فهرست
پیش بازی راه‌آهن ـ استقلال؛ رویای 10 سال پیش
پیش بازی راه‌آهن ـ استقلال؛ رویای 10 سال پیش

پیش بازی راه‌آهن ـ استقلال؛ رویای 10 سال پیش

آی‌اسپورت‌ ـ خیلی وقت بود که امیر قلعه‌نویی به یکی از تیم هایش امیدوار نبوده، اگرچه حساب تیم سپاهان او در سال دوم مربیگری اش در اصفهان از همه تیم هایش جداست.

قلعه‌نویی استقلال 93 را با تیمی مقایسه می‌ کند که با آن برای اولین بار به مقام قهرمانی لیگ رسید؛ تیمی که امیرحسین صادقی، سیاوش اکبرپور، آرش برهانی و جباری جوان هایش بودند و محمود فکری مرد باتجربه اش از آن تیم امیرحسین صادقی در جمع استقلالی ها باقی مانده و البته وحید طالب لو هم احتمالا فردا در آن سوی میدان مقابل استقلال خواهد ایستاد. در عین حال محمود فکری هم کادر امیر قلعه‌نویی است کنار جواد زرینچه، ستار همدانی و بقیه که فردا می‌ خواهند لشکر فنی حمید استیلی سرمربی راه‌آهن را به زانو دربیاورند. برای استقلال که پارسال لیگ را با بدترین وضعیت تمام کرد یک برد در ورزشگاه تختی نتیجه ایده آلی است.

اما راه‌آهن ناشناخته با همه گنگی ها حریف راحتی برای استقلال نیست. آنها در لیگ‌برتر خرید بزرگی نکردند اما تیم استخوان داری هستند و ضمنا در خط هافبک جوانی را در اختیار دارند که مسئول باشگاه استقلال است اما از سال گذشته به جمع این تیم تهرانی اضافه شدند؛ محمد حسین پور بازیکنی که در اکثر بازی های تدارکاتی راه‌آهن گل زده، جلوتر از محمد غلامی و رضا خالقی فر که فردا به خط دفاع نه چندان مطمئن استقلال یورش خواهند برد.

 از هرائل تا فروزان

در اینکه استقلال خوب یار گرفته شکی وجود ندارد اما آنها بدون 3 مهره اصلی در خط دفاعی فصل گذشته احتمالا صلابت کمتری نسبت به پارسال دارند. استقلال در بازی فردا بدون حنیف عمران زاده، امیرحسین صادقی و مهدی رحمتی به میدان خواهد رفت.

در دروازه استقلال هنوز شماره یک مشخص نیست و فروزان، داسیلوا و گروسیان هر سه به یک اندازه شانس بازی دارند. آبی ها در قلب دفاعی از هرائل مگویان و محمدرضا خرسندنیا استفاده می‌ کنند و دفاع چپشان هم هاشم  بیگ‌زاده خواهد بود و میلاد فخرالدینی هم احتمالا دفاع راست آبی ها در این بازی است. 2 هافبک دفاعی استقلال که نقش بسیاری در این بازی خواهند داشت امید ابراهیمی و آندو تیموریان اند که بهترین های این پست در ایران محسوب می‌ شوند. در خط جلوی استقلال هم سجاد شهباززاده خرید تازه آبی‌پوشان، خسرو حیدری، محمد قاضی و آرش برهانی به میدان خواهند رفت که احتمال حضور قاضی در نوک حمله و پژمان نوری هم وجود دارد.

این ترکیبی است که خیلی هیجان انگیز به نظر  نمی‌رسد اما برای استقلالی ها شبیه به یک امید واقعی است. آنها امیدوارند فردا همان تیمی را ببیند که امیر قلعه‌نویی وعده داده بود، اگرچه در نقطه مقابل تیمی قرار دارد که با کادرفنی قرمزرنگش قطعا برای نواختن به زمین خواهد آمد ...

قلعه‌نویی که امروز از عدم آمادگی بازیکنان ملی اش می‌نالید فردا به این برد بیش از همیشه محتاج است همانقدر که شماره 6 فصل پیش تیمش در انتظار شنیدن خبر ناکامی اوست!

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-30 22:09:01
نظر دهید

۱ نظر
-
چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳، ۱۹:۵۸
آرش برهانی سال 86 اومد استقلال نه 84 که استقلال با قلعه نویی قهرمان شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر