فهرست
کمال ناکام بزرگ دربی؛ صفرهای پرتعداد
کمال ناکام بزرگ دربی؛ صفرهای پرتعداد

کمال ناکام بزرگ دربی؛ صفرهای پرتعداد

آی اسپورت - دربی 92 شطرنجی بود میان دو مربی جوان. شطرنجی که علاوه بر تمام اتفاقات داخل زمین و توانایی‌ها و اشتباهات فردی، به مهره‌‌چینی ابتدایی بازی و بعد از آن تعویض‌ها بستگی داشت. اگرچه دربی برنده‌ای نداشت اما یحیی را می‌توان با توجه به تبدیل شکست به تساوی در دقایق پایانی با تعویض‌هایی که داشت برنده این شطرنج دانست. یکی از تعویض‌های عجیب یحیی در این بازی که البته در نهایت هم موفقیت آمیز بود بیرون کشیدن کمال کامیابی‌نیا و حضور بشار رسن به جای او بود. کامیابی‌نیا بازیکنی بود که هواداران پرسپولیس امیدوار بودند این بار دربی را به دلیل مصدومیت‏، محرومیت یا هر دلیل دیگری از دست ندهد و با حضورش خیال آنها را بابت میانه میدان راحت کند.

کامیابی‌نیا به بازی رسید اما این بار تعویض بود که او را روی نیمکت برد تا نظاره‌گر 30 دقیقه پایانی دربی باشد. تصمیمی که در ابتدا به نظر رسید می‌‌تواند به ضرر قرمزها تمام شده و میانه میدان را بیش از نیمه اول در اختیار شاگردان مجیدی قرار بدهد. اتفاقی که در نهایت نیفتاد و پرسپولیس با ارائه بازی هجومی‌تر توانست به گل تساوی رسیده و بازنده از میدان خارج نشود. بعد از پایان بازی هم انتشار عملکرد کامیابی‌نیا تاییدی بود بر درستی تصمیم کادرفنی پرسپولیس. عملکرد 60 دقیقه‌ای کمال در میدان را می‌توان در یک عدد خلاصه کرد، صفر! او در این بازی صفر شوت زد صفر پاس کلیدی داد و مهم‌تر از آن  صفر عملکرد دفاعی را به نام خودش ثبت کرد. در میان بازیکنان پرسپولیس به غیر از او فقط بیرانوند و استوکس صفر عملکرد دفاعی داشتند. تنها عملکردی که از کامیابی‌نیا در زمان حضورش در بازی دیده شد همراهی‌اش با علیپور برای شادی گل جنجالی بود و به جز آن در هیچ صحنه دیگری همراه پرسپولیس نبود. مقایسه آمار او با علی کریمی هافبک دفاعی استقلالی‌ها که بیشترین عملکرد دفاعی را در میان بازیکنان حاضر در میدان داشت نشان می‌دهد که چرا در بیشتر دقایق نیمه اول استقلال تیم برتر  در میانه زمین بود.

کامیابی‌نیا که نیم‌فصل اول را به دلیل مصدومیت و بعد از آن ناآمادگی از دست داد با آمدن یحیی به ترکیب اصلی بازگشته است. او در دو بازی اول هم خیلی نمایش ویژه‌ای نداشت اما هواداران امیدوار بودند که با بازگشت او به شرایط آرمانی و حساسیت دربی شماره یازده همان کمال جنگنده همیشگی باشد. انتظاری که در این بازی برآورده نشد وکامیابی‌نیا هم فرصت زیادی ندارد تا این روند را تغییر دهد. سبک بازی کامیابی‌نیا به گونه‌ای است که هیچ بازیکنی نمی‌تواند جای خالی او را در پرسپولیس پر کند. ناآماده بودن او مانند غیبتش می‌تواند لطماتی مانند نیم فصل اول به پرسپولیس وارد کند و شماره یازده قرمزها باید هر چه زودتر به همان هافبک مقتدر تبدیل شود تا پرسپولیس هم تیم مطمئن‌تری باشد.

۲ ۲  
آی اسپورت
2020-02-07 23:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
سروش
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸، ۱۰:۳۲
ما هواداریم و نظراتمون شاید از روی احساس
ولی با بودن رادو و ربیع خواه پرسپولیس دو تا گل نمی خورد
KEAN
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸، ۱۲:۳۱
جای این بودم بعداز کاری قائدی باهاش کرد فوتبالو کلا میذاشتم کنار
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر