فهرست
روزنه امید سولشر
روزنه امید سولشر

روزنه امید سولشر

آی‌اسپورت- در آغاز فصلی که از همه فصل‌ها شلوغ‌تر و فشرده‌تر است، اوله گونار سولشر در برد ۳-۰برابر لوتون تاون در جام اتحادیه انگلیس، به ذخیره‌های خود پناه آورد. اگر شکست خانگی این هفته منچستریونایتد در لیگ برتر برابر کریستال پالاس کمبودهای تیم اول را مشخص کرد، این بازی خارج از خانه چشم مربی نروژی را به توانایی‌های نیمکت‌نشینانش باز کرد. منچستریونایتد با پنالتی خوان ماتا و یک جفت گل از بازیکنان تعویضی، مارکوس رشفورد و میسون گرینوود به یک‌هشتم‌نهایی راه یافت. ناتان جونز، مربی لوتون، گفت شایستگی یونایتد کمتر از این نتیجه بوده و حرفش جای بحث ندارد. 

سولشر کنار زمین کنیل ورث رود از شاگردانش نسبت به بازی اولشان در لیگ برتر واکنش می‌خواست و اگرچه بازی‌شان چندان هیجان‌انگیز نبود اما حداقل نتیجه بهتری گرفتند. هر چیزی غیر از این برابر تیم دسته دومی که فصل قبل از سقوط به دسته سوم گریخت و در رده نوزدهم قرار گرفت، قابل قبول نبود بخصوص با توجه به یکسری بازی مشکل که برابر تاتنهام، آرسنال، چلسی و اورتون در پیش دارند. این برد حداقل برای بازی شنبه با برایتون به تیم روحیه می‌دهد. 

در یک مقطع از بازی، لوتون که فصل خود را با چهار پیروزی شروع کرده بود، بوی خلق شگفتی می‌داد اما فرصت دیرهنگام آنها برای رسیدن به گل تساوی توسط دین هندرسون از آنها گرفته شد. این دروازه‌بان ۲۳ ساله بعد از دو سال حضور قرضی در شفیلدیونایتد، نخستین بازی‌اش را برای یونایتد انجام داد و بازی بسیار خوبی را پشت سر گذاشت. شاید این بازی برای به تزلزل انداختن جایگاه داوید دخئا کافی نباشد اما عملکرد مناسب و به موقعی بود که هندرسون توانست از خود بروز دهد. سولشر گفته رقابت دروازه‌بانی این فصل در تیمش جذاب خواهد بود. رشفورد و گرینوود هم در دقیقه ۸۰ به بازی آمدند، زمانی که بازی یک بر صفر بود و اجازه ندادند کار به تساوی و ضربات پنالتی کشیده شود. 

سولشر بخصوص درباره رشفورد خوشحال می‌شود که اولین گل فصلش را زد بعد از نمایش بدون خودباوری و بی‌حال مقابل پالاس. او همچنان به دنبال رسیدن به بهترین فرم خود بعد از مصدومیت جدی کمر است. حضور او به همراه گرینوود و برونو فرناندز برای پیروزی بر تیمی که سرسختانه مبارزه می‌کرد، لازم بود. 

ستاره تیم میزبان رایان تونی کلیف، محصول آکادمی اولدترافورد بود که پدرش یک بار رویش برای اینکه یک روز در منچستریونایتد بازی می‌کند، ده هزار پوند شرط بسته و برنده شده بود. او دو بار برای یونایتد بازی کرد قبل از اینکه در سال ۲۰۱۳ از این تیم برود. 

سولشر اما از عملکرد ماتا، جسی لینگارد و اریک بایی باید راضی باشد. ماتا مقابل پالاس حتی روی نیمکت هم نبود اما نشان داد هنوز هم می‌تواند مؤثر باشد. این اسپانیایی ۳۲ ساله می‌داند هر هفته نمی‌تواند در ترکیب اصلی باشد اما حرکات ظریف، پاس‌های دقیق و نگاه او می‌تواند ویژگی‌های متفاوتی برای یونایتد باشد که سایر مهاجمانش بر قدرت و سرعت تکیه دارند. او می‌توانست مقابل پالاس که به خوبی رشفورد، آنتونی مارسیال و دانیل جیمز را کنترل کرده بود، به کار بیاید. بازی خوب بایی می‌تواند فشار بیشتری به ویکتور لیندلوف بیاورد که روی هر سه گل پالاس نقش داشت و عجیب نیست که مدافع سریع‌تر و قوی‌تر ساحل عاجی مقابل برایتون جایش را بگیرد. 

در نهایت، لینگارد هم درخشان و پرانرژی بود بخصوص در نیمه اول اما باید دید سولشر به اندازه‌ای به او فرصت می‌دهد که راضی‌اش نگه دارد. در ۷ سالگی، لینگارد مصمم است مرتب بازی کند و بعد از بازی هم این را گفت، سولشر هم احتمال جدایی او قبل از پایان فرصت نقل و انتقالات در ۱۴ مهر را رد نکرد اما نکته اینجا است که چه کسی به عنوان مهاجم به تیم اضافه می‌شود. 

منبع: ESPN

     
آی اسپورت
2020-09-24 10:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر