فهرست
از خودگذشتگی رحمتی یا شرط تمدید؟
از خودگذشتگی رحمتی یا شرط تمدید؟

از خودگذشتگی رحمتی یا شرط تمدید؟

آی اسپورت -  1. یک وقت‌هایی، اصل ماجرا یا جان کلام همان دیالوگ فیلم «کرید» است وقتی «راکی بالبوآ»ی سالخورده به بوکسور جوان  می‌گوید: «تصویر خودت را در آینه می‌بینی؟ این بزرگ‌ترین دشمن توست. بزرگ‌ترین عامل ناکامی‌ات. بزرگ‌ترین رقیبت. با این باید بجنگی.» سید‌حسین حسینی در بین رقبا و موانعی که برای پیشرفت دارد، بزرگ‌ترین دشمنش را باید درون آینه بیابد. جایی که یک گلر جوان، احساسی و به‌شدت نیازمند بلوغ قرار دارد که آماده است در اعتماد مربیانش تردید ایجاد کند.

ماجرای اعتراض سیدحسین حسینی بعد از بازی با نفت مسجد‌سلیمان و بعد بازی کردنش مقابل سایپا، یکی از بزرگ‌ترین نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد او باید به آینه با دقت بیشتری نگاه کند. او بعد از اعتراضش، بازی کرد و اتفاقا هم نمایش قابل‌قبولی داشت اما نحوه قرار گرفتنش در ترکیب استقلال شکوه و جادوی دستکش‌هایش را کمرنگ کرد. سخت است باور کنیم حضور او در ترکیب اصلی، به شایستگی‌هایش مربوط است. همه فکر می‌کنند او به این خاطر در ترکیب قرار گرفته که تمدید قراردادش نزدیک است و باشگاه می‌خواهد به میز مذاکره بکشانندش!

2.سید‌حسین حسینی جوان است و با استعداد. تردیدی نیست که آینده سنگربانی استقلال در دستان اوست نه سید‌مهدی رحمتی پا به سن گذاشته. روزگاری حجازی و رشیدی و عابدزاده و طباطبایی هم این سنگر را تحویل نفر بعدی دادن و رحمتی نیز روزی چنین خواهد کرد. روزی که دور نیست. با این همه استقلال باید بداند بازیکنی مثل حسینی را برای چند سال در اختیار دارد؟ این نباشد که حسینی به ترکیب برگردد و بعد از مسابقات لیگ مثل نورافکن و ابراهیمی اعلام کند قصد جدایی دارد. اگر حسینی قید بازی کردن در لیگ‌های دور و نزدیک را می‌زند و در استقلال می‌ماند، می‌توان مطمئن بود که این تیم -‌دست‌کم روی کاغذ‌- تا یک دهه آینده مشکل دروازه‌بانی ندارد. با این همه، قصه اصلی بر سر این است که اگر رقیبی قدرتمند مثل رحمتی در کار نباشد، با این سنگربان ناپخته باید چه کرد که با یک غوره سردش می‌شود و با یک مویز گرمش.

3.میدان دادن شفر به حسینی کار اشتباهی نیست اما اینکه او بعد از علنی کردن اعتراضش به ترکیب برگشته، نگران‌کننده است. درحالی که هفته‌هاست می‌نویسیم استقلال به حسینی هم میدان دهد و پاسخ می‌شنویم که دلیلی برای نیمکت‌نشینی رحمتی وجود ندارد، دیدن یک‌باره حسین حسینی در ترکیب شگفت‌انگیز بود. همین دو، سه روز پیش پرویز مظلومی در مصاحبه‌ای تاکید کرد ما خودمان هم از شفر پیرامون حسینی سوال کردیم و او ما را قانع کرد که نیازی به نیمکت‌نشینی رحمتی نیست! خب! چطور می‌شود چند روز بعد از این حرف، رحمتی جایگاه ثابتش را تحویل نفر بعدی می‌دهد؟

4.شایعه‌ای مطرح شده که هنوز مشخص نیست صحت داشته باشد یا خیر. اینکه رحمتی شب قبل از بازی اعلام کرده مصدوم است و نمی‌تواند بازی کند. این خبر هنوز تایید نشده و اگر هم خبرش اعلام شود باید به مصدومیت رحمتی شک کرد چراکه خبری در مورد مصدومیتش منتشر نشده بود. حدس می‌زنم که شاید رحمتی بزرگ‌تری کرده و خودش را به مصدومیت زده تا شر را بخواباند و آرامش را به تیمش برگرداند. اگر این است باید به رحمتی آفرین گفت اما چه کنیم که بحث تمدید قرارداد را در این ماجرا پررنگ‌تر می‌دانیم!

 

فرهیختگان

۷ ۲  
آی اسپورت
2018-10-20 08:30:00
نظر دهید

۲ نظر
آرش از مونیخ
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۴:۲۱
با عرض سلام

واقعا نمی‌دونم که چرا تو‌تمام رسانه اسرار وحشتناک هست که حسینی رو یک گلر جوان جلوه بدن.آقایون ایشون ۱۰ ساله جوان و آینده داره؟
حسینی از ۳ ماه هم کمتر از بیرانوند کوچکتره ! ۲۶ سالشه ! کجای دنیا بازیکن ۲۶ ساله جوان و آینده داره ؟
۵ ۱
اشکان۴
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۱۳
معلولا دروازه بان تا سن سی و هشت سالگی هم می تونه برای تیم مفید باشه و در سن بیست پنج سالگی هم جوان حساب میشه
به نظر شما ده سال بازی در استقلال کمه؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر