فهرست
مقصر اول و آخر کی‌روش است!
مقصر اول و آخر کی‌روش است!

مقصر اول و آخر کی‌روش است!

آی اسپورت - شکست تیم ملی برابر بحرین و پس از آن باخت مقابل عراق به قدری تلخ و سنگین بود که حالا پیکان تیز انتقادات بیش از هر زمان دیگری به سوی ویلموتس و همکارانش نشانه رفته است. اما اگر بخواهیم دقیق‌تر مقصر این اتفاقات را بشناسیم باید بگوییم که مقصر اصلی این ناکامی‌ها قطعاً یک نفر بیشتر نیست؛ کارلوس کی‌روش سرمربی پیشین تیم ملی! اما دلیل این ادعا چیست؟

مسلماً ما به این دلیل کی روش را مقصر اصلی این اتفاقات می‌دانیم که اعتقاد داریم او توانست از بی ستاره‌ترین و کم رمق‌ترین نسل فوتبال ایران با معجزه دانش و تجربه خودش نسلی از بازیکنان را بپرواند و تحویل جامعه فوتبال ایران بدهد که به معنای واقعی جنگجو و مبارز باشند؛ مبارزانی که زیر نظر او و تمریناتش به چنان اعتماد به نفسی رسیده بودند که به هیچ عنوان و به این آسانی‌ها شکست را نمی‌پذیرفتند و برای سربلندی تیمشان هر نوع فداکاری می‌کردند و لحظه‌ای دست از مبارزه نمی‌کشیدند و در هر لحظه از مسابقات چنان گوش به فرمان او بودند که توانستند سال‌ها عنوان بهترین تیم آسیا را به خود اختصاص دهند.

باز هم اعتقاد داریم مقصر اصلی این شکست‌ها کی روش است، زیرا او با فدراسیونی مجبور به همکاری بود که تقریبا خواسته‌های به حق او را اجابت نمی‌کرد و یا نمی‌توانست اجابت کند. برای درک بهتر موضوع لازم است به یاد بیاورید او به عنوان سکان‌دار هدایت تیم ملی ایران بار‌ها در اردو‌ها از کم کاری‌ها و نامساعد بودن شرایط با صدای بلند گله می‌کرد و خواسته‌هایی داشت که در بیشتر مواقع به آن‌ها پاسخ مناسبی داده نمی‌شد، اما علیرغم همه این معذورات و کم کاری‌ها او توانست شرایط دو صعود پیاپی، مقتدرانه و بی دردسر را ایجاد کند و در آوردگاه جام جهانی نیز باعث آزار بزرگان فوتبال جهان مثل آرژانتین اسپانیا و پرتغال شود.

مشکل اصلی باز هم کی روش است، زیرا او با توجه به دانش و تجربه‌ای که داشت توانست به فوتبال ایران نظم، برنامه ریزی، پشتکار فراوان، اعتماد به نفس و صد البته سازماندهی را بیاموزد به نحوی که همه ارکان وابسته به فوتبال از بازیکنان و مربی گرفته تا خبرنگار و حتی تماشاگر‌ان به چنان خودباوری دچار شده بودند که فکر کنند عامل اصلی همه این موفقیت‌ها ژن فوتبالی عالی ایرانی است و بنابراین با این ذهنیت غلو شده این ما نیستیم که باید به مربیان بزرگی مثل او که به ایران آمده اند افتخار کنیم، بلکه آن‌ها باید از ما ممنون باشند که برای آن‌ها فضای کار ایجاد کرده ایم تا در ایران برای تیم ما کار و مربیگری کنند...

باز هم اعتقاد داریم که مشکل از کارلوس کی‌روش است که واقعیت‌های منفی بسیار فوتبال ما (که در تمام ارکان آن وجود دارد) را با علم و دانش خود پوشاند و تمام ضعف‌ها و کار شکنی‌ها را از سر راه تیمش برداشت. او کاری کرد که این ضعف‌ها و نکات منفی نه تنها به چشم نیاید بلکه مانع کامیابی تیم ملی هم نشود، در غیر این صورت واقعیت‌های موجود در فوتبال ما همین است که می‌بینید؛ مواردی سرشار از اشکال در ساختار، برنامه ریزی، اجرا و...

بله مشکل اصلی کارلوس کی‌روش است که فراتر از واقعیت‌های منفی فوتبال ما و اتفاقات آن عمل کرد... در واقع مقصر اول و آخر مرد پرتغالی است که ناممکن‌ها را برای ما ممکن کرد.

 

محمدرضا شکوهی، خبر ورزشی 

۲۳ ۶  
آی اسپورت
2019-11-15 09:59:00
نظر دهید

۶ نظر
حسین
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۰۴
آفرین ، عالی بود
درود بر کارلوس کبیر
تراکتورچی
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۰۲
مشکل اصلی هواداران متوهم لنگی هستند که اونقدر زر زدند تا وزیر لنگی قرارداد کیروش را تمدید نکرد اینها فکر میکردند بخاطر بازیکنهاست که می بریم و هر مربی باشه میریم جام جهانی . حالا حسرت کیروش و جام جهانی را با خودتان به گور ببرید
Asqar
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۳:۰۴
خاک بر سرت سلطانی فر آشغال خاک بر سرت وطن فروش
سیامک
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۶:۰۳
دکل جوانان سرشکسته ی ایرانی تا دسته تو برانگوه و طرفدارنش .
۷
یه ایرانی
جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸، ۱۸:۵۰
جناب آقای شکوهی مشکل شما و ایضا دیگر مزدبگیران کاسه لیسی هستید که هنوز هم برای آنکه جلویتان استخوان می انداخت دم تکان میدهید با اینکه یکسال است گورش را گم کرده .
بله مشکل از آن شغال پرتغالی است چرا ؟؟؟
1) مگر نه اینکه این تیم پُر ستاره فعلی در جام ملتهای 2019 شاگرد ایشان نبودند ؟؟ چگونه در مقابل ژاپن آن گند بزرگ را زد ؟
2) آیا به همین بازی با عراق نگاه کردید ؟ هنوز تیم اسیر بازی تمام دفاعی و مُرده خوری شغال است ؛ بعداز گل کل تیم عقب نشست .
3) سردار آزمون همچنان بی هدف است ؛ به اصطلاح مهاجم نوک است اما کجا قرار میگیرد ؟ وسط زمین . بخاطر 8 سال فاجعه که گول خوردیم تیممان عالی است و گل نمیخورد . مهاجم شده بود هافبک دفاعی
3) باز هم به بازی با عراق دقت کنید ؛ بال کناری که محبی باشد تا گوشه رفته برای سانتر و حمله اما خبری از سردار نیست . چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون طبق عادت دوران شغال هنوز به پشت 18 هم نرسیده .

بله تیم ملی باخت ؛ بد هم باخت اما علت این باخت شاید 20% ویلموتس باشد . 80% مقصر مهدی تاج و آن ساکت کثیف هستند . علتش را میخواهید ؟
1) چرا در 6 ماه گذشته حقوق سرمربی را تهیه نکردند تا کار به گروکشی برسد ؟
2) چرا در این چند اه بخصوص 2 ماه آخر هیچ کمکی به تیم ملی برای برگزاری بازی تدارکاتی نکردند ؟
3) ما تا لحظه آخر تکلیف محل بازی و محل استقرار تیم ملی را نمیدانستیم چون جناب ساکت بعنوان مسئول به وظیفه اش عمل نکرده بود و ماست رفته بود دوغ برگشته بود
4) بجای پرواز در روز 1 شنبه به اردن ما تا آخرین لحظه ممکن در تهران ماندیم و بعد به اردن رفتیم ور سر جمع تیم 3 جلسه تمرین برای این بازی مهم داشت . آیا کسی جز مهدی تاج و جناب ساکت مقصر هستند ؟؟؟

من هم ناراحت شکست تیم ملی کشورم هستم اما وقتی خودمان به عمد میخواهیم تیم در بحران و شکست باشد از مربی چه انتظاری داریم ؟؟؟
اگر دنبال مقصر هستید ؛ فدراسیون فوتبال ایران و شخص مهدی تاج به همراه ساکت مقصر اول و آخر این شکست هستند.
در دوگانه شغال و ویلموتس گیر نکنید و منحرف نشوید تا آن فدراسیون قِسِر در برود .
یه ایرانی دیگه
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۸:۰۴
جناب یه ایرانی!!!!! نمیخوای گاله رو ببندی؟ جهت اطلاعت کلمبیا یا کی روش امروز صبح پرو رو هم بردند. بدون خامس و خیلی بازیکنای کلیدیشون...ببند تا بیشتر به شعور نداشته ت شک نکردیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر