فهرست
افشاگری روز؛ وقتی برانکو «الف-الف» را رد کرد
افشاگری روز؛ وقتی برانکو «الف-الف» را رد کرد

افشاگری روز؛ وقتی برانکو «الف-الف» را رد کرد

آی اسپورت - تیم ملی فوتبال ایران در زمان حضور برانکو ایوانکوویچ یکی از محبوب‌ترین‌ها در تاریخ بود؛ تیمی که بعد از مدت‌ها با آسودگی توانست جواز حضور در جام جهانی 2006 را به دست آورد و باعث امیدواری خیلی از اهالی فوتبال شد. تا جایی که وقتی بعد از انجام قرعه‌کشی مشخص شد ایران با پرتغال، مکزیک و آنگولا هم‌گروه شده است، خیلی‌ها انتظار صعود به دور دوم جام‌جهانی را داشتند. در این شرایط برخی آنقدر تیم‌های همگروه ایران را دست کم گرفته بودند که می‌گفتند اگر مربی تیم ملی تغییر کند، صعود می‌کنیم. برخی نیز حامی برانکو ایوانکوویچ بودند.

در آن گیر و دار اتفاقات عجیب و غریبی هم برای تیم ملی و کادرفنی‌اش رخ داد که یکی از آن‌ها ماجرای پالس‌های جادوگری است که این روزها نامش زیاد شنیده می‌شود؛ «الف- الف» فردی که می‌گویند جادوگر فوتبال است و خودش هم ادعا می‌کند نتایج را برای تیم‌های بزرگ رقم زده است. در سال‌ منتهی به جام‌جهانی این فرد سراغ تیم‌ملی ایران و برانکو هم رفت و تلاش کرد تا بتواند او را متقاعد به همکاری کند؛ اما به نتیجه‌ای نرسید.

ماجرا از این قرار بود که چند ماه مانده به شروع مسابقات جام‌جهانی 2006 پس از اصرار آقای جادوگر، یکی از نزدیکان برانکو با اطلاع سرمربی کروات و محمد دادکان، رییس فدراسیون فوتبال به میدان کلاک کرج و دامنه کوه‌های البرز رفتند تا در باغ آقای جادوگر با او دیدار کنند.

فردی که برای دیدار با جادوگر از طریق برانکو مامور شده بود، درباره فضای موجود می‌گوید: «باغ آقای جادوگر بسیار بزرگ و درندشت بود. در حیاط باغ خودروی زانتیای نقره‌ای رنگ پارک شده بود. وقتی وارد خانه شدیم، عکس‌های یک وزنه‌بردار پرآوازه ایرانی و دو مربی فوتبال نام آشنا روی دیوار بود. فهمیدیم آنها با الف- الف همکاری می‌کنند. شمع‌های سوخته نیمه کاره در همه جا وجود داشت. اتفاقا آن روز یک وزنه‌بردار دیگر که آن روزها عضو تیم‌ملی هم بود، نزد جادوگر آمده و یک دستگاه فکس پاناسونیک نیز به عنوان هدیه برایش خریده بود.»

دیدار نمایندگان فدراسیون فوتبال با آقای جادوگر حدود 20 دقیقه به طول انجامید، الف- الف صراحتا اعلام می‌کند که دادکان و برانکو در جام جهانی موفقیتی کسب نمی‌کنند؛ اما اگر با او همکاری کنند، نتیجه می‌گیرند. جالب اینکه قبل از ورود نمایندگان تیم ملی به اتاق آقای جادوگر یک فرد شناخته شده با چند مرد شیک‌پوش محل را ترک می‌کنند و بعد از ورود فوتبالی‌ها به اتاق، جادوگر می‌گوید این فرد همان کسی است که نمی‌خواهد برانکو بماند و از حالا نیز مشخص شده چه کسی بعد از جام جهانی در تیم‌ملی خواهد بود.» جالب اینکه نماینده تیم ملی در آن جلسه یک مشکل بابت زمین شخصی‌اش داشته که با جادوگر مطرح می‌کند و او می‌گوید مشکلش به زودی حل می‌شود؛ اما حالا که حدود 12 سال از آن ماجرا می‌گذرد، هنوز مشکل پابرجا است.

جلسه تمام می شود و نماینده حاضر در دیدار با الف- الف، نزد برانکو می‌رود و مسائل را مطرح می‌کند. جالب اینکه برانکو قبل از اینکه همه مسائل را به طور کامل بشنود، اجازه نمی‌دهد حرف او تمام شود و خیلی زود به او می‌گوید که با کار و زحمت و تلاش نتیجه حاصل می‌شود. سرمربی سابق تیم ملی حتی در آن صحبت کوتاه کشور هند را مطرح می‌کند که اگر با جادوگر می‌شد نتیجه گرفت الان این کشور باید با وجود رمال ها و فالگیرها و جادوگرهای بهتر، قهرمان جهان می‌شد. بعد از پاسخ منفی برانکو برای همکاری با آقای جادوگر، این فرد چندین بار تلاش کرد تا با محمد دادکان رییس وقت فدراسیون دیدار کند که دادکان علاقه‌ای به این مساله نشان نداد و موضوع منتفی شد.

 

ورزش سه

 

۶ ۴  
آی اسپورت
2017-11-18 10:53:00
نظر دهید

۴ نظر
آنتی شومن
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۱۷
اگه همین الان هم الف الف به این موزامبیکی پیشنهاد بده حتما قبول میکنه! شاید هم تا حالا با هم قرار و مداری هم گذاشتند که کیروش اینطوری از زمین و آسمان شانس میاره! خخخخخ
....
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۰۳
نادون با توهین به کیروش برانکوی یه درصدی که مردم کشور خودش هم قبولش ندارن و رامون دیاز تحقیرش کرد بزرگ نمیشه.اینقدر اویزون نشو
___
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۲۸
برو خداروشکر کن برانکو یه درصدی بود و کاری کرده تا از عقده برین تو کما در ضمن تحقیر فقط کاری که عموری باهاتون کرد که دو روز بهتون گل میزد. برید طلب جادوگره رو از فصل پیش بدین شاید از فلاکت نجات تون داد ته جدولی
۴
مهدی
شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶، ۲۳:۴۷
انصافا دارم ایمان میارم که این آقای جادوگر یعنی الف الف 7 ساله که با کیروش در ارتباطه. مگه میشه این همه شانس آورد؟تو تاریخ دنیای فوتبال هم عجیبه!دور مقدماتی جام جهانی قبلی رو یاد بیارید. گل سالم ازبکستان که داور ندید، پنالتی که مسعود شجاعی تو بازی با قطر داد که داور نگرفت. تو بازی برگشت کره دروازه بان ما رحمان احمدی بخاطر خطایی که کرد باید اخراج میشد که داور نگرفت، تو همون بازی دفاع کره یه اشتباه فوق العاده بچه گانه میکنه و پاس گل میده! حتی یکی از اینها هم اتفاق نمیفتاد دور قبل نمیرفتیم جام جهانی. تو این دور جدید جام جهانی هم مهمتر از همه انتخاب تیمها تو هر گروه بود، در حایکه ایران و ژاپن به عنوای گوی آخر آخرین تیمها بودن ایران در کمال ناباوری در ساده ترین گروه ممکن افتاد،قطر و ازبکستان و چین و کره که حتی کیروش هم خجالت میکشید این تیمها رو برداره اگر به انتخاب خودش بود، در حالیکه فقط تفاوت یک گوی باعث شد تو گروه مرگی که توش استرالیا و عربستان و امارات و عراق بودن نیفتیم. تو سختی این گروه همین بس که همین عراق جنگ زده ای که چپ و راست ما رو میبره تو اون گروه بین 6 تا تیم پنجم شد! و اما شروع بازیها تو بازی با قطر دروازه بان قطر باز هم یک اشتباه بچه گانه میکنه و باعث برد ایران میشه. تو بازی رفت با چین در کمال تعجب یک پنالتی برای چینیها نمیگیرن. تو بازی برگشت هم قبل از گلی که بزنیم خطای ما رو نمیگیرن و...همه اینها نشون از همکاری تنگاتنگ کارلوس کیروش و جادوگر بزرگ فوتبال الف الف داره. گروه بندی جام جهانی هم مطمئنا یکی از آسونترین گروهها میفتیم...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر