فهرست
رونالدو و معضل احساسات؛ کارت‌های بی‌مورد
رونالدو و معضل احساسات؛ کارت‌های بی‌مورد

رونالدو و معضل احساسات؛ کارت‌های بی‌مورد

آی اسپورت - یك قیچی برگردان تماشایی در تورین و چند دقیقه بعد یك پاس گل برای مارسلو، نمایش درخشان رونالدو در تورین همینجا تمام شد. آن سوپرگل تمركزش را گرفته بود. بعد از این بود كه دو موقعیت ١٠٠٪ گلزنی را از دست داد. خیلی هم بد از دست داد! توپ حتی تبدیل به كرنر هم نشد و از چند متری دروازه با اختلاف به اوت فرستاده شد. توپ‌هایی كه در حالت عادی باید گل یا منجر به سیو تماشایی بوفون می شدند. كاپیتان پرتغال بازیكنی نبود كه این توپ‌ها را ساده از دست بدهد! علیرغم ژست و عطش رونالدو برای هتریك اما احساسات بر عقل و منطق او غلبه كرده بود. دو موقعیتی كه از دست رفت زیر سایه برتری ٣ گله رئال و سوپرگل رونالدو فراموش شد. انگار كه ظرفیت رونالدو با یك گل، یك سوپرگل و یك پاس گل تكمیل شده! گویی كه طلسم شده بود.

بدبین ترین هوادارِ رئال هم تصور نمی‌كرد فقط یك پنالتی مشكوك در بازی برگشت باعث صعود رئال شود. ٨ روز بعد اسكوبورد استادیوم سانتیاگو برنابئو دقیقه ٩٧: یوونتوس ٣-٠ رئال تپشِ قلب هواداران رئال بالا رفته و استرس تمام وجودشان را احاطه كرده اما رونالدو با جرأت و شهامت و اعتماد به نفس همیشگی پشت پنالتی ایستاد، بعد از یك نفس عمیق حركت كرد و توپ را به كنج دروازه فرستاد. دیگر كسی قادر نخواهد بود پنالتی‌های cr7 را آنالیز كند. چرا كه او هر بار به قسمتی از قاب شلیك می كند. به سمت پرچم كرنر می‌دود؛ این حركت رونالدو نشان از آخرین حد خوشحالی اوست. شادی گل مخصوص فینال‌های ucl و ال كلاسیكو. این بار اما در بازی برگشت یك چهارم انجامش می‌دهد. علیرغم تجربه تمام حواشی و خاطرات تلخی كه از ٨ ماه پیش و بازی رفت سوپركاپ داشت باز یك كارت زرد را به جان خرید و با درآوردن پیراهن، عضلاتش را به همه نشان داد. رونالدویی كه مثل یك ربات عمل می‌كند هم گاهی نمی تواند احساساتش را كنترل و حرفه‌ای رفتار كند. 

مثل همان كارت زرد اولِ بی موردی كه جلوی بارسا گرفت و در ادامه اتفاقات بعدی بعد از گرفتن كارت زرد دوم باز هم از روی احساس داور را هل داد و ٥ بازی محروم شد و همین محرومیت باعث شد افت او تا آخر سال ٢٠١٧ ادامه داشته باشد. مسی هم شب قبل‌تر كارت زرد گرفت. اما كارت زرد مسی كاملا در پازل تاكتیكی و برای متوقف كردن كولاروف در میانه میدان و جلوگیری از ضدحمله رم صورت گرفت. می‌توان این گونه گفت كه اصلا خطای مسی كاملا هم «ضروری» بود. به نظر می‌رسد تنها چیزی كه می تواند به رونالدو آسیب بزند همین معضل است: «احساسات!»

۱۶ ۱۶  
آی اسپورت
2018-04-13 13:00:00
نظر دهید

۱۶ نظر
عرفان
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۱۳
شما ک نویسنده ای و فوتبال نویسیت
باید بدونید ک جدیدا کارت زردای یک چهارم بخشیده میشه واسه نیمه نهایی
serezo
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۲۷
اینا اسمشون نویسندس ؛ خیلیاشون اندازه یه هوادار معمولی فوتبال هم اطلاعات ندارن ، یکیشون که ادعاش میشه کلی تحلیل و تفسیر در مورد تراکتور نوشته بود چند ماه قبل اما نمیدونست که تراکتور جزو چهار سهمیه ایران تو اسیاس اصلا ؛ و کلی نمونه دیگه که تو همین سایت میشه مشاهده کرد
فضل الله عرب
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۰۳
دوست عزيز ممنون . خودتون نوشتيد جديداً. من نمي دونستم. باز هم معذرت.
من درامدي از اين يادداشت ها ندارم و ورزشي نويس حرفه اي هم نيستم. شغلم چيز ديگه ايه و به صورت دلي مي نويسم كه اقاي اميرپور لطف ميكنن منتشر ميكنن.
با اين وجود در كليت اين مطلب تغييري به وجود نمياد و كافيه (جمله اول پاراگراف اخر يادداشت حذف بشه.)
اگرم همچين قانوني هست قانون درستي نيس.
شما تصور كنين رونالدو جلوي ضدحمله تيم حريف رو بگيره و مطمئن باشه كارت زردش براي مرحله بعد بخشيده ميشه.
اين اجحاف در حق تيم حريف هست.
از اينكه لطف كرديد يادداشت بنده رو (صرف نظر از اسم نويسنده)تا انتها مطالعه كرديد و ايرادشو پيدا كرديد و گفتيد ممنونم.
Iran2019
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۱۹
به نظرم همونطور که برای کامنت مردم فیلتر میذارین و نمیذارین هرچیزی منتشر بشه یه فیلتری هم برای مطالب بذارین...
هم برای سایت خودتون بهتره هم آدمای کم اطلاع کمتری مطرح میشن به اسم فوتبال
فضل الله عرب
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۳۰
كامنتها كه البته به اون صورت فيلتر نميشه يا اگرم بشه به خاطر توهين و فحاشي هست.
البته همين كه خوندن اطلاعات غلط تو يه يادداشت اي اسپورت رو مترادف با توهين ميدونيد خيلي هم ارزشمنده و نشون دهنده جايگاه اي اسپورت و فهم بالاي مخاطباش هست. باز هم از شما مخاطبين فهيم اي اسپورت معذرت مبخوام.
ديكته نانوشته غلط نداره. به بهترين ورزشي نويس ها هم يهو نيومدن تو صفحه يك و دو يه روزنامه پرتيراژ ستون بدن بالاخره از يه جايي شروع كردند.
هدف از نگارش اين متن فقط اين بوده كه بگم رونالدو گاهي اوقات بيش از حد احساسي عمل ميكنه.
خودم يكي از طرفداران رئال و رونالدو هستم و دوس دارم تو همه بازيا ببينمش.
بس
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۴۷
پروفسور، کارت ها بخشیده میشه!
۷ ۱
ف
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۴۱
موضوعي كه برام جالبه اينه كه من ديروز هم يه يادداشت در مورد بازي رم_بارسا با تيتر: "تاريخ سازي گلادياتورها" نوشتم كه اصلا كامنتي نگرفت طوري كه احساس نااميدي بهم دست داد كه انگار خونده هم نشده اما امروز يك مرتبه همه (اگر كه همه كامنتها كار يك نفر نباشه)اومدن به خاطر يك جمله ي اين يادداشت كلي كامنت گذاشتند كه اي داد! كيا اسمشونو گذاشتن نويسنده و ... و...!
الان متوجه شدم اتفاقا متن ها خوب خونده ميشه منتها همه منتظر يه سوتي هستند تا اعلام وجود كنند!
از همتون ممنونم. ديگه از اين به بعد دقت ميكنم يه "و" اشتباه تو متنم نباشه.
۵
فروبی
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۳۲
اول اینکه همه میدونن کارت زرد دومی که جلوی بارسا گرفت اشتباه داور بود. دوما طرفدارای رئال میدونستن که با توجه به حساسیتی که بازی با یوونتوس پیدا کرده بود و با توجه به اینکه کارتای تا قبل از نیمه نهایی بخشیده میشن رونالدو توپ رو گل کنه پیراهنشو درمیاره. خیلی هم حرکت لذت بخشی بود. شما هم لازم نیست خودتو علاقمند به رئال نشون بدی و کارت گرفتنش رو با کارت گرفتن مسی مقایسه کنی. خداییش این یه رقم مقایسه رو نداشتیم تا الان :))))
ف
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۲۹
گيرم كه كارت دوم رونالدو تو سوپركاپ اشتباه داور باشه.
رونالدو علم غيب داره كه تا اخر بازي خبري از كارت زرد نيس؟ فوتباله و هزار اتفاق.
۴
ف
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۳۶
مسي هم تو ال كلاسيكوي پارسال پيرهنشو دراورد و كارت گرفت. غرض مقايسه نبود.
اما در مورد قضيه رونالدو: اتفاقات دومينووار و مث زنجير به هم متصله. رونالدو كارت زرد اول رو بي مورد گرفت. در ادامه از اخراجش عصباني شد و داور رو هل داد. بعدم ٥ جلسه در اوج امادگي محروم شد و تا اومد امادگي خودشو به دست بياره نيم فصل تموم شده بود و بارسلونا تو جدول خودشو جدا كرده بود. رونالدو هم از كورس اقاي گلي عقب افتاد و هم رئال لاليگا رو از دست داد. همه ديگه ميدونيم رونالدو تو اوج باشه يعني رئال تو اوج هست. دقيقا مث مسي و بارسلونا.
همون اول بهت ميگفتم يه حركت لذتبخش رونالدو به قيمت از دست رفتن لاليگا تموم شده متوجه منظورم نميشدي.
۵
فروبی
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۲۱:۴۶
چرا دیگه غرض کاملا مقایسه بود که بگی رونالدو از روی احساس کارت گرفته مسی از روی منطق. حرکت لذت بخش رو هم به بازی با یوونتوس گفتم نه بازی سوپر کاپ. در این مورد هم که گفتید رونالدو علم غیب داره که کارت نمیگیره باید بگم که بله، یه بازیکن حرفه ای وقتی این کار رو میکنه از خودش مطمئنه که تو اون 10 دقیقه آخر بازی نره خطایی بکنه که کارت دوم رو بگیره. رئال لالیگا رو بخاطر 5 هفته نبودن رونالدو از دست نداد. بخاطر فصل نقل و انتقالات بدش بود که لالیگا از دست رفت وگرنه پارسال دو تیم کامل داشت که زیدان بازیهای زیادی رو با اونا درآورد اما امسال با از دست دادن بازیکنای کلیدیش تو زمین خودش به لوانته هم امتیاز میداد
۷
ف
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۹:۴۵
@فروبي
كامنت شما رو خوندم. ممنون
۲
آی‌اسپورت
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۱۴
جملهٔ اشتباه متن اصلاح شد. ممنون از مخاطبان عزیز!
۶
مرتضی
جمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۵۳
بخشیده شدن کارت ها در میانه تورنمنت اشتباهه . باید وقتی تورنمنت تموم میشه ببخشند . اینجوری بهتره و حق کسی هم خورده نمیشه . مثلا الان سعید عزت الهی در بازی اول جام جهانی به خاطر کارت زرد محروم شده که به نظرم عاقلانه و عادلانه نیست .
۴ ۱
برزو
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۰:۴۴
به نظر من كلا بخشيدن كارت ها اشتباهه، چه اول تورنمنت چه وسطش و چه آخرش.
اين كارتها بازدارنده است.
مدلي كه شما مد نظرتونه باعث ميشه بازيكنا تو فينال يه تورنمت يا بازي هاي اخر مقدماتي بي محابا خطر كنند بدون اينكه ترسي از كارت گرفتن داشته باشند.
۴
کاوه پارسایی
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۴۸
به نظر من بسیار مطلب جالب و تحلیل صحیحی بود ، چون به عنوان یک هوادار رئال در ناکامیهای اول فصل رئال رد پای نبود رونالدو رو کاملا مشهود میدیدم و من هم‌معتقدم صرفنظر از موضوع بخشش کارتها در این مرحله؛ بازیکن فوق ستاره ای مثل رونالدو باید مراقبت بیشتری در این موارد داشته باشه . دوستان عزیزی هم که در مورد اشتباه مطلب تذکر دادن لطفا به سایر نکات مثبت درج شده هم‌عنایتی بکنند که بی انصافی نشه . ممنونم
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر