فهرست
پیش بازی صبا ـ ذوب‌آهن؛مدافع مکار در یادگار
پیش بازی صبا ـ ذوب‌آهن؛مدافع مکار در یادگار

پیش بازی صبا ـ ذوب‌آهن؛مدافع مکار در یادگار

آی‌اسپورت‌ ـ مسئولان صبای قم استراتژی روشنی برای امسال دارند، آنها می‌ خواهند تیم امسالشان هر چه بیشتر بومی و بومی باشد ... شهری که صبا را از صباشهر به جنوب کشاند اما هرگز نتوانست به آن عشق بورزد.

صبا که فردا 20 دقیقه قبل از ساعت 20 در ورزشگاه یادگار میزبان یحیی گل‌محمدی و تیم سبزپوش ذوب‌آهن است امسال خیلی زود با صمد مرفاوی به توافق رسید و سرمربی سابق استقلال را برای سومین مرتبه به سمت نفر اول کادرفنی برگزید. صمد تا به خودش بجنبد بازیکنان زیادی را از دست داد اما با همه مشکلات بازیکنان باتجربه و متوسطی جای قبلی ها را گرفته است تا صبا مثل سال گذشته یک تیم معمولی و میانه جدولی به نظر برسد، درست برخلاف ذوب‌آهن که با سیمایی تازه به میدان خواهد آمد.

 رازهای یحیی

ذوب‌آهن چهارمین تیمی است که یحیی در آن به سرمربیگری مشغول است، او بعد از صبا، پرسپولیس و نفت کارنامه مثبت از خود به جا گذاشته و به عنوان یکی از بهترین های نسل خود به اصفهان مهاجرت کرده است. به تیمی که با وجود سابقه خوب در لیگ در سه سال گذشته همواره در بیم سقوط به سر می‌برده است.

یحیی امسال به محض ورود به اصفهان تیم را از بازیکنان مسن خالی کرد و با خریدهای کم نام و نشان و ارزان ذوب‌آهن را مطابق سلیقه خود بست. آنها تیم محکم و استخوان داری هستند که البته جای یک تمام کننده قدرتمند در نوک حمله شان خالی است، جای یک بازیکن هم تراز با خلعتبری و قاضی که روی دوش این دو تا فینال آسیا هم رفتند. یحیی که بنا به سابقه مربیگری و البته باشگاهی اش جزو تیم های خوب لیگ امسال به نظر می‌ رسد در همه ادوار سرمربیگری مسابقه اول را به سود خود تمام کرده، اما این بازی یک جورهایی بوی مساوی می‌ دهد. اگرچه شاید شیوه مکارانه بازی، چیزی که یحیی قبلا هم آن را نشان داده سومین برد در سومین هفته اول را به ارمغان بیاورد.

صبای قم و ذوب‌آهن تا کنون در تاریخ لیگ برتر ۲۰ بار به مصاف هم رفته‌اند که در این بین سهم ذوب‌آهن ۱۰ پیروزی و سهم صبا ۴ پیروزی بوده است، ضمن اینکه ۶ دیدار این دو تیم نیز با نتیجه تساوی به پایان رسیده است. ۲۰ دیدار این دو تیم در لیگ برتر ۴۶ گل در پی داشته است که ۲۵ گل برای ذوب آهن و ۲۱ گل نیز برای صبای قم به ثبت رسیده است.

قمی ها که از یحیی خاطره خوبی دارند برای استقبال از این مربی و البته شکست خود باید به ورزشگاه بیایند؛ خواهشا دوباره بازیکنان را با سکوهای خالی تنها نگذارید که اول لیگ است.

     
آی اسپورت
2014-07-30 21:56:58
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر