فهرست
تحولات در تیم کریم؛ کارانکا از ناتینگهام رفت
تحولات در تیم کریم؛ کارانکا از ناتینگهام رفت

تحولات در تیم کریم؛ کارانکا از ناتینگهام رفت

آی اسپورت - آیتور کارانکا سرمربی 45 ساله اسپانیایی ناتینگهام فارست که چند روز قبل خود درخواست فسخ قرارداد داده بود، در روز جمعه رسما از این باشگاه جدا شد. بعد از ناتوانی در حفظ برتری 3-0 مقابل نوریچ سیتی در باکسینگ دی و کسب تساوی 3-3 در آن دیدار، آینده کارانکا در ناتینگهام فارست در هاله ای از ابهام قرار گرفته بود. در بیانیه باشگاه ناتینگهام در این باره می‌خوانیم: آیتور کارانکا درخواست فسخ قرارداد و کناره گیری از سمت سرمربیگری تیم ناتینگهام فارست را مطرح کرده بود. باشگاه با این خواسته موافقت کرده و جدایی او قطعی خواهد بود. دو طرف برای یکدیگر در آینده آرزوی موفقیت دارند.

تا انتخاب سرمربی بعدی، سایمون آیرلند به شکل موقت هدایت فارست را به عهده خواهد داشت. ناتینگهام اکنون به دنبال یازدهمین سرمربی دائمی خود از سال 2011 تاکنون خواهد بود. از مارتین اونیل، سرمربی سابق سلتیک، آستون ویلا و تیم ملی ایرلند به عنوان یکی از گزینه های اصلی فارست یاد می‌شود.

آیتور کارانکای 45 ساله که در رئال مادرید دستیار ژوزه مورینیو بود، در سال 2016 میدلزبورو را از چمپیونشیپ به لیگ برتر رساند. او در ژانویه 2018 هدایت ناتینگهام را به دست گرفت و این تیم را با حضور در رتبه هفتم جدول ترک می‌کند. آخرین دیدار کارانکا روی نیمکت ناتینگهام شکست 2-0 مقابل چلسی در جام حذفی بود. کارانکا در شرایطی ناتینگهام را ترک می‌کند که تیم او چند روز قبل از دیدار مقابل چلسی، با برتری 4-2 مقابل لیدز یونایتد (صدرنشین چمپیونشیپ) به 4 امتیازی جایگاه ششم و سهمیه حضور در پلی آف لیگ برتر رسیده بود.  کریم انصاری فرد، مهاجم تیم ملی ایران بعد از مدتها گمانه زنی، در نوامبر 2018 به ناتینگهام فارست پیوسته و تاکنون 5 بازی برای این تیم انجام داده است.

     
آی اسپورت
2019-01-11 17:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر