فهرست
شب جنجالی پرتغال؛ مهاجم پورتو زمین را ترک کرد!
شب جنجالی پرتغال؛ مهاجم پورتو زمین را ترک کرد!

شب جنجالی پرتغال؛ مهاجم پورتو زمین را ترک کرد!

آی اسپورت - سر دادن شعارهای نژادپرستانه همچنان یک معضل دشوار در بالاترین سطح فوتبال اروپا به شمار می آید و دیشب فوتبال پرتغال شاهد اتفاقاتی جنجالی بود. از ابتدای بازی هواداران ویتوریا گیمارش با درآوردن صدای میمون به توهین و تمخسر موسی مارگا پرداختند و این اتفاقات در نیمه دوم به اوج رسید. در نهایت این توهین ها با پرتاب صندلی به سمت موسی مارگا همراه شد و او دیگر به حدی عصیانی گشت که از سرمربی تیمش خواست او را تعویض کند. موسی مارگا در اواسط نیمه دوم موفق به گلزنی شد و هواداران گیمارش را به سکوت دعوت کرد، اما اینگونه فضای استادیوم ملتهب تر شد.

مارکا ابتدا با حرکات دست پاسخ توهین ها هواداران حریف را داد، اما در ادامه عصبانبت او فوران کرد و با ترک میدان، اینگونه به این شعارها واکنش نشان داد. اصرار دیگر بازیکنان و دلجویی از موسی مارگا نتیجه ای نداشت و او زمین بازی را ترک کرد. سرجیو کونسسائو، سرمربی پورتو تمام تلاش خود را برای بازگشت مارگا به میدان انجام داد، اما او در نهایت در دقیقه 69 زمین را ترک کرده و سرمربی پورتو نیز مجبور شد بازیکن دیگری را جانشین او کند.

در پایان بازی موسی مارکا با عصبانیت در صفحه اش نوشت: "من می خواهم خطاب به آن احمق هایی که به ورزشگاه آمده و شعارهای نژادپرستانه سر می دهند بگویم که بهتر است خفه شوید. همچنین باید به داور تبریک بگویم که از من حمایت نکرده و به من کارت زرد نشان می دهد، زیرا من در حال دفاع از رنگ پوستم بودم. امیدوارم که هرگز او را دوباره در زمین فوتبال ملاقات نکنم. شما مایه خجالت و رسوایی هستید."

     
آی اسپورت
2020-02-17 14:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر