فهرست
اسمش عقب‌نشینی است نه سوءتفاهم!
اسمش عقب‌نشینی است نه سوءتفاهم!

اسمش عقب‌نشینی است نه سوءتفاهم!

آی اسپورت - «استقلال قهرمان نشد و به همه‌ی آنچه می‌خواستند، رسیدند. از فدراسیون گرفته تا وزیر و معاون وزیر که در میانه این همه بحران خارجی و داخلی، گرانی و فروپاشی اقتصادی، اختلاس و فساد، آرزویش این است که پرسپولیس قهرمان شود.» این بخشی از اولین پست اینستاگرامی امروز فرهاد مجیدی در واکنش به داوری بازی دیشب استقلال و صنعت نفت آبادان بود. او در ادامه از سکوت پیشکسوتان استقلال هم در قبال اتفاقات بازی دیشب سکوت کرده است.

مجیدی دقایقی بعد تغییراتی در پست اینستاگرامی خود ایجاد کرد و کلمه «وزیر» از این پست حذف شد. به جای آن، کلمه «معاون وزیر امور خارجه» اضافه شد که در واقع، منظور فرهاد، عباس عراقچی معاون وزارت امور خارجه است. اما تغییرات مجیدی به این مورد ختم نشد و او ساعتی بعد یک پست جدید منتشر کرد و  مدعی شد که سوءتفاهمی صورت گرفته است!

مجیدی در توضیحات خود، از اصطلاح «سوءتفاهم» استفاده کرده است اما واقعیت این است که چیزی که در این توضیحات دیده می‌شود، اصلا سوءتفاهم نیست. سوءتفاهم وقتی پیش می‌آید که از یک جمله، برداشتی غیر از آنچه مدنظر گوینده بوده انجام بگیرد. در واقع گوینده، جمله خود را تصحیح نمی‌کند و تغییر نمی‌دهد ولی منظور خود را به شکلی واضح‌تر توضیح می‌دهد تا سوءتفاهم ایجاد شده برطرف شود اما اتفاقی که در دو پست متوالی اینستاگرامی فرهاد مجیدی رخ داده سوءتفاهم نیست.

مجیدی در پست اول خود به صراحت از فدراسیون، وزیر ورزش و معاون یکی از وزارتخانه‌ها، به عنوان کسانی نام برده که دیشب به همه آنچه می‌خواستند رسیدند. حالا سوال این است که از این جمله چند برداشت مختلف می‌توان داشت که منجر به سوءتفاهم بشود؟ در این جمله همه چیز واضح و صریح است و اگر میلیاردها نفر هم این جملات را بخوانند، برداشت دیگری از آنچه در این جمله می‌بینیم نخواهند داشت. تنها برداشتی که می‌شود از این جمله داشت این است: «فدراسیون، وزیر ورزش و معاون وزیر نمی‌خواهند استقلال موفق باشد.»

حالا پست دوم مجیدی را هم بخوانید: «در متن قبلی سوتفاهم شکل گرفته بود، من در این مدتی که با عنوان مربی و سرمربی فعالیت می‌کنم، آقایان سلطانی‌فر و داورزنی تمام تلاش خود را کردند که مشکلات و مسائل استقلال حل شود. تمام گلایه‌های من از آقای عراقچی بود، در تلویزیون ظاهر شده است و از پرسپولیس طرفداری علنی کرده است، مسلم است که اظهارنظر یک مقام بلند پایه بر روی تیم داوری تاثیر خواهد گذاشت.»

حالا س,ال این است که آیا تغییراتی که در محتوای صحبت‌های مجیدی و لحن او دیده می‌شود به معنای یک سوءتفاهم است؟ یعنی ما منظور او از پست اول را بد فهمیده‌ایم و او در پست دوم، ما را روشن کرده است؟ واضح است که جواب این سوال منفی است. نام این تغییرات، اگر «پشیمانی» و «عذرخواهی در لفافه» نباشد، «چرخش 180درجه‌ای» از مواضع قبلی است. او در پست اول از اراده‌ای بزرگ آن هم در بالاترین سطوح مدیریت مملکت برای موفق نشدن استقلال می‌گوید که فارغ از صحت و سقمش، اتهام بزرگی است و در پست دوم از تلاش‌های وزیر ورزش و همکارانش برای حل مشکلات استقلال پرده برمی‌دارد و مدعی می‌شود که تمام گلایه‌هایش! از عراقچی است که از پرسپولیس طرفداری علنی کرده و باز هم ادعا کرده که طرفداری عراقچی از پرسپولیس بر روی تیم داوری تاثیر می‌گذارد!

شاید بتوان حدس زد که مجیدی چرا این اتفاقات را حاصل یک سوءتفاهم دانسته است. او در لحظه‌ای که به شدت عصبانی بوده پستی را منتشر کرده و بعدا یادش آمده که تیم تحت هدایت او در اختیار وزارت ورزش است و نباید به شکلی علنی به صاحب باشگاه چنین اتهامی وارد کند. اتهامی که ممکن است به از دست رفتن نیمکتِ تازه به دست آمده استقلال برای او بشود. به همین دلیل ساعتی بعد، مدعی به وجود آمدن سوءتفاهم شده و فقط گلایه‌ای از عراقچی کرده که قطعا این گلایه هیچ خطری برای او و آینده‌اش در استقلال نخواهد داشت.

البته که هر کسی جای مجیدی بود شاید همین کار را می‌کرد اما شاید بهتر باشد که مجیدی از این به بعد بیشتر به خودش مسلط باشد و در انتقاد از وضع موجود، چیزی نگوید و اتهامی نزند که بعدا مجبور شود از مواضعش به طور کامل عقب‌نشینی کند و اسم این کار را هم سوءتفاهم بگذارد.

پی نوشت: به شدت از اتفاقات دیشب عصبانی‌ام و معتقدم که داوری‌های بازی‌های دیشب شانس قهرمانی استقلال را به صفر رسانده‌اند. اما به این هم اعتقاد دارم که علاقه عراقچی به موفقیت پرسپولیس، روی قضاوت اکبریان کوچکترین تاثیری نگذاشته است.

 

۳۵ ۲۸  
آی اسپورت
2019-05-12 17:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۸ نظر
کیسه حکومتی
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۲۹
فرناز نکبت تو که در مورد عراقچی حرف میزنی یادت رفته که نمایندگان مجلس برای کیسه امضا جمع کردن
شما کیسه کشای احمق و اون تیم لجنتون میخایید با هوچیگری قهرمان بشید که صد البته خیلی بیجا کردید
پس خفه خون بگیرید
بابای حروم زادهای لنگی
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۵۰
امسال 7 گل استقلال رو مردود اعلام کردند!بازی با سپیدرود و بازی با نفت آبادان و کلی اشتباهات دیگه داوری.
ضمن اینکه مدیریت نالایق هم برای تیممون از طرف وزارت ورزش انتخاب شده و آقای عراقچی هم به جای اینکه به فکر اوضاع جامعه باشه به فکر قهرمانی لنگه.پس خفه شو و گم شو برو بتمرگ تو سوراخ خودت لنگی کثیف
لنگ
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۲۶
مامانتو یه شب بفرست پیش مجیدی ان وقت مشخص میشه فرهاد هستش یا فرناز
کیسه زباله
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۰۰
مجیدی خودش پیش خودمه شب خخخخخ احمق جون 7 تا گل کیسه رو نگرفتن؟ کاش دروغ حناق بود
لنگ
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۲۰
فرهاد پیشته مواظب باش
۶
666666
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۲۹
استقلال از اول هم شانس چندانی نداشت ولی نکته جالب اینه که امروز همه استقلالیا از قهرمانی از دست رفته حرف میزنن و عملا دارن حضور سپاهان رو نادیده میگیرن. از یه طرف میگن نتایج مهندسی شده بوده ( بگذریم که بازی ها همزمان بوده ) و پنالتی پرسپولیس و پنالتی به ضرر سپاهان درست نبوده و به نوعی از سپاهان دفاع میکنن از طرفی حرف زدن با این قاطعیت که ای وای قهرمانی از دست رفت یعنی نادیده گرفتن سپاهان در رده دوم.
...
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۳۰
پس قهرمانی های کیسه تو دوره مموتی هم به خاطر همین بود؟
لنگی با اسامی مختلف
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۵۰
بیشتر کامنت بگذار بی پدر
۵
...
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۰۱
...
۱
###
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۳۰
فقط مجیدی خوب بود که با احمدی نژاد فوتسال میزد؛ اوج شکوه عقل و منطق این جماعت هوچی گر رو میبیند؟؟؟
....
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۳۳
اگه در بازی کیسه و ماشین سازی روزبه چشمکی دقیقه 1 بازی اخراج شده بود همون سه هفته قبل کیسه از کورس قهرمانی اوت شده بود جالبه که الان از داورها طلبکار هم هستن که چرا از کورس خارجشون کردن؟!
کیسه کشا برید خدا را شکر کنید چون تا همین هفته قبل هم که مدعی قهرمانی بودید به لطف داورها بوده و بس
لنگی با اسامی مختلف
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۵۲
احمق بازی استقلال و ماشین سازی 1 پنالتی هم به سود استقلال گرفته نشد. حالا گم شو برو تو طویله ات
۶
.
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۰۲
دقیقا هرکس هرچی به این کیسه کش پدرنامعلوم میگه تو کامنت بعدی به دیگران تحویل میده خخخ در این حد بی عقلن. حالا گمشو برو تو طویله ات خخخخ
ارون
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۳۹
اینم از اسطوره ی کیسه کسا که سواد نداره...وقتی سواد نداری حرف نزن
پرسپوليسى
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۴۴
باشگاه هاى ما روزى پيشرفت مى كنند كه آدم هاى نخاله و نون به نرخ روز خور در تار و پودشون جايى نداشته باشن. حالا عراقچى گفته طرفدار فلان تيمه، جرم كه نكرده! اين آقاى اسطوره يادش رفته سوگولى احمدى نژاد و معاونانش بود و باهاشون هميشه در تماس بود. قطعا در مورد امور اقتصادى مملكت كه در نشستاشون صحبت نمى كردن. به استقلالى هاى عزيز هم پيشنهاد مى كنم آدم هاى كوچك رو بزرگ نكنيد. اين آقا حتى در حد اين نيست كه مربى اين باشگاه باشه، چه برسه به سرمربى. اصلا قبلا كجا مربى بوده؟ دوران حرف هاى پوپوليستى هم ديگه تمام شده.
لنگی با اسامی مختلف
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۴۷
کیسه حکومتی
...
###
ارون

یک نفر بیشتر نیست
۴ ۱
.
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۰۲
افرین بچه ها لو رفتیم خخخ خاک تو سرت کنن کیسه کش که اینقدر ابلهی
محمد
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۵۱
یه کیسه کش مثل نامدار داره میرینه به فرهاد مجیدیتون اونموقع از ما چه انتظاری دارین؟؟مجیدی رفتار و سکناتش به ادمهای بزرگ نمیخوره و ادای بزرگ بودن رو در میاره.یه گوهی خورد یه غلطی کرد الان به گوه خوردن افتاده الان اگه لیسم بزنی همون گوهی که ریدی رو فایده ای نداره.یه نفر چند بار باید ضایع بشه اخه خخخ همه ی کیسه کشها بیاین اینو بخورین
محمد یوسفی
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۴
بابا اگر مجیدی بگه من اشتباه کردم و ......خوردم شما دست از سرش بر میدارین مردک توهم زده فکر کرد در کورس قهرمانی بوده حالا حق تیم اس تق لال را خوردن مرد نا حسابی زمانی که سی ثانیه از بازی اس تق لال با ماشین سازی داور پنالتی و اخراج چشمی را نگرفت چرا لال شدی و چیزی نگفتی حال آمدی دم از حق خوری و قهرمانی میزنی برو حالا حالا ها اول راه هستی و بدو بدو کن پات باز بشه فعلا جوجه هستی بزرگ شما شفر بود که خود باشگاه با ان همه هزینه اخراجش کرد تو که عددی نیستی
لنگ
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۲۴
این لیگ‌ کثیف لنگ زده باید تحریم شود . این مدیران لنگی حاکم بر فوتبال کشور ، راه دیگری برای احقاق حق دزدیده شده استقلال به جز تحریم لیک ، باقی نگذاشته اند
۵
اسمان
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۲۹
اقای مجیدی تو فکرمیکنی.استقلال اگه صنعت نفت ومیبرد.قهرمان میشد.هی میگی قهرمانی را از ما گرفتن.لابد اگه پرسپولیس هفته بعد پارس جمو میبرد اونجا میگفتی تار تار پرسپولیسی.یعنی وزیر معاون و فدراسیون همه پرسپولیسین.عزیز من همه مثل تو نمیشن.که در حساسترین مقطع استقلالو رها کردی رفتی عکس شیخ عرب را زدی روی پیراهنت.
!!!
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۳۱
یه مشت نامرد که میخوان تیم حکومتی به هر شکل که شده قهرمان بشه تو برنامه خبر ورزشی ساعت ۲.۵ دیدن فنایی داره تمام برنامه های از پیش تایین شدشون رو لو میده یهو برنامه زنده رو قطع کردن . این همون تیمیه که ریئس جمهور دیوث به خاطرش رفت ترکیه و مذاکره کرد . رفعتی گفت فیلمش رو به ریئس دپارتمان داوری آسیا فرستادن و اونها هم جواب دادن توپ قائدی از خط رد شده بود آخه هیشکی نیس بهش بگه دیوس یه نامه اداری که میخوایین بفرستین یک ماه طول میکشه حالا چه جوری چند ساعته جوابش اومد از قدیما گفتن دیوار حاشا بلنده
۳
احسان تاجی
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۵۰
آنچه که دیروز ما دیدیم نمایش تابلو مافیای فاسد و دزد لنگ بود که با مافیاگری سر استقلال و سپاهان و تیمای دیگه که نه درواقع سر فوتبال ایران بریده شد!!و شاهد مرگ فوتبال ایران بودیم
۴
احسان تاجی
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۵۳
مجیدی رو تهدیدش کردند که مدام پستاش رو تغییر بده!!
این مافیای لنگ از سگ نجس تره!
۴ ۱
کیسه کش احمق
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۰:۰۳
خودت رو پاره کردی کیسه کش چقدر کامنت میذاری ؟
علی
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۱۵
خوبه که تیترت رو عوض کردی نامدار کاری که اسطوره تون با خودش میکنه یه خودزنی واقعیه یه شخصیت بی ثبات که از راهی برای دیده شدن استفاده میکنه اونم بدون فکر. بعد جریان مامور راهنما و رانندگی فکر نمیکردیم اینطوری باز گل به خودی بزنه. هرکسی علاقه ای داره. یادگار یادگار امام هم کیسه کشه و پسرش هم بارها گفته. همین مجیدی مگه رفیق فابریک احمدی نژاد نبود؟
Asqar
يكشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۲۶
خدا لعنت کنه فاسد اصلی روحانی و وزیر فاسدش، البته تنفری که تیم های دیگه از لنگ دارند حالا حالا ها پاک شدنی نیست ، و این لکه ننگ تا آخر واسشون هست، تیم تبهکاران و دزدان و فاسدان
۵
کیسه هستم با 6 تا سوراخ
دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۹:۲۱
اب و باد و مه خورشید و فلک و 400 میلیارد و 30تا بازیکن و 100 میلیارد خرج بازیکن کردین و کمیته داوری (بازی ماشین سازی)...... ولی هنوز زیرشی ....
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر