فهرست
ابهام روز؛ آیا کمیته انضباطی قانون را دور زده؟
ابهام روز؛ آیا کمیته انضباطی قانون را دور زده؟

ابهام روز؛ آیا کمیته انضباطی قانون را دور زده؟

آی اسپورت - روز گذشته بود که سایت رسمی باشگاه پرسپولیس خبر حضور هواداران این تیم در اولین بازی فصل مقابل پارس جنوبی جم را داد. سایت باشگاه پرسپولیس در حالی خبر از حضور هواداران این تیم در بازی مقابل  پارس جنوبی داد که سایت فدراسیون فوتبال در حکمی که از آرای کمیته انضباطی منتشر کرده، اعلام کرده بود هواداران پرسپولیس و سپاهان از حضور در اولین بازی خانگی این فصل محروم شده‌اند.

فدراسیون فوتبال بعد از جنجالی که روز گذشته به راه افتاد توضیحاتی را ارائه کرد و به این نکته تاکید کرد که در متن خبری که در روز هفدهم تیرماه در در این سایت منتشر شده تعلیقی بودن محرومیت تماشاگران جا افتاده است ولی در همان روز این اشتباه اصلاح شده و حکمی هم که به دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان داده شده است در آن تعلیقی بودن محرومیت تماشاگران ذکر شده.

در این میان چند ابهام وجود دارد؛ نخست اینکه آیا از همان ابتدا این حکم تعلیقی بوده است؟ همچنین با وجود توضیحات فدراسیون فوتبال سوال دیگری که برای هواداران پیش می‌آید این است که آیا حکم تعلیقی می‌تواند برای بازی پرسپولیس و سپاهان که در آن تماشاگران در حین و پایان بازی تخلفات قابل توجهی داشتند صادر شود؟

برای رسیدن به جواب این سوال ابتدا باید به سابقه‌ی دو تیم نگاه کرد. اگر این دو تیم پیش از این محرومیت تعلیقی دیگری داشته باشند، نمی‌توان برای آن‌ها دوباره رای تعلیقی صادر کرد. فصل گذشته تماشاگران دو تیم پرسپولیس و سپاهان سابقه‌ی خوبی در برخی بازی‌های خانگی این تیم‌ها نداشتند اما اینکه برای آن‌ها حکم تعلیقی‌ای صادر نشده، دست کمیته انضباطی را باز می‌گذارد که محرومیت این تیم‌ها را تعلیقی اعلام کند. اگر پرسپولیس و سپاهان در بازی‌های فصل گذشته خود با محرومیت تعلیقی هواداران رو به رو شده بودند، آن وقت کمیته انضباطی نمی‌توانست حکم تماشاگران این دو تیم را تعلیق کند و بازی اول دو تیم بدون تماشگر برگزار می‌شد. حالا اما با وجود اعتراضاتی که به این رای وجود دارد، حکمی که در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده شاید مهربانانه باشد اما ظاهرا از نظر قانونی مشکلی ندارد.

با این حال همچنان سوال بزرگ پابرجاست؛ آیا واقعا از همان روز اول برای این دو تیم بزرگ محرومیت تعلیقی در نظر گرفته شده بود یا نه؟

نود

  ۱  
آی اسپورت
2019-08-11 16:00:00
نظر دهید

۱ نظر
Ashkan Blue
يكشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸، ۲۰:۰۹
اگه از همون اول تعلیقی بوده پس چرا پرسپولیسی ها سعی داشتن محرومیت رو عقب بندازن تا بازی اولشون بدون تماشاگر برگزار نشه؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر