فهرست
مارک کلاتنبرگ، داور دیدار سوپرکاپ اروپا
مارک کلاتنبرگ، داور دیدار سوپرکاپ اروپا

مارک کلاتنبرگ، داور دیدار سوپرکاپ اروپا

آی اسپورت- اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، مارک کلاتنبرگ انگلیسی را برای قضاوت دیدار سوپرجام اروپا بین تیم های رئال مادرید و سویا، انتخاب کرد.

در این دیدار تیم فوتبال رئال مادرید قهرمان لیگ قهرمانان اروپا 2014 به مصاف تیم سویای اسپانیا - قهرمان لیگ اروپا می رود.

پس از 15 سال میزبانی موناکو از دیدار سوپرجام اروپا (1998 تا 2012) ، یوفا از سال قبل تصمیم گرفت تا مکان برگزار سوپرجام اروپا را هر سال تغییر دهد و در همین راستا سال قبل این مسابقه در شهر پراگ چک و این فصل در کاردیف ولز برگزار می شود.

تیم رئال مادرید که 10 بار قهرمان اروپا شده است برای چهارمین بار در سوپرجام اروپا به میدان می رود و تلاش خواهد کرد تا برای دومین بار قهرمان شود.

کلاتنبرگ 39 ساله از سال 2006 داور بین المللی شد و از سال 2004 در لیگ برتر انگلیس سابقه قضاوت دارد. او تا کنون در 46 مسابقه در رقابت های اروپایی سوت زده است که مهمترین آن دیدار برگشت تیم های رئال مادرید و بوروسیا دورتموند در یک هشتم نهایی فصل قبل بود.

رئال در سال 1998 این تیم از چلسی شکست خورد و دو سال بعد مغلوب گالاتاسرای شد.رئال در سال 2002 نیز با شکست فاینورد عنوان قهرمانی را کسب کرد.کارلو آنچلوتی سرمربی موفق تیم رئال مادرید قبلا دو بار در سال های 2003 و 2007 با میلان قهرمان سوپرجام اروپا شده و در صورت قهرمانی رئال ، نام وی در کنار پپ گواردیولا رکورد دار اسپانیایی قهرمانی سوپرجام با 3 عنوان قرار می گیرد.

تیم سویا نیز در سال 2006 با برتری بر بارسلونا قهرمان شده است ولی یک سال بعد با شکست از میلان ناکام شد.

در تاریخ سوپرجام اسپانیا تیم میلان با 5 قهرمانی از 7 حضور رکورد دار است و بارسلونا با 4 قهرمانی از 8 حضور دوم و لیورپول با 3 قهرمانی از 5 حضور سوم هستند.

تیم های اسپانیایی تا کنون 11 بار از 20 حضور در سوپرجام اسپانیا قهرمان شده اند و بالاتر از ایتالیایی ها با 9 و انگلیسی ها با 7 قهرمانی رکورد دار هستند.

     
آی اسپورت
2014-07-31 11:06:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر