مهره های لازم را جذب کنند تا در انتهای فصل بالاتر از حریفانشان صدر جدول را مال خود کنند. در زیر تیم های مدعی لیگ چهاردهم را بررسی می کنیم.

1- سپاهان: زردپوشان اصفهانی پس از شروع نا امید کننده در نیم فصل اول لیگ سیزدهم، نیم فصل دوم را با اتکا به جوانانشان عالی پشت سر گذاشتند و تنها در قدم های آخر کم آوردند. زردپوشان که از نظر مالی بر خلاف سایر تیم های لیگ مشکلی ندارند، با توجه به همین قابلیت مهره های تاثیرگذار خود را حفظ کرده اند و علاوه بر آن بازیکنانی مانند خلعتبری، شیمبا و عبدالله کرمی را جذب کرده اند تا تیمی بسیار خطرناک نشان دهند. علاوه بر این زردها امسال در لیگ قهرمانان آسیا حاضر نخواهند بود تا با تمرکز بیشتری در رقابت های لیگ برتر شرکت کنند.

2- استقلال: آبی پوشان تهرانی پس از تغییر مدیریت خود پا به فصل نقل و انتقالات گذاشتند و البته نسبتا موفق هم عمل کردند. بزرگترین دستاورد آنها حفظ ملی پوشانشان بود و علاوه بر این بازیکنان درجه یکی مانند ابراهیمی ، شهباززاده و فخرالدینی را جذب کرده اند. بزرگترین دغدغه ی استقلال در خط دفاع و دروازه است. جایی که در چند هفته ی اول باید بدون دو مدافع اصلی اش به میدان برود و درون دروازه هم با جدایی رحمتی اوضاع مشخص نیست، عملکرد فروزان و داسیلوا مانند هندوانه ی در بسته مبهم است. استقلال هم در لیگ قهرمانان حضور ندارد و این می تواند برای آنها یک مزیت محسوب شود و البته آنها امیر قلعه نوییِ تشنه به قهرمانی را دارند . هر چند از همین ابتدای فصل دچار حاشیه های زیادی شده اند.

3- پرسپولیس: قرمزپوشان پایتخت در فصل گذشته ی لیگ برتر با تیم فوق العاده ای که در اختیار داشتند تا آستانه ی قهرمانی هم پیش رفتند اما در قدم ما قبل آخر کم آوردند تا به دومی رضایت دهند.
آنها امسال در لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهند داشت اما تیمشان به نسبت فصل گذشته تقویت که نه، تضعیف شده است. سید جلال حسینی، محسن مسلمان، محمدرضا خلعتبری و احتمالا مهرداد پولادی از پرسپولیس جدا شده اند و این ضربه ی سنگینی است. به اینها اوضاع نه چندان مناسب هیئت مدیره را هم اضافه کنید و البته طلبکارهای باشگاه. به هر حال قرمزپوشان روی مدیریت علی دایی حساب کرده اند و البته امیدوارند در خط دفاعی مانند فصل قبل بی نظیر باشند،  صادقیان امسال کم نوسان تر از فصل گذشته باشد و نوروزی هم همان بازیکنی باشد که در یک فصل 24 گل میزند. تنها با این شرایط آنها شانس زیادی دارند تا امسال قهرمان باشند نه نایب آن.

4- تراکتورسازی : تیم رسول خطیبی جوان، سریع و ترسناک است. اگر به جمع شاگردان رسول، بختیار را هم اضافه کنیم که این تیم را می توان بهترین تراکتور سال های اخیر نام داد. اما اینکه این تیم جوان بتواند تا آخر مسابقات فشارها و حاشیه ها را تحمل کند بزرگترین تردید را ایجاد می کند. اگر تراکتوری ها قهرمانی می خواهند این یکی از بهترین زمان های ممکن است.

5- فولاد خوزستان: اوضاع در اهواز اصلا بر وفق مراد نیست. جدایی ستاره ها یکی پس از دیگری، و در آخر هم ماجرای کارت پایان خدمت بختیار رحمانی کاپیتان تیم، همه ی اینها نوید از یک فصل بسیار سخت را برای فولاد می دهد. هر چند آنها یک مربی خوش فکر را روی نیمکت دارند، اما راستش را اگر بخواهید، نمی توانیم برای آنها شانس قهرمانی متصور شویم.

6- تیم نفت و یحیی گل محمدی که فصل پیش همه ی پیش بینی ها را مغلوب خود کرد و تا هفته ی پایانی پا به پای رقبا برای قهرمانی جنگید و در آخر هم بالاتر از سپاهان و استقلال سهمیه آسیا را کسب کرد، حالا با تغییرهای زیادی پا به لیگ چهاردهم خواهد گذاشت . آنها علیرضا منصوریان را روی نیمکت خود نشانده اند و البته تیم شان را حتی جوان تر از فصل گذشته کرده اند. نفتی ها دو تا نوروزی و غفوری را از دست داده اند ، اما تیم آنها چندان وابسته به ستاره ها نیست. اگر منصوریان می خواهد نشان دهد که جانشین شایسته ای برای قلعه نویی است این فصل، فرصت مناسبی است.


به نظر شما جدی ترین مدعی قهرمانی این فصل رقابت های لیگ برتر چه تیمی است؟! نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

  ۲۲  
آی اسپورت
2014-07-29 13:15:00
نظر دهید

۲۲ نظر
رضا قربان زاد
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۱۸
استقلال
آراز ساوه
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۲۱
تراختور.
TRX
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۲۳
TRX
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۲۶
تراختور امسال حداقل یک جام میاره ادینیو هم مسلما آقای گل میشه.
موسی .بوشهر.هلیله
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۳۰
zob ahan
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۴۷
پیروزی
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۳
Sepahan
م .ش
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۳:۵۵
پرسپولیییییییییییییییس
میرزا
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۰۴
استقلال قهرمان میشه..سپاهان و نفت سهمیه میگیرن....لابی نیم فصل اخراج میشه....تراکتور و نفت مسجد سلمان هم سقوط میکنن
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۰
چقدر تحلیل هاتون مسخره ست؟؟؟
من طرفدار تراکتورم. ولی شانس فولاد به هیچ وجه کم نیست. وقتی هم از ستاره حرف می زنید لطفا دقت کنید، تیم فولاد بهترین خارجی های لیگ رو مطمئنا جذب کرده. ستاره های زیادی هم در تیمش هستند که بهتیار رحمانی یکی از اونهاست
به نظر من شانس اول قهرمانی با سپاهانه. بعد فولاد. استقلال بازیکن های بزرگی داره ولی به نظرم با حاشیه هایی که این تیم به همراه خواهد داشت وضعیت خوبی در انتظار این تیم نیست. تراکتورسازی و پرسپولیس هم به جمع مدعیان میتونن اضافه شن. همچنین ذوب آهن هم امسال تیم خوبی خواهد داشت.
فولاد - بهترین تیم ایران
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۱
فولاد قهرمانیشو تکرار میکنه
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۴:۳۴
پدیده
aria
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۰۷
sepahan ... yellow heart♥♥♥
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۵
پایان لیگ جدول به ترتیبی که بالا ترسیم شد
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۷:۵۴
66666666666666666666666667666
MOHSEN.N
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۲۸
پرسپولیس یا ذوب آهن
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۲۰
فولاد ثابت میکنه با وجود همه بدخواهان بازم قهرمان میشه
حمید ماتم نژاد اصل
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۵۰
آقا این قرعه کشی مسابقه ایران ارژانتین چی شد مگه قرار نبود عید فطر باشه خواهش میکنم از مدیران سایت یه جوابی بدن...! ! !
-
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۰۸
استقلال و سپاهان
MOHSEN.N
سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳، ۲۱:۱۵
پرسپولیس و ذوب آهن
arash
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳، ۰۰:۴۳
سپاهان
امیر لطیفی ممقانی
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۰:۱۳
صد در صد تراکتور قهرمان میشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر