فهرست
دوئل کلیدی سوپر ساندی: آگوئرو و سون
دوئل کلیدی سوپر ساندی: آگوئرو و سون

دوئل کلیدی سوپر ساندی: آگوئرو و سون

آی‌اسپورت – هونگ-مین سون در تابستان امسال قصد ترک تاتنهام را داشت، اما موریسیو پوچتینو با درخواستش مخالفت کرد و وینگر کره‌ایش را در وایت هارت لین حفظ کرد. این تصمیم به یکی از مهمترین عوامل قدرت خط حمله‌یِ تاتنهام در فصل جدید بدل شد. سون که فصل پیش تنها چهار گل در لیگ برتر زده بود، این فصل در دو بازی اخیرش، در زمین استوک سیتی و میدلزبورو در هر بازی دو گل زده است.

سون تا پایان هفته‌یِ ششم با چهار گل، 34 دریبل و 33 بار لمس توپ در باکس حریفان بهترین آمار هجومی بین کل بازیکنان تاتنهام را دارد. سون فقط مقابل میلدزبورو 16 بار دریبل زد که بالاترین آمار در یک بازی این فصل بوده است. آمار دریبل سون در واقع با میانگین 11.3 در هر بازی بالاترین آمار کل بازیکنان پنج لیگ اول اروپاست، بالاتر از مهدی کارسلا-گونزالز (9.3) و اوزمان دمبله (9.2). سرعت و تکنیک سون به خصوص در ضدحمله‌ها و نوع بازی انتقالی تاتنهام می‌تواند یکی از کلیدی‌ترین عوامل جدال فردا مقابل صدرنشین لیگ برتر باشد.

اما در سوی دیگر زمین منچستر سیتی هم ستاره‌یِ خودش در خط حمله را دارد. سرخیو آگوئرو با اینکه سه بازی را محروم بوده اما در چهار بازی دیگر فصل پنج گل برای تیمش زده تا همچنان خودش را به عنوان یکی از بهترین شماره‌یِ 9های اروپا ثابت کند. درخشش آگوئرو فقط به لیگ برتر محدود نمی‌شود. ستاره‌یِ آرژانتینی سیتی در بازی پلی آف چمپیونز لیگ مقابل استوا بخارست هت تریک کرد (و البته دو پنالتی را هم از دست داد) و بعد در اولین بازی در دور گروهی هم سه بار دروازه‌یِ مونشن‌گلادباخ را باز کرد.

آگوئرو از نظر آماری هم بزرگ‌ترین دشمن تاتنهام در لیگ برتر است. مهاجم سابق اتلتی در 9 بازی مقابل اسپرز 10 گل زده است، از جمله هر چهار گل پیروزی 1-4 سیتی در اکتبر 2014. تنها تیمی که در انگلیس بیشتر از تاتنهام از آگوئرو گل خورده نیوکاسل است (11). از این 10 گل هشت گل وقتی زده شده که هوگو یوریس درون دروازه‌یِ تاتنهام بوده. کاپیتان اسپرز از هیچ بازیکنی در لیگ برتر به این اندازه گل نخورده است (نزدیک‌ترین آمار به آگوئرو ادن آزارد است با چهار گل).

البته گلزنی‌های آگوئرو در لندن فقط مختص به یوریس و تاتنهام نمی‌شود. آگوئرو در 24 بازی‌ای که تا به حال در پایتخت انگلیس انجام داده 17 گل زده، از جمله یک هت تریک مقابل چلسی در آخرین سفرش به این شهر.

جدال فردای دو تیم بدون شکست لیگ برتر در هفته‌یِ هفتم پتانسیل زیادی برای شکسته شدن این رکورد یکی از دو تیم دارد. کلیدی‌ترین بازیکنان در این راه بدون شک آگوئرو و سون هستند.

۶    
آی اسپورت
2016-10-01 12:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر