فهرست
رکوردهای کالدرون؛ امتیازآورترین مربی تاریخ لیگ برتر
رکوردهای کالدرون؛ امتیازآورترین مربی تاریخ لیگ برتر

رکوردهای کالدرون؛ امتیازآورترین مربی تاریخ لیگ برتر

آی اسپورت - بامداد امروز با اعلام رسمی باشگاه پرسپولیس همکاری گابریل کالدورن با این باشگاه به پایان رسید. این مربی در مدت حضور خود در ایران رکوردی ثبت کرد که شاید تا مدتها به نام او دست نخورده باقی بماند. کالدرون تیمی را تحویل گرفت که 3 دوره پیاپی قهرمان ایران شده بود و برانکو ایوانکویچ سرمربی سابق این تیم با میانگین ۲.۰۳ امتیاز در هر بازی عنوان بهترین مربی تاریخ مسابقات را به خود اختصاص داد و به نظر می‌رسید کسی نتواند به این حدنصاب نزدیک شود ولی کالدرون علی‌رغم شروع نه چندان خوب توانست با کسب ۳۴ امتیاز در ۱۶ بازی متوسط ۲.۱۳ امتیاز در هر بازی به نام خود ثبت کند و بهترین مربی تاریخ لیگ برتر بین مربیانی که حداقل یک نیم فصل سرمربیگری کرده‌اند باشند.

کالدرون بین مربیانی که کمتر از یک فصل در لیگ برتر سرمربی پرسپولیس بوده‌اند از نظر مجموع امتیازات بهترین عملکرد را داشت و با تعداد مربیگری کمتری نسبت به مربیانی نظیر کرانچار، گلمحمدی، مانوئل ژوزه، درخشان و استیلی و ... امتیازات بیشتری از آنها بدست آورده است.

رکوردهای کالدرون

کسب میانگین ۲.۱۳ امتیاز در هر بازی تنها رکورد کالدرون در پرسپولیس نبود. این مربی موفق به کسب ۵ پیروزی پیاپی خارج از خانه شد تا با رکورد تاریخ لیگ برتر برابر شود. این رکورد همچنان پابرجاست و جانشین سرمربی آرژانتینی پرسپولیس فرصت بهبود این رکورد را خواهد داشت. بدترین شکست کالدرون مقابل سپاهان بود که با نتیجه ۲-۰ شکست خورد. پرسپولیس در آن مسابقه پس از ۴ فصل مقابل سپاهان تن به شکست داد و بعد از همین مدت در خانه متحمل شکست با اختلاف بیش از یک گل شد. بهترین پیروزی کالدورن هم مقابل شاهین بوشهر شکل گرفت که با ۵ گل به پیروزی رسید این بهترین برد پرسپولیس در ۶ فصل اخیر است. کالدرون در تنها دربی که حضور داشت به پیروزی رسید تا کارنامه این مربی درخشان‌تر شود.

شاخص‌ترین شاگردان کالدرون

گابریل کالدرون ۱۶ بازی در لیگ و ۳ مسابقه در جام حذفی سرمربی سرخپوشان بود که حاصل آن صدرنشینی در لیگ و حضور در نیمه‌نهایی جام‌حذفی بود. ۴ بازیکن در هر ۱۹ بازی پزشپولیس حضور داشتند. علی علیپور، وحید امیری، مهدی ترابی و احمدنوراللهی بازیکنانی بودند که کالدرون هیچ وقت از استفاده از آنها چه به عنوان بازیکن اصلی  چه بازیکن ذخیره چشم‌پوشی نکرد. مهدی ترابی که تاثیر زیادی در نتایج مطلوب کالدرون داشت با ۱۶۲۲ دقیقه بازی بیش از هر بازیکن دیگری برای این مربی بازی کرد. این بازیکن با ۷ گل در لیگ و یک گل در جام حذفی بهترین گلزن پرسپولیس کالدرون است. ترابی با ۳ پاس گل بهترین پاسور در لیگ و حذفی هم محسوب می‌شود که البته در این عنوان وحید امیری و علی علیپور را شریک خود می‌بیند. علیپور با کسب ۲ پنالتی، پنالتی‌گیرترین بازیکن پرسپولیس است.

نود

۱    
آی اسپورت
2020-01-12 20:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر