فهرست
مرفاوی: به تغییر بازیکنان راضی نبودم/ مشکلات مالی به ما ضربه زد/مثل فرید کریمی را از کجا بیاورم؟/سازمان لیگ درباره مومنی تصمیم گیری کند
مرفاوی: به تغییر بازیکنان راضی نبودم/ مشکلات مالی به ما ضربه زد/مثل فرید کریمی را از کجا بیاورم؟/سازمان لیگ درباره مومنی تصمیم گیری کند

مرفاوی: به تغییر بازیکنان راضی نبودم/ مشکلات مالی به ما ضربه زد/مثل فرید کریمی را از کجا بیاورم؟/سازمان لیگ درباره مومنی تصمیم گیری کند

 

آی اسپورت- مرفاوی که برای سومین بار سکان هدایت صبا را عهده دار شده است، در کنفراس خبری پیش از دیدار با ذوب آهن، بارها تاکید داشت که نمی خواست استخوان بندی تیم فصل گذشته اش تغییر کند.

اوضاع صبا را چطور می بینید؟

با توجه به انتقال تمرینات از تهران به قم کار سختی پیش رو داریم، چون همیشه جا به جایی ها دشوار بوده است. شرایط صد در صد خوب نیست ولی با کمک مدیرعامل و معاونین شان اوضاع تیم روز به روز بهتر می شود. وجود مشکلات طبیعی است و ما سختی های اولیه را کشیده ایم و امیدواریم با عملکردمان نتیجه این سختی را بگیریم؛ چون بعد از هر کار دشوار، آسانی و موفقیت است.

به جز پیروز قربانی، بازیکن نامی جذب نکردید؛ با این اوصاف فکر می کنید عملکرد خوبی در لیگ چهاردهم داشته باشید؟

علاقه ای به تغییر زیاد بازیکنان نداشتم. هر مربی دوست دارد بازیکنانی که فصل گذشته در تیمش تاثیر گذار و مثمر ثمر بودند، با او بمانند و در کنار آن ها بازیکنانی را اضافه کند که به زودی با نفرات قبلی هماهنگ شود تا از نظر فنی موفق تر باشد. شرایط امسال طوری رغم خورد که خروجی زیادی داشتیم و نمی توانستیم از این مسئله جلوگیری کنیم. بازیکنان زیادی به صبا آمدند و این جا به جایی های زیاد برای هماهنگ کردن دوباره تیم سخت است. خصوصا در بازار نقل و انتقالات ایران که شرایط خاصی حاکم است. با توجه به بودجه باشگاه، نفراتی را جذب کردیم تا برای تیم مفید و در عین حال توقع مالی کمی داشته باشند. با به بودجه باشگاه، نمی توانیم مثل دیگر تیم ها بازیکن میلیاردی خریداری کنیم.

رتبه صبا در فصل جدید؟

رتبه ای را پیش بینی نکردم. با توجه به مسائلی که عنوان شد، سخت است بخواهیم رتبه ای را پیش بینی کنیم. نفراتی در لیست اولیه داده بودم که توان اضافه کردن آن ها را نداشتیم؛ گرچه مسئولان باشگاه زحمات زیادی کشیدند تا نفرات فصل قبل را حفظ کنیم، اما مشکلات مالی به ما ضربه زد.

بازیکنان تاثیر گذار زیادی از جمله مجید حیدری، اکبر صادقی و رضا عنایتی از صبا رفتند؛ با این وجود کسانی که به صبا آمدند می توانند جایگزین مناسبی برای آن ها باشند؟

سعی کردیم کسانی که می توانند خلاء آن ها را پر کنند جذب کنیم وگرنه از لیگ یک بازیکن می آوردیم. این سه را که نام بردید می خواستیم اما رفتند. برای جایگزینی حیدری، امید قربانی و برای نبود صادقی، ایوب کلانتری به مجموعه ما اضافه شدند. ضمن اینکه جلال الدین علی محمدی را داریم که می تواند در خط میانی و حمله به ما کمک کند.

یعنی کار فرید کریمی را انجام می دهد؟

نمونه فرید کریمی را از کجا بیاورم؟ بازیکن سرعتی بود که این اواخر رفت. چه کسی را جایگزین او کنم؟ البته احمد حسن زاده و مارکو اوره لیو را داریم که این ها هم می توانند به تیم کمک کنند. کریمی در لیست من بود و بازیکنانی که خریداری کردیم با این حساب بود که او و مهدی مومنی در صبا حضور داردند. وقتی این شرایط پیش آمد، شکل تیم را تغییر دادیم. مجددا تاکید دارم نمی خواستم شاکله تیم سال قبلم عوض شود، اما این اتفاق رخ نداد.

مومنی بازیکن صباست یا استقلال خوزستان؟

زمانی که مومنی با استقلال تمرین می کرد، گفتم او واقعا از صبا جدا شده است، اما وقتی برگه قرارداد این بازیکن را از نزدیک دیدم فهمیدم وی تا سال 94 باید در صبا می ماند که باید سازمان لیگ در این باره تصمیم گیری کند.

آماده بازی با ذوب آهن هستید؟

خوشبختانه نزدیک ده روزی است به آمادگی نسبتا خوبی رسیده ایم. ذوب آهن هم تیم خوبی دارد ولی می خواهیم با یک بازی خوب اولین سه امتیاز را در خانه خود کسب کنیم و سعی داریم بازی خوبی ارائه دهیم.

مصدوم ندارید؟

سید احمد مهدی زاده، احمد حسن زاده و مسعود حق جو مصدومان ما هستند که انشاالله به بازی فردا برسند.

با انقال تمرینات به قم، معضل کمبود تماشاگر حل می شود؟

باید این امر اتفاق بیفتد، چون اگر بیاییم و مثل سال های گذشته برای سکوهای خالی بازی کنیم، پس جا به جایی تمرینات بی فایده بوده است و امیدوارم هواداران قمی از بازی های صبا استقبال کنند.

به نظر می رسد سال سختی برای تیم ها باشد...

همه تیم ها شرایط یکسانی دارند و تیمی بازی آسانی نخواهد داشت. با مخارجی که شده است، فکر نمی کنم سقف بودجه رعایت شده باشد و امیدوارم سازمان لیگ و آقای تاج که زحماتی زیادی می کشند، انشاالله پیگیر این موضوع هم باشند. قبلا می گفتند سقف قرارداد، حالا بحث سقف بودجه مطرح شده است، که همه این ها با ورود اسپانسرینگ باعث شده خارج از سقف نیز قراردادی باشد. وقتی تیم های دولتی سقف بودجه را رعایت نمی کنند، وای به حال تیم های خصوصی!

از رقم قرارداد بازیکنان صبا اطلاع دارید؟

خیر. دخالتی در این موضوع ندارم و هر بازیکنی به تیم آمد، با مسئولان باشگاه صحبت کرد و به توافق رسید.

نظر شما بود مرتضی کاشی نباشد یا در تست پزشکی رد شد؟

همه بازیکنان ما یک روز در تست پزشکی شرکت کردند و طوری نبود که ما این بازیکن را از نظر فنی انتخاب نکنیم. او مصدومیتی دارد که امیدواریم هرچه زود تر بهبود پیدا کند.

تیم با نظر شما بسته شده یا باشگاه در این مسئله ورود پیدا کرده است؟

تیم با هماهنگی ما بسته شد، مخصوصا کسانی که از لیگ برتر جذب کردیم. نفرات زیر 23سال هم بازار شلوغی در این فصل داشتند. با قانونی که سازمان لیگ گذاشت، هرکس می گفت بازیکن زیر 23سال می خواهم که این موضوع بازار این رده سنی را شلوغ کرده بود. مربیان هم از این افراد شناخت زیادی نداشتند و انتخاب شان مشکل بود.

لیست پیراهنی که باشگاه صبا اعلام کرد، نفرات اصلی شما در لیگ چهاردهم می باشند؟

با توجه به لیست خالی تیم، اگر بازیکن آزادی داشته باشیم ممکن است تا نیم فصل فردی را اضافه کنیم.

  ۱  
آی اسپورت
2014-07-31 02:01:29
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۵۷
بیچاره مرفاوی کسی که باعث شد مرفاوی جلوی هواداران استقلال محبوب نشه مهدی رحمتی بود با گلی که رحمتی در دربی خورد باعث باخت استقلال شد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر