فهرست
کی‌روش تمام شدنی است؛ تیم‌ملی نه
کی‌روش تمام شدنی است؛ تیم‌ملی نه

کی‌روش تمام شدنی است؛ تیم‌ملی نه

آی اسپورت – تیم‌ملی ایران وضعیت نسبتا خوبی در جام ملت‌های هفدهم دارد. در گروه‌مان صدرنشین شدیم و مسیر ساده‌تری نسبت به سایر مدعیان قهرمانی برای رسیدن به نیمه‌نهایی داریم. بیش از هر زمانی امیدواریم به تکرار قهرمانی‌های سال‌های دور. برخلاف اکثر مدعیان تیم ما متکی به هیچ بازیکنی نیست و نشان داده‌ایم که با ترکیب‌های متفاوت نیز می‌توانیم نتایج دلخواه‌مان را کسب کنیم. بازیکنانی داریم که دغدغه فیکس‌بودن ندارند و هرکدام‌شان هر زمانی به میدان می‌روند فقط برای موفقیت تیم می‌جنگند، اما مشکل بزرگی هم داریم؛ سرمربی‌مان هرچقدر از لحاظ فنی کاردان است، از لحاظ رفتاری همه را ناامید می‌کند. خودش از بالا رفتن پرچم سفید به‌خاطر تیم‌ملی می‌گوید و خودش هم آتش‌بس را نقض می‌کند. حتی نزدیکانش هم دقیقا نمی‌دانند که او چه می‌خواهد و مشکلش چیست. حتی نمی‌توان با قطعیت از جدایی او سخن گفت. قبلا هم هربار که از مشکلات حرف می‌زد و صحبت از ترک ایران می‌کرد با خبر تمدید قراردادش مواجه می‌شدیم.

گلایه از وضعیت اقتصادی تیم‌ملی آن‌هم در شرایطی که ملی‌پوشان با انجام بازی‌های تدارکاتی و حضور در اردوی فوق‌العاده قطر راهی مسابقات شده‌اند، چه توجیهی دارد؟ اینکه بازیکنان پرسپولیس با فرست‌کلاس به ژاپن رفته‌اند تا فینال لیگ قهرمانان آسیا را برگزار کنند، چه نقشی می‌تواند در عملکرد تیم‌ملی و روند آماده‌سازی این تیم داشته باشد؟ کی‌روش حداقل در گذشته بهانه‌های بهتری می‌آورد، اما این اواخر حامیانش را هم ناامید کرده است.

به‌حد کافی از رفتارهای نسنجیده گلایه کرده‌ایم، از دخالت‌های بیجا، از اینکه هیچ‌کس در فدراسیون فوتبال نیست که بتواند آنچنان که باید مقابل این حاشیه‌سازی‌های مرد پرتغالی بایستد و تنها به یک عذرخواهی از مردم نگران بسنده نکند. حتی نمی‌خواهیم به این بپردازیم که چرا باید فضا به سمتی برود که یک مربی خارجی این‌گونه به وزیر ورزش بتازد و مثل یک سیاستمدار داخلی برای تخریب سایرین از مقامات بلندپایه کشور مایه بگذارد.

حرف ما چیز دیگری است، نقد رفتارهای غیرحرفه‌ای کی‌روش سر جایش، اما الان وقت آن نیست که ما هم پابه‌پای کی‌روش در مسیر حاشیه‌سازی برای تیم‌ملی بدویم. این تیم حیف است. بعد از سال‌ها می‌تواند طلسم بزرگی را بشکند. به همه ثابت کند چرا در سال‌های اخیر آقای فوتبال آسیا بوده. بی‌انصاف هم نیستیم. کی‌روش بیشترین تاثیر را داشت که ما این‌قدر به قهرمانی امیدواریم اما هیچ‌کس هم مثل خودش نمی‌تواند همه‌چیز را خراب کند. کاش این چند روز فقط درباره تیم‌ملی سوال شود و فقط درباره تیم‌ملی پاسخ بشنویم. حداقل این روزها اهمیتی ندارد که کی‌روش ماندنی است یا رفتنی، با کلمبیا تمام کرده یا ممکن است با رسیدن به نیمه‌نهایی قراردادش تمدید شود. مهم برای ما قهرمانی تیم‌ملی است. به کیفیت دیگر تیم‌ها و تیم خودمان و نتایج سال‌های اخیرمان در آسیا که نگاه می‌کنیم، می‌بینیم هرگز دور از دسترس نیست. فراموش‌مان نشده که خیلی وقت‌ها تیم‌های شایسته‌ای داشتیم که حواشی خودساخته آنها را ناکام گذاشت. قبل از جام امیدوار بودیم، حالا امیدواریم و نگران. همین.

 

فرهیختگان 

۹ ۱۱  
آی اسپورت
2019-01-19 08:59:00
نظر دهید

۱۱ نظر
.
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۰۷
حالا برید لقمان حکیم بیارید.یه جوری میگید رفتاری انگار خودتون معلم اخلاقید.اون اخلاقی که شما دنبالشید اخلاق باختن و به به کردنه.اخلاق خوردن و اوت شدنه .تا بوده قبل کیروش یه گروهی آویزون تیم‌ملی بودن و میخوردن و بعدشم میرفتن کنار.تو فوتبالی که برانکو برا تیم ملیش تصمیم بگیره فاتحه اون یه ذره فوتبال هم باید بخونی.
ما عادت نمی کنیم !
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۰۹
شاید شما به سندروم استکهلم گرفتار شدین
شاید از فحش و ناسزا قشر لمپن و چاله میدانی نوچه های پاچه ورمالیده ات دریده دهان درنده خوی درمانده می ترسیم
شاید به دلارها عادت کردین
شاید شما شرف و شعور را تعطیل کردین
اما ما استوار و پایدار تا پای دار هستیم و در برابر هیچ تهدیدی و ارعابی نمی هراسیم
ما وارث نسل کوروش بزرگ هستیم و در برابر یک بی شخصیت که هویت و فرهنگ و شخصیت ما را تلاش کرده لگدمال کند سکوت نمی کنیم
راه ما و شما جداست
تامام
گوزن نر
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۳۰
کیروش رفت کلمبیا.تیم دوازدهم دنیا.فقط این وسط شورت برانکو و لنگیها هم که فکر میکردن میتونن حال کیروش رو بگیرن هم تا قیامت با خودش برد.خخخخخخخخخخخخ
مهرداد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۳۹
تو وامثال تو مدیون برانکو هستین.چراکه همین پرفسور بود که شورت مامان و آجیت و عمه ت وخاله ت و کل خاندانت رو از السد پس گرفت.پس همینایی که اسم بردم بده بگو برا پرفسور بلیسن لطفا
سیامک
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۳۰
هنوز اون حرف لمپن دلالویچ بعد حذف ایران از جام جهانی یادم نرفته که با تمسخر ملت ایران گفته بود ببخشید به مکزیک 5 تا نزدیم.شخصیت کیروش را باید از تواضعش در مقابل هواداران تیم ملی شناخت ، نه از پوزه زدن به دهان یاوه گویان لمپن.ببخشید اگه کیروش بلد نیست به مسئولان نالایق مثل برخی دوستان دم تکون بده.
۷ ۲
کیسه بی رگ و ریشه
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۰۹:۵۶
کیسه یعنی بی رگ و ریشه
سیامک
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱
تشکر از آی اسپورت که با تایید نکردن کامنت من در جواب شما از فیلتر شدنش جلوگیری نمود.
۴
محسن
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۰:۲۵
اتفاقا کیروش با مبارزه ای که با پشت پرده افساد فوتبال ایران و لمپن ها و موتور گازی ها و خائنین به ایران و ایرانی کرده تا فوتبال پابرجاست در قلوب مردم ایران باقی خواهد ماند صرف نظر از خدمات شایسته ای که در پیشرفت فوتبال ایران کرده
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتاییا
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۰۴
اول منچستر بعد من بعدش کیروش
۹
سیامک
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۴۰
آخه انسان منگ این دوستمون جناب محسن ، اتفاقا طرفدار استقلاله نه تراختور! مصرفت چیه ، دوزش چنده؟کری هارو ازدم غلط اومدی. لب پنجره یخورده باز کن بزار هوات عوض شه.
۴
بهزاد
شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷، ۱۳:۱۷
خیلی هم لازم نیست زمان بگذره تا بفهمید کی روش کی بود. تموم شد. دوران کی روش تو تیم ملی تموم شد. بعد از جام ملت ها فارغ از هر نتیجه ای کی روش میره. هوادارای واقعی تیم ملی همیشه ممنون کی روش خواهند بود چون میدونن اون چه زحمت هایی برای تیم ملی کشید. اما بعد از کی روش جالبه. تیم ملی میفته دست دلال کروات. ما فلش بک میزنیم به 14 سال قبل. به اندازه 14 سال هم قطعا عقبگرد خواهیم کردو فوتبال بزن زیرش بازهم حاکم خواهد شد . باز هم اردن میاد تو آزادی در یه بازی رسمی ایرانو میبره. بازهم تن و بدنمون از کره جنوبی به لرزه در میاد. تیم امیدومونم چند ماه دیگه با رفیق دلال کروات حذف میشه. همه مردم دوباره یادشون میاد ما چی بودیم قبلا. الان 5 سال به هیچ تیم آسیایی نباخیتم. ان شالله این رکورد با برانکو ارتقا پیدا کنه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر