فهرست
گل محمدی: شرایط من و نفتی ها هم خوانی نداشت/ شاید خودم سرباز باشم/ محدودیت در فوتبال جواب نمی دهد/ با یکسال کار کردن نمی توان ذوب آهن سابق شد
گل محمدی: شرایط من و نفتی ها هم خوانی نداشت/ شاید خودم سرباز باشم/ محدودیت در فوتبال جواب نمی دهد/ با یکسال کار کردن نمی توان ذوب آهن سابق شد

گل محمدی: شرایط من و نفتی ها هم خوانی نداشت/ شاید خودم سرباز باشم/ محدودیت در فوتبال جواب نمی دهد/ با یکسال کار کردن نمی توان ذوب آهن سابق شد

 

آی اسپورت- کنفرانس خبری بازی تیم های صبای قم و ذوب آهن اصفهان یک روز پیش از این مسابقه در دفتر باشگاه صبا برگزار شد و یحیی گل محمدی سرمربی سبز پوشان ذوب آهن، در ابتدای این نشست پاسخگوی سوالات بود.

با توجه به حضور شما در صبا، انتقال تمرینات این تیم به قم را چطور ارزیابی می کنید؟

این مشکل را زمان ما هم بود که فقط برای انجام بازی به قم می آمدیم و در تهران تمرین می کردیم. آن زمان جو منفی از سوی تماشاگران در تیم حاکم بود و احساس می کنم با انتقال کامل صبا به قم، مردم این شهر حمایت بیشتری داشته باشند و امیدوارم در بازی فردا شاهد این مسئله باشیم.

با این که نفت را آسیایی کردید، چرا از این تیم جدا شدید؟

مشکلی خاصی وجود نداشت و بنده هنوز با بازیکنان تیم سابقم ارتباط دارم. شرایطی که من باید در آن جا کار می کردم و آن ها می خواستند، هم خوانی نداشت و به این دلیل از نفت جدا شدم.

با توجه به اینکه بازیکنان کمی از ذوب جدا شدند و بیشتر ورودی داشتید تا خروجی، از عملکرد خود در نقل و انتقالات راضی هستید؟

بله، خوب کار کردیم. بازیکنانی که مد نظر داشیم جذب شدند، اما مجبور بودیم از تیم هایی سقوط کردند خرید کنیم، چون از لحاظ قیمت ارزان تر بودند و سعی کردیم ضعفمان را با گرفتن این بازیکنان برطرف کنیم. البته اگر می خواستیم از نفرات تیم ملی و درجه یک استفاده کنیم، برایمان گران تموم می شد و چنین هزینه ای مقدور نبود. متاسفانه قیمت ها آنقدر بالا می باشد که تیم بستن نیز سخت شده است(می خندد).

بازیکن سرباز که ندارید؟

خوشبختانه در لیستی که اعلام شد،نام افراد تیم ما نبود. شاید خودم سرباز باشم ولی بازیکنان نیستند.

برای بازی فردا کسی مصدوم نیست؟

فقط مهدی رجب زاده به این بازی نرسید.

قانونی که در رابطه با استفاده از تنها هجده بازیکن بالای 23سال گذاشته شده است، درست می دانید؟

گذاشتن محدودیت در فوتبال جواب نمی دهد و این کار نتیجه عکسی در رعایت باشگاه ها از سقف قرارداد داشت. چند سال قبل هم که قانون سقف قرارداد را گذاشتند، موجب شد رقم بازیکنان بالا برود و پول های زیر میزی افزایش پیدا کند. امیدوارم گذاشتن سقف بودجه برای باشگاه ها، به نتیجه سقف قرارداد بازیکنان که در گذشته اجرا شد، دچار نشود. این محدودیتی که برای جذب بازیکن بالای 23 سال گذاشتند، باعث می شود حداقل 200 تا 250 نفر از افراد بزرگسال، در لیگ امسال حاضر نباشند. جوانگرایی لیگ خوب در صورتی خوب است که برای پایه ها هزینه و با آن ها کار شود. اینکه یکدفعه همه مسن ها را کنار بگذاریم، درست نیست، چون آن ها زندگی دارند و دوست دارند بازی کنند و فکر می کنم در حق آن ها اجحاف شده باشد.

محدودیت قرارداد بازیکنان چطور؟

وقتی محدودیت قراردادها گذاشته شود، تیم ها مجبور به هزینه بیشتری هستند و باید به دروغ لیست خود را منتشر کنند که یکی، دو باشگاه این کار را کردند. چیزهایی که ما می بینیم، با آنکه روی کاغذ اعلام می شود تفاوت های زیادی دارد.

وعده ای به ذوب آهنی ها داده اید؟

وعده ای به مسئولان این باشگاه ندادم و دنبال ثبات بخشیدن به تیم هستیم تا شرایط بهتری پیدا کنیم. گرفتن امتیاز های اولیه در مسابقات خیلی مهم است، چون ما را از نتایج سال های اخیر جدا می کند. می خواهیم به روزهای خوب ذوب آهن برگردیم و البته با یکسال کار کردن نمی توان به این نتیجه رسید و حداقل دو، سه سال زمان می برد. 

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-30 23:55:19
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۸:۵۹
شما را برکنار کردند نه خودتان جدا شدید فراموش کردید به این زودی سر رضا نوروزی با دایی تبانی کردید جناب علیپور همه کاره باشگاه نفت تهران شما را نخواست تمام افتادیحیی جون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر