فهرست
تارتار جای کمالوند؛ تغییر از آسمان به زمین!
تارتار جای کمالوند؛ تغییر از آسمان به زمین!

تارتار جای کمالوند؛ تغییر از آسمان به زمین!

آی‌اسپورت- پارس جم پس از جدایی مهدی تارتار فصل جدید را با فراز کمالوند آغاز خواهد کرد. دو مربی که در شیوه و نوع بازی تفاوت‌هایی آشکاری با هم دارند. تارتار در سه فصل حضور در جم در بیشتر اوقات تیمش را با دو مهاجم و بر اساس سیستم 442 روانه بازی‌ها می‌کرد. نوعی از بازی مستقیم که بر اساس انتقال سریع توپ به مهره‌های هجومی با استفاده از توپ‌های بلند طراحی شده بود. تارتار در طول سه فصل گذشته بر اساس همین شیوه از بازی، بازیکنانی را در پارس گرد هم آورده که هماهنگی خوبی برای ارائه این نوع از بازی پیدا کردند. و با درک درست از تفکرات‌اش نتایج درخشانی بدست آوردند.

حال با ورود کمالوند شاهد تغییر اساسی در این شیوه از بازی خواهیم بود. کمالوند بر خلاف تارتار تیم‌هایش را بر اساس سیستم ۱-۳-۲-۴ می‌چیند و علاقه‌مند به بازی روی زمین و رد و بدل کردن پاس‌های پرتعداد و کوتاه است. برای نمونه میانگین نبردهای هوایی پارس جم در فصل گذشته در هر بازی عدد 21.2 را نشان می‌دهد. در حالی که میانگین نبردهای هوایی صنعت نفت مدل کمالوند در لیگ هفدهم رقم ۱۱.۸ را نشان می‌دهد. تفاوت معناداری که پیش از اینکه نقطه ضعف یا قدرت باشد، از تفکرات این دو مربی جوان نشأت می‌گیرد.

کمالوند در گسترش فولاد و صنعت‌ نفت آبادان نشان داد که با بازیکنان مورد علاقه‌اش توانایی پیاده‌سازی درست و موفق شیوه مورد نظرش را دارد. اما او بر خلاف تیم‌های گذشته‌اش در جم با بازیکنان رو به روست که در سه فصل گذشته کاملاً با شیوه مشخص و متفاوتی خو گرفتن و برای ایجاد تغییرات گسترده نیاز به زمان دارند. به همین دلیل سرمربی جدید پارس برای از دست ندادن زمان احتمالاً تغییرات زیادی در ترکیب پارس انجام خواهد داد. کمالوند برای اینکه بتواند هرچه سریع‌تر شیوه مورد نظرش را در جم نهادینه کند بازیکنانی مانند محمد ابراهیمی، محمود شفیعی، مهدی ترکمان و چندین بازیکن دیگر را تا به حال در نقل و انتقالات جذب کرده که پیش از این زیر نظر او کار کرده بودند و آشنایی کافی نسبت به تفکراتش دارند.

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-06-25 14:32:00
نظر دهید

۱ نظر
سیروس
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۶:۵۴
ازنظرشخصیتی تاتاربه مراتب ازکمالوندبهتراست.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر