فهرست
آخرین تیر استقلال: رحمتی و خریدهای تازه
آخرین تیر استقلال: رحمتی و خریدهای تازه

آخرین تیر استقلال: رحمتی و خریدهای تازه

آی اسپورت- هواداران استقلال چاره‌ای ندارند جز اینکه منتظر بازیکنان جدید باشند، منتظر سرور جباروف که شاید بازی تیم‌شان را بسازد، منتظر آندو تیموریان که بجنگد و منتظر روزبه چشمی. این تغییرات اما به این زودی‌ها استقلال را متحول نمی‌کند. تا بازی جباروف پا بگیرد، تا آندو آماده شود و تا روزبه چشمی بعد از مصدومیت طولانی به آن هافبکی که می‌شناختیم تبدیل شود، استقلال نمی‌تواند دست روی دست بگذارد. اوضاع بحرانی است و کمتر کسی حوصله این انتظار را دارد.

استقلال بعد از شکست دیروزش مقابل استقلال خوزستان سیلی دیگری خورد و خوش‌اقبال بود که در ورزشگاه خالی از تماشاگر بازی می‌کرد. باختن در حضور تماشاگران می‌توانست استقلال را با چالش‌های بزرگ‌‌تری مواجه کند. استقلال فارغ از نیروهای تازه‌ای که از راه خواهند رسید و شاید از چند هفته دیگر بتوانند در روند تیم اثر بگذارند، باید از همین مهره‌هایی که دارد بیشترین بهره را ببرد. یک راه پیش روی استقلال است؛ فراموش کردن بگومگوها و تلطیف روابط. بازگشت مهدی رحمتی می‌تواند تصمیمی تازه در استقلال باشد، تصمیمی که روحیه کینه و تصمیمات خشک را از تیم دور می‌کند و جوی آرام‌تر می‌سازد. منصوریان آنجا که شاید لازم بود مقابل کاپیتانش ایستاد تا به اقتدار جایگاه سرمربی خدشه‌ای وارد نشود. مهدی رحمتی نیز مقابل این تصمیم موضعی نگرفت، برای جایگاه مربی اعتبار قایل شد و از ادا و اطوارهای ستاره‌ها در چنین شرایطی سرباز زد. حرف رحمتی این شد که می‌خواهم بمانم. او نیمکت نشینی را تاب آورد و بحرانی دیگر را برای استقلال نساخت. پاسخ تحمل رحمتی می‌تواند این باشد که به ترکیب برگردد. تصمیمی که برای استقلال منطقی به نظر می‌رسد.

استقلال به جایی رسیده که باید با تمام توانش بازی کند. بازگرداندن آندو به استقلال و قرارداد با جباروف چه معنایی دارد؟ استقلال می‌خواهد با تجربه‌ای بیشتر و دل‌بسته به این بازیکنان فضای تیمش را عوض کند. در این تغییرات بازگشت رحمتی به ترکیب نیز راهکار دیگری است برای رسیدن به حداکثر توان.

در خبرها و شایعه‌ها قرارداد با آندو را تبدیل کرده‌اند به این مسئله که منصوریان بازوبند را به او می‌دهد. آندو اما اهل این جدل‌های بی‌مایه نیست. استقلال هم وقت چنین جدل‌هایی را ندارد. منصوریان برای گذر از این بحران‌های فنی راهی ندارد جز ایجاد حس تعامل در تیمش و همراه کردن ستاره‌ها. بازگشت رحمتی، حضور آندو و جباروف و البته ایستادن پای جوانترها می‌تواند استقلال را از روزهای سخت بگذراند و به امیدهای تازه برساند.

شکست دیروز استقلال حالا می‌تواند این خطر را باعث شود که آبی ها تا میانه جدول پایین بروند. استقلال همچنان می‌تواند امیدوار به صعود چند پله‌ای در هفته‌های آینده باشد و البته در خطر سقوط بیشتر در جدول. منصوریان برای رهایی از این شکست‌ها به جایی رسیده که  باید تیمش را فارغ از حاشیه‌های فراموش شده با مهدی رحمتی، با بهترین‌ها بسازد و چهره‌های تازه را نیز بسیار زودهنگام آزمایش کند. برای استقلال و منصوریان وقت تنگ است.

ایران ورزشی

۲ ۴  
آی اسپورت
2017-01-18 04:56:00
نظر دهید

۴ نظر
قاسم
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵، ۰۵:۱۰
این همه بازیکن بی کیفیت تو خط دفاع داریم ، با هزینه های زیاد به تیم اومدن کاش به جاش دو بازیکن باکیفیت می آوردن :(

مورد دوم نمی دونم منصوریان چه اصراری داره ار یعقوب کریمی که پر اشتباه هست در دفاع استفاده کنه

خود منصوریان هم نیاز به دانش بیشتری داره روی نیمکت که باید قبول می کرد یه فرد با دانش خارجی به تیم اضافه می شد مثل هنکه ، خرمگاه هیچ کمکی به استقلال نمی کنه نیمکت استقلال باید بر اساس دانش و لیاقت باشه نه رفاقت!
۷
برزو
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵، ۰۷:۰۸
تو اين تيم فقط محسن كريمي، بهنام برزاي، حسين حسيني، روزبه چشمي بايد بمونن همه بايد برن جوون جاشون بياريم با قراردادهاي 1ساله و مشروط بشه 5 ساله
اين استقلال نياز به خانه تكاني اساسي داره. هركي بيشتر از 700 ميليون خواست بايد بهش بگن به سلامت. اونقدر استعداد جوون هستند كه حاضر باشن حتي با ماهي 3 ميليون تومان در استقلال بازي كنند
۴
واقع بين
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵، ۱۰:۴۶
واقعيت اينه كه قباي مربگري استقلال براي منصوريان بسيار گشاد بود .. متاسفانه ... منصوريان يكي از بهترين بازيكنان تاريخ بعد از انقلاب استقلاله ولي اصلا جنم و سواد مربيگري تيمي مثل استقلال كبير رو نداره ... متاسفانه همه ما هواداراي استقلال در اين مورد اشتباه كرديم ... يه نكته ... تيم امسال نفت با علي دايي و با از دست دادن بهترين ستاره هاي فصل پيشش نتايجي بهتر از نفت پارسال منصوريان ميگيره !!!
۸
واقع بين
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵، ۱۰:۴۹
... و بهتره تا دير نشده هر چي زودتر منصوريان استعفا بده تا هم از شان و حرمت كم شده خودش حفاظت كنه و هم استقلال از اين بحران خارج بشه ... واقعا تاكتيكهاي تيم منصوريان در بازي ديروز يه چيزي بود در حد صفر !!!!!!!!!!!! صد رحمت به مظلومي !!!!.. استفاده از جوانان هم كه در واقع شده يه مساله براي سرپوش گذاشتن بر ناتوانايي هاي فني تيم مربيگري استقلال ... يك مربي خارجي و با كيفيت حداقلش در حد برانكو رنسانس لازم رو توي استقلال بوجود مياره ...
۷
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر