فهرست
چهار نماینده ایرانی در انتظار تصمیم حساس AFC
چهار نماینده ایرانی در انتظار تصمیم حساس AFC

چهار نماینده ایرانی در انتظار تصمیم حساس AFC

آی اسپورت - چند هفته قبل رسانه‌های اماراتی مدعی شدند که کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز در یک یا دو کشور هستند. همان زمان نیز امارات و قطر به عنوان گزینه اصلی برای غرب آسیا معرفی شدند. با این حال دو حالت برای برگزاری ادامه مسابقات وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

*حالت اول: برگزاری مسابقات هر چهار گروه در امارات یا قطر

امارات به واسطه میزبانی موفق از جام‌ ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ و هم‌چنین امکانات فوق‌العاده ورزشگاهی، تمرینی، هتلینگ و‌ هم‌چنین فرودگاهی گزینه اصلی میزبانی متمرکز برای غرب آسیا است. سه ورزشگاه اختصاصی باشگاه‌های الوصل، النصر و شباب الاهلی در دبی هستند که استاندارد میزبانی از مسابقات بین‌المللی را دارند. از طرفی به راحتی می‌توان به شهرهایی مثل شارجه، العین و ابوظبی که در لیگ قهرمانان نماینده دارند سفر کرد و از امکانات و ورزشگاه‌های موجود در این سه شهر برای برگزاری لیگ قهرمانان استفاده کرد.

قطر نیز دیگر گزینه میزبانی متمرکز است. آن‌ها چند ورزشگاه فوق‌العاده برای جام جهانی‌ به تازگی افتتاح کرده‌اند و علاوه بر آن از ورزشگاه اختصاصی تیم‌هایی مثل السد، الدحیل، الاهلی و العربی می‌توان برای برگزاری لیگ قهرمانان استفاده کرد. در کنار همه این‌ها کمپ اسپایر و دیگر زمین‌های تمرینی موجود در دوحه می‌تواند کل تیم‌های هر چهار گروه را به طور کامل پوشش دهد. از نظر هتلینگ‌ و وضعیت فرودگاهی نیز قطر یکی از برترین کشورهایی آسیایی است و به همین دلیل جزو گزینه‌های میزبانی متمرکز قرار دارد. البته به دلیل اختلاف سیاسی موجود بین امارات، قطر و عربستان دو کشور عمان و کویت نیز جز گزینه‌های میزبانی قرار گرفته‌اند که البته شانس کمتری نسبت به دو کشور دیگر دارند.

*حالت دوم: میزبانی گروه اول دوم برای امارات و سوم و چهارم برای قطر

دیگر طرح کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که برای کاهش فشار میزبانی متمرکز را به دو قسمت تقسیم کند. میزبانی گروه اول و دوم‌ را به امارات بدهد و میزبانی سوم و چهارم برای قطر باشد. در این صورت استقلال در گروه اول با الاهلی عربستان، الشرطه عراق و الوحده و هم‌چنین شهر خودرو با الهلال، پاختاکور و شباب الاهلی در خاک امارات بازی خواهند کرد.

پرسپولیس با الدحیل، التعاون و الشارجه و هم‌چنین سپاهان با السد، النصر و العین در خاک قطر بازی خواهند کرد. هر چند که باید منتظر تصمیم نهایی ای اف سی باشیم و ببینیم کدام‌ از این دو حالت را اجرایی می‌کند. در حال حاضر ای اف سی به علت شیوع ویروس کرونا یک ماهی می‌شود که تعطیل است و به همین دلیل هیچ تصمیمی به قطعیت نرسیده.

     
آی اسپورت
2020-03-28 20:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر