فهرست
37 هزار بلیت فروخته نشده در طبقه اول!/ پرسپولیس - نفت در ورزشگاه خالی؟
37 هزار بلیت فروخته نشده در طبقه اول!/ پرسپولیس - نفت در ورزشگاه خالی؟

37 هزار بلیت فروخته نشده در طبقه اول!/ پرسپولیس - نفت در ورزشگاه خالی؟

آی اسپورت - علیرغم استقبال ناامیدکننده تماشاگران فوتبال ایران از طرح بلیت الکترونیکی در لیگ سیزدهم، این طرح در لیگ چهارم با شدت بیشتری پیگیری می شود. در فصل گذشته، سکوهای روبروی جایگاه که مربوط به این نوع بلیت ها بودند، در اکثر مواقع خالی می ماندند و جلوه نه چندان زیبایی به تصاویر تلویزیونی می بخشیدند. در این فصل اما همه بلیت ها به صورت الکترونیکی فروخته می شوند. این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که طبیعتا برای بخش عظیمی از ورزشگاه، چیزی به نام شماره صندلی و تعیین جایگاه دقیق وجود ندارد و به هنگام خرید بلیت تنها جایگاه کلی(طبق بالا/ طبقه پایین در 4 بخش مختلف) مشخص می شود.

بلیت فروشی اینترنتی اولین مسابقه ورزشگاه آزادی در لیگ چهاردهم، ظهر فردا به پایان خواهد رسید. جالب اینجاست که اطلاعات سامانه خرید بلیت نشان می دهد تا این لحظه استقبال خوبی از این مسابقه به عمل نیامده است. بر این اساس، سکوهای روبروی جایگاه در طبقه پایین نزدیک به 5 هزار، سکوهای جایگاه 6 هزار و ضلع های شمالی و جنوبی طبقه پایین روی هم 26 هزار بلیت فروخته نشده دارند. با توجه به اینکه مجموع ظرفیت طبقه اول حدود 40 هزار نفر تخمین زده می شد، وجود 37 هزار صندلی خالی در این طبقه نشان می دهد دیدار افتتاحیه پرسپولیس به جای آنکه پرتماشاگرترین دیدار هفته باشد، یکی از کم تماشاگرترین ها خواهد بود!

طبعا میزان استقبال از دیدارهای سرخابی ها در هفته های اول، می تواند نگرش سازمان لیگ به داستان بلیت های الکترونیکی را تغییر دهد. اینکه چرا تماشاگر ایرانی از این طرح استقبال نمی کند و خرید بلیت در گیشه را ترجیح می دهد، نیاز به واکاوی عمیقی دارد. در شرایط فعلی، عدم استقبال از بازی های آزادی، بیشتر از بلیت فروشی در گیشه به ضرر فوتبال ایران خواهند بود.

  ۵  
آی اسپورت
2014-07-31 14:51:31
نظر دهید

۵ نظر
مجتبی
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۳۴
به نظر من سازمان لیگ برای جا افتادن بلیت الکترونیک طرح های تشویقی بزاره و برای اینکار اول باید بلیت عادی در ورودی ورزشگاه ها به قیمت تعیین شده و در سایت خریدار با خرید هر بلیت الکترونیک دوبلیت دریافت کند و با اینکار ظرف مدت کوتاهی استقبال از بلیت الکترونیک افزایش یافته و به صورت خودکار تماشاچی بازی افزایش می یابد
-
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۵:۴۷
واکاوی نمی‌خواد: تماشگر ایرانی می‌ترسد حالا که دارد با شماره ملی و مشخصات خرید می‌کند «شعارهای غیرقابل پخش‌شان» قابل بررسی باشد و منجر به شناسایی «شخصیت برجسته‌شان» شود. تمام!
Danial
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۳
هیچ اشکالی‌ نداره حتا اگه ۲-۳ سال هم طول بکشه که تماشاچی فوتبال یاد بگیره بلیطشو از قبل آماده تو دستش داشته باشه و مثل دیوونه‌ها از ۶ صبح نره استادیوم واسه بازیهای حساس. این هزینه‌های هست که باید باشگاه‌ها بدن تا این فرهنگ جا بیفته. اگر چه به نظر می‌رسه در کوتاه مدت مقدار از نظر مالی‌ ضرر ایجاد بشه اما سود بلند مدتش در نهایت به خود باشگاه‌ها می‌رسه. اینکه چرا استقبال نمی‌شه از بلیت الکترونیک به نظرم خیلی‌ به واا کاوی عمیق نیاز نداره. واقعیت اینه که اکثر تماشاچی‌های فوتبال متاسفانه سواد کامپیوتر ندران که بتونن بلیت تهیه کنن و اون عده که سوادشو دارن بدون مشکل بلیت میخرن. اما اگه این جماعت سواد نداران باید برن یاد بگیرن نه اینکه سازمان لیگ و باشگاه خودشونو با بی‌ سوادها تطبیق بدن. اگر هم یاد نمی‌گیرن هیچ اشکالی‌ نداره استادیوم نیان. قول میدم فوتبال ما از نداشتن تماشاچی‌های که در حد یه بلیت خریدن سواد ندران هیچ ضرری نخواهد کرد که هیچ بلکه جوّ ورزشگاه‌های ما بهتر خواهد شد
رضا
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۴
یاد میگیرن به مرور زمان ؛)

٣ ساله تبریز بیلیط ها الکترونیکیه ، هیچ مشکلی نبود

الان یکم به استقلالی پرسپولیسیا فشار اومده نگرش سازمان لیگ باید عوض شه؟؟
-
پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳، ۱۶:۰۹
طبقه دوم حدود 50000 ظرفیت داره که 8000 تا بیشتر نمونده برادر. چرا الکی جو میدی!؟ این بازی بالای 50000 نفر هوادار داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر