فهرست
باید وقت بگذاری، آقای ویلموتس!
باید وقت بگذاری، آقای ویلموتس!

باید وقت بگذاری، آقای ویلموتس!

آی‌سپورت- این درست است که فوتبال بازی اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی و نتایج غیرمنتظره است اما اینجور رخدادها اصل فوتبال را تشکیل نمی‌دهد. استثائاتی شیرین و دوست داشتنی هستند اما اصل فوتبال مانند تمامی پدیده‌های دیگر، مبتنی بر پیروزی و نتیجه‌گرفتن تیم‌های پرتلاش، خلاق و با انگیزه است. مگر در تاریخ لیگ برتر انگلیس چند تیم مانند لسترسیتی داشته‌ایم که همه معادلات را به هم بزنند و به مقام قهرمانی برسند؟ تازه همین تیم‌های کوچکی که بعضا می‌آیند و شگفتی‌ساز می‌شوند هم به خوبی از آن فاکتورهایی که گفته شد بهره می‌برند. نمی‌شود بدون تمرین و داشتن یک استراتژی مشخص به پیروزی رسید. نمی‌شود تیمت یک بازی مهم داشته باشد اما ۲ جلسه درست و حسابی تمرینی هم برایش ترتیب ندهی.

نمی‌شود در بازی با بحرین سیستم اشتباه برای بازی انتخاب کنی و ببری. نمی‌شود فوتبالیست‌های ناآماده را در ترکیب بگذاری و‌ نتیجه بگیری. نمی‌شود ببینی کاپیتان تیمت روز خوبی را در زمین سپری نمی‌کند اما تا وقتی داور او را اخراج نکرده در زمین نگه‌داری. این‌ها اصول پیش‌پا افتاده‌ای است که رعایت نکردنش تورا به قهقرا می‌برد. کار در فوتبال آسیا و‌ بخصوص ایران، به همان اندازه که سخت و بعضا غیراصولی است، جدی و زمان‌بر است. باید برایش وقت بگذاری آقای ویلموتس.

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-11-15 12:58:00
نظر دهید

۱ نظر
حسین اهوازی
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۸:۳۵
درست است که انتخاب بازیکن به سلیقه مربی است اما وقتی آبی و قرمز و کارشناس و کارنشناس و صغیر و کبیر میگویند سید جلال بهتر از کنعانی زادگان هست حتما یه جای کار مربی میلنگه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر