فهرست
انقلاب در سانچس پيسخوان
انقلاب در سانچس پيسخوان

انقلاب در سانچس پيسخوان

آی‌اسپورت- همان بازيكني كه هميشه ناجي رئال از جهنم اضطراب و استرس بود، تبديل به كابوس بزرگ كهكشاني‌ها شد. همان دقايقي كه هميشه براي رئالي‌ها نويد زنگ خوش پيروزي را مي‌داد، شكستشان را رقم زد.

نبرد يكشنبه شب سويا و رئال در سانچس پيسخوان، يكي از كليدي‌ترين روزهاي زيدان روي نيمكت رئال مادريد بود. روزي كه همه چيز تغيير كرد. ابتدا از تركيب و چينش بازيكنان شروع شد. زيدان با توجه به اينكه تيمش در ديدارهاي قبلي خيلي ساده گل مي‌خورد، به دفاع سه نفره روي آورد. ناچو، راموس و واران در قلب دفاع جاي گرفتند. كارواخال و مارسلو، در تئوري بازيكناني آزادتر شده بودند تا به راحتي نفوذ كنند. كاسميرو هافبك دفاعي بود و كروس و مودريچ توپ پخش‌كن‌هاي رئال. جلوي زمين در اختيار رونالدو و بنزما بود. اما مشخصا جاي يك نفر در خط حمله رئال كم بود. نه بنزما و نه رونالدو، توان اين را نداشتند با حركات تركيبي دو نفره دفاع حريف را شكست دهند. بيل كه مصدوم بود، اما خامس رودريگس، لوكاس واسكوئس، ايسكو و حتي ماركو آسنسيو مي‌توانستند به كمك اين دو بازيكن بيايند. چينش اشتباه، اولين اشتباه بزرگ زيدان بود. اما با همين اشتباه هم تيمش تا دقيقه85 از حريف پيش بود. دومين اشتباه كمرشكن زيدان، غرق شدن در بازي بود. او يادش رفت كه بايد تعويض كند. مارسلو خسته بود و بنزما هيچ كارايي براي تيمش نداشت. با اين حال زيدان فقط يك بار دست به تعويض زد و در آن هم كروس را بيرون كشيد و كواچيچ را راهي ميدان كرد. همين تعويض هم به خودي خود، توازن ميانه ميدان را به نفع سويا تغيير داد. پس سومين اشتباه زيدان، تعويض بدش بود. از دقيقه 85 به بعد ديگر چيزي دست زيدان نبود. معمولا ده دقيقه پاياني بازي‌ها و اتفاقاتش از دست مربيان خارج است. در دقيقه 85، مارسلو در يك حركات بچه‌گانه، توپي كه مي‌توانست پوشش دهد را با يك تكل تبديل به يك موقعيت عالي از روي ضربه ايستگاهي كرد. سانتر بازيكن سويا، روي سر سرخيو راموس نشست و او توپ را وارد دروازه ناواس كرد. هشت دقيقه بعد، روي توپي كه بنزما از دست داد يك اوت دستي ساده تبديل به موقعيت گل براي سويا شد و شوت ديدني بروزويچ، روي اشتباه فاجعه ناواس در جايگيري وارد دروازه رئال شد.

انقلاب زيدان در سانچس پيسخوان شكست خورد. او نبايد به روش برنده خودش دست مي‌زد. كم كردن تعداد بازيكنان در ميانه زمين حريف، باعث شد رئال زهر چنداني نداشته باشد.

علی کربلایی

۵    
آی اسپورت
2017-01-16 22:31:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر