فهرست
ترشتگن، ناجی مانشافت در جام‌جهانی
ترشتگن، ناجی مانشافت در جام‌جهانی

ترشتگن، ناجی مانشافت در جام‌جهانی

آی‌اسپورت- مانوئل نویر در یکی از بدترین فصول فوتبالی‌اش به سر می‌برد. سنگربان ملی‌پوش بایرن هنوز در بند مصدومیت است و آسیب‌دیدگی مانع تماشای برترین دروازه‌بان این سال‌های جهان در زمین فوتبال شده است.بدون شک نوير یکی از ارکان مهم تیم ملی آلمان بوده و نقش او نیز در قهرمانی 2014 انکارناپذیر است، اما سوال این است که در صورت بازگشت مانوئل نویر به میدان، او به شرایط ایده‌آل سابق خود بازمی‌گردد؟ یا اینکه مصدومیت دوباره یا دوره بازتوانی او مانعی جهت حفظ کیفیتش خواهد شد؟

مانشافت مانند دوره‌های پیشین، همیشه دست پری برای انتخاب گلر در درون دروازه داشته و به طور معمول ژرمن‌ها برای شماره یک به مشکلی برخورد نکرده‌اند. اکنون هم حضور مارک آندره ترشتگن می‌تواند نگرانی‌ها را برای جانشین نوير از میان ببرد و دروازه‌بان 25ساله بارسا تا به حال کیفیت مثال‌زدنی‌ای از خود نشان داده است. کیفیتی آن‌قدر بالا  که در صورت نبود مانوئل نویر، ترشتگن پیراهن شماره یک مانشافت را به تن کند.

سطح کیفی بالا

اگر از دنبال‌کننده‌های بارسلونا باشید، متوجه خواهید بود که بارسا به همراه ترشتگن شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارد و انسجام دفاعی کاتالان‌ها، بیشتر از هر کسی،‌ مرهون سیوهای فوق‌العاده ترشتگن است. در حقیقت خط دفاع بارسلونا، کماکان با حضور پیکه و ورمالن هنوز هم اشتباهات کشنده‌ای دارند،‌ اما تفاوت در نمایش این فصل گلر آلمانی‌ است که بیشترین دفع توپ را در بین تمام گلرهای بارسلونا در 10فصل گذشته ثبت کرده است.

معجزه چند‌وجهی

جدا از واکنش‌های خوب ترشتگن، فیزیک مناسب و توانایی بالا در کنترل شوت‌های از راه دور، ترشتگن مهارت بالایی در بازی با توپ هم دارد. بنا به گزارش سایت هواسکورد، ترشتگن 81درصد پاس درست در لالیگا و 87درصد پاس صحیح در لیگ‌قهرمانان را به نام خود ثبت کرده است. این مشخصه بارز ترشتگن یکی از اصلی‌ترین نیازهای تیم ملی آلمان است که تا به حال به وسیله مانوئل نوير به خوبی اجرا می‌شد. تاکتیکی که یواخیم لو مانشافت را با آن آرایش می‌دهدنیاز به چنین گلرهایی دارد؛ اگر حافظه‌تان یاری نمی‌کند، بازی آلمان الجزایر در جام جهانی 2014 را به یاد بیاورید؛ اگر خروج‌های مانوئل نویر و بازی کردنش مانند یک مدافع آخر نبود، چه اتفاقی می‌افتاد.

مصدومیت مانوئل نویر

تمام ویژگی‌های بالا برای ترشتگن کیفیتی مشابه نویر را برای او رقم می‌زند. مولفه‌هایی که در دروازه‌بان بایرن در کیفیتی بسیار عالی وجود دارد و در صورت آمادگی نویر شانس کمی برای بقیه وجود خواهد داشت ولی مصدومیت طولانی‌مدت نویر، شک و تردیدهایی برای حضور دوباره او و همچنین بازگشت به سطح کیفی پیشینش وجود دارد؛ شک‌وتردیدهایی که با وجود دروازه‌بان آماده‌ای مانند ترشتگن قوت هم می‌گیرد.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2018-01-20 19:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیر
يكشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶، ۰۰:۴۸
نویر تا 4 هفته دیگر در میادین هست اون وقت که برگشت دیگر کسی ترشتگن را حتی یادش هم نمیاد!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر