فهرست
خوشبختانه کامنی به نوکمپ برنگشت
خوشبختانه کامنی به نوکمپ برنگشت

خوشبختانه کامنی به نوکمپ برنگشت

آی اسپورت - یک) گزارشگر بازی بعد از گل دقیقه 2 دلوفئو که با اشتباه مسلم تیم داوری به دست آمد به صراحت گفت بارسا برای پیروزی مقابل تیم ته جدول لالیگا نیازی به اشتباهات داوری ندارد اما هر چه از زمان مسابقه می‌گذشت مشخص می‌شد مالاگا همان تیم سختکوش و مقاوم فصول گذشته است که گل زدن به آن  درست مثل اتلتیکو مادرید دشوار به نظر می‌رسد و البته اشتباه داور به اندازه لازم تاثیرگذار بوده است. مالاگای فصل 2018-2017 با آن تیم پرستاره پلگرینی و حتی دو فصل گذشته تفاوت بسیاری داشت اما به لحاظ فرم دفاع و ساختن لایه های فاعی همان کیفیت فوق العاده گذشته را ارائه می‌داد. به طوری که از خود می‌پرسیدی این تیم چظور 8 بازی قبلی‌اش را باخته و در قعر جدول حضور دارد؟ شاید با تفاوت کیفیت مالاگا و آنچه در نوکمپ ارائه داد با نمایش چهارشنبه شب المپیاکوس در همین ورزشگاه راحت‌تر بتوان در خصوص کیفیت لالیگای این فصل و دشواری مدعیان در مصاف با تیم های کوچکتر صحبت کرد.

دو) بارسا با اشتباه داوری به گل دقیقه 2 رسید و همچنان فاصله خود با رئال مادرید را حفظ کرد اما اشتباهات متعدد داوران و کمک هایشان در طول مسابقات لالیگا هم دامن رئال و بارسا را می‌گیرد هم حریفان‌شان. حالا برای اینکه بدانیم  کدام یک از دو مدعی همیشگی فتح جام قهرمانی از اشتباهات بیشتر سود می‌برند و بیشتر امتیاز جمع می‌کنند باید تا انتهای فصل منتظر ماند و مسابقه به مسابقه اتفاقات مشکوک بازی‌ها را کنار هم گذاشت و به نتیجه‌ای رسید که البته شاید زیاد به درد مربیان نخورد. آنچه مشخص است اینکه بر خلاف کیفیت فوتبال در لالیگا داوری در این لیگ در ضعیف‌ترین شکل ممکن دنبال می‌شود و غیر از اینکه تکنولوژی هنوز به ورزشگاه‌های اسپانیا راه نیافته، تیم‌های داوری در غالب مسابقات این لیگ حداقل یک اشتباه تاثیرگذار داشته‌اند و این دور باطل همچنان ادامه دارد. فراموش نکنیم که اشتباهات داوری فصل گذشته و در بازی رفت با همین مالاگا که  داور یک گل سالم و یک پنالتی بارسا را نگرفت در سرنوشت قهرمانی تاثیرگذار بود؛ درست مثل همان توپی که نیم متر وارد دروازه بتیس شد اما داور بازی بارسا ندید و قهرمانی را از این تیم گرفت.

سه) بارسا خوش شانس بود که کارلوس کامنی، پلنگ سیاه کامرونی‌ها از مالاگا رفت وگرنه باور کنید این مسابقه هم حداقل در حد یک مساوی خانگی گره می‌خورد. دروازه‌بانی که فصل قبل به تنهایی 5 امتیاز از بارسا گرفت و مهم‌ترین مانع در راه قهرمانی انریکه و شاگردانش بود با خوش شانسی والورده راهی فنرباغچه شد تا بارسا بری بردن مالاگا مثل فصول گذشته بیشتر از این به دردسر نیافتد. کامنی که بارها در دربی کاتالونیا و همین مالاگا حتی سد محکمی مقابل لئو مسی و ستاره‌های بارسا بود حالا در لالیگا نیست و همین می‌تواند مایه امیدواری بیشتر بارسا و دوستدارانش برای رسیدن به قهرمانی این فصل باشد.

چهار) از آن نمایش درخشان مقابل المپیاکوس که بارسا چیزی حدود یک ساعت با یک بازیکن کمتر بهترین تیم یونان را تحت فشار گذاشت، تا این مسابقه خانگی فقط 72 ساعت فاصله بود و شاید با در نظر گرفتن این فاصله کوتاه پایین آمدن کیفیت بارسا و ستاره هایش طبیعی به نظر برسد. فراموش نکنید بارسا سه روز قبل از آن مسابقه هم در خانه اتلتیکو مادرید مسابقه سنگینی را پشت سر گذاشت و شاید فعلا با فراموش کردن نمایش نه چندان هیجان انگیز مقابل مالاگا فقط باید از این خشنود بود که سه امتیاز بازی مقابل تیم سختکوش میشل به دست آمده و موقعیت بارسا در صدر جدول همچنان تهدید نمی‌شود.

پنج) بارسا سه امتیاز از مالاگا گرفت و فعلا همه چیز مطلوب به نظر می‌رسد اما همچنان مشکلاتی در تمام خطوط وجود دارد تا نیاز به دست جنباندن مدیران بارسا در پنجره زمستانی نقل و انتقالات همچنان احساس شود. در روزهای رعب آور پیکه و تداوم سوت‌های کر کننده علیه او که روی کیفیت فنی‌اش تاثیر مستقیم گذشته نیاز به جذب یک مدافع میانی، با در نظر گرفتن تعدد مسابقات و احتمال بالای مصدومیت و محرومیت اومتیتی و ماسچرانو نیاز می‌شود. از سوی دیگر فقر خلاقیت در خط میانی بارسا نسبت به فصول گذشته محسوس است و با وجود استفاده بیشتر والورده از اینیستا نسبت به انریکه و البته نمایش‌های امیدوار کننده پائولینیو شاید حرکت جدی برای جذب کوتینیو باید با سرعت بیشتری دنبال شود. بارسا در خط حمله نیز با کمبود بازیکن روبروست. هر چند دلوفئو در بازگشت به ترکیب بازیکن اثرگذاری نشان داده و آلکاسر از مصدومیت برگشته اما تا روز بازگشت دمبله و بازگشت به شرایط ایده‌آل، در شرایطی که سوارز همچنان با روزهای اوج فاصله نجومی دارد جذب یک بازیکن در مثلث تهاجمی ضروری به نظر می‌رسد. به خصوص اینکه والورده به هیچ وجه اعتقادی به آرادا توران ندارد و در دو سه بازی اخیر نیز از دنیس سوارز برای تقویت خط حمله استفاده نکرده.

شش) نمایش بیست دقیقه پایانی سرخی روبرتو در خط میانی بار دیگر ثابت کرد این بازیکن در پست اصلی‌اش می‌تواند به مراتب کاراتر باشد. به نظر می‌رسد استعدادهای روبرتو که فصل قبل حکم آچار فرانسه بارسا را بازی کرد در پست دفاع راست هدر می‌رود و در شرایطی که رافینیا مصدوم است و در روزهایی که راکیتیچ افت می‌کند، برای بهتر شدن شرایط خط میانی غیر از پائولینیوی فیزیکی - تکنیکی می‌توان روی نیروی جوانی و پتانسیل تهاجمی روبرتو حساب ویژه‌ای باز کرد.

هفت) بعد از نمایش امیدوار کننده در وندا مترو پولیتانو مادرید تصور می‌شد لویس سوارز کم کم به شرایط ایده آل فصول گذشته نزدیک می‌شود اما او مقابل مالاگا تبدیل به همان مهاجمی شد که فقط نام سوارز را یدک می‌کشد و همچنان در دورن افت به سر می‌برد. موقعیتی که او بعد از مانور خیره کننده روبرتو از دست داد فقط می‌توانست خنده تلخ او را در پی داشته باشد که بعد از پیراهن دریدن و پیش رفتن تا آستانه گریه واکنشی متفاوت به تزلزل ساق‌هایش مقابل دروازه رقبا بود. والورده و همبازیان سوارز با گفتن اینکه «به زودی گلزنی‌هایش را آغاز خواهد کرد» قصد دارند او را به مسیر گذشته برگردانند اما شرایط گلزن اروگوئه‌ای همچنان نگران کننده است و هیچ کس نمی‌داند شماره 9 کی از این وضعیت خلاص می‌شود.

۴ ۲  
آی اسپورت
2017-10-22 12:14:00
نظر دهید

۲ نظر
جهان سومی
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۶
ببین کشورهای دیگه افتخاراتشان چی هست و افتخارات ما چی......
۲
اریایی
يكشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶، ۱۷:۰۹
خخخخخخ تنها افتخارمون همینه. خااااک...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر