فهرست
توییتر پس از حذف نود: آخرین پیوند با صداوسیما
توییتر پس از حذف نود: آخرین پیوند با صداوسیما

توییتر پس از حذف نود: آخرین پیوند با صداوسیما

آی‌اسپورت- دوشنبه شب پس از حذف دوباره نود از روی انتن شبکه سه، کاربارن توییتر موجی برای حمایت از عادل فردوسی پور و نود راه انداختند. توییت هایی که همه در ان از برنامه بیست ساله صداوسیما حمایت کردند و البته رفتار مدیران جوان شبکه سه را زیر سوال بردند. با هم بخشی از این توییت‌ها را که از سوی روزنامه‌نگاران نوشته شده، می خوانیم.

 

مهدی ملکی:  نمی خواستید نود این هفته هم پخش شود،با مشکل دارید،می خواهید طبق روال همه این سالها، یکی را خسته وتحقیر کنید تاخودش برود، همه اینها اوکی. اما چرا افراد را اذیت می کنید؟یک تیم چند روز زحمت کشیده وتمام آیتم ها را تهیه کرده اند. چرا دقیقه ۹۰برنامه نود را هوا کردید؟

هیوا یوسفی: خوش‌بینانه است که فکر کنیم تصمیم برخورد با برنامه و را مدیر جوان شبکه ۳ یا مدیر کم اختیار سازمان صدا و سیما گرفته است.

محسن معتمدکیا: آقای کمره‌ای اگر پاسخگویی به مخاطبان جایی در سیاست مدیریتی دارد، لطفاً درباره «رفتار غیرحرفه‌ای» توضیح دهید. با مصاحبه‌ای که شما انجام دادید، تنها ابهام‌ها درباره دلیل پخش نشدن بیشتر شد. «استمرار رفتار خارج از عرف» دقیقا یعنی چی؟

مهدی قدیمی: هنوز نیومدن بگن این دو هفته که نود پخش نشد آمار قتل و دزدی و تجاوز و نزاع خیابانی و گرایش به اعتیاد نسبت به دوشنبه شب‌هایی که پخش میشد، چند درصد کاهش داشته؟

یهروز شجاعی: اینکه امشب هم حضرات شبکه سه تصمیم گرفتند به قول خودشان را تنبیه کنند و پرمخاطب‌ترین برنامه سیمای روبه اضمحلال را برای دومین هفته متوالی پخش نکنند، یک معنا بیشتر ندارد:

ساسان آقایی: مربیان دلال، داوران بازی‌درآر، بازیکنان پولی، مدیران رانتیر و کیومرث هاشمی‌ها و علی‌آبادی‌ها وقت چلچلی‌شان زور زدند تا تعطیل شود یا تسلیم تطمیع و تهدید اما حالا کجایند؟ این صندلی‌ها لرزان است، شما هم برمی‌گردید همان جایی که لایقش هستید اما عادل و می‌ماند

سعید شریعتی:  شب‌های زیادی را برای ما ساخت، چیزهای زیادی از فوتبال را به ما آموخت و پر بیننده‌ترین و جذاب‌ترین برنامه تلویزیونی را برایمان ساخت. مورد اعتمادترین مجری و‌کارشناس ورزشی است و سبک گزارشگری نوین فارسی را پایه‌گذاری کرده است او را تنها نمی‌گذاریم

یهمن بابازاده:  باشه رو امشب هم نزارید روی آنتن بره تا تلویزیون بی خاصیت تر از همیشه بشه. تلویزیونی که بجز نود و فوتبال ها هیچ برنامه قابل تحملی نداره و باید تاسف خورد به مدیرانی که باز هم از سر لجبازی سعی در مدیریت چماقی دارند.

احسان بداغی: احساس می کنم بعد از لغو برنامه در دومین هفته پیاپی، فروغی مدیر شبکه سه داره اون جمله معروف رو به تندروهای طرفدارش میگه که «گفته بودم آغاز برنامه های ما هنوز شروع نشده، از این قسمت تازه شروع میشه.آآآی جووونم...»

محمد وحیدی: اگر امروز برای نجنگیم، فردا باید برای اجرای توسط علیفر یا خیابانی بجنگیم!

یگانه خدامی: مرسی که با لجبازی با دارین آخرین میخ رو هم به تابوت صدا و سیما می‌کوبین. ما منتظریم زودتر مراسم تشییعش رو بگیریم.

پوریا آسترکی:  کاش عادل برنامه آنلاین راه بیاندازد تا به حالت روحی که مستحقش است برسد.

شاهرخ زیردست: دست‌انداز درست نشدنی یه خیابون هم می‌تونه ته‌مونده امیدهای ما رو بکشه. فراری‌مون بدین، هر کس کوچکترین دلخوشی و امیدی داره ازش بگیرین، زندگی رو مدام سخت‌تر کنین، آخرین چیزهامون رو هم بگیرین. آخر قصه ولی اینجا مال ما است و اونی که ضرر می‌کنه شمایین.

مهدی شادمانی: آقایون فاسد شیتیل‌بگیر، جابه‌جایی تیم‌ها، و کلیه اهالی فوتبال امشب رو هم آسوده بخوابید.مدیرای دوباره و رو حذف کردن.باشد که با حذف کامل دیگه نه ببینن نه کسی مزاحم‌تون شه.

آرمین قبادی پاشا: نود امشب هم پخش نمی‌شود! ظاهرا رییس شبکه سه تصمیم ‌به نابودی کامل تلویزیون ایران با حذف تنها برنامه قابل تحمل‌ش را دارد. اما از کدامیک در آینده به نیکی یاد خواهد شد؟ فردوسی پور یا فروغی؟

محمدرضا زمردیان: عادل اشتباه كرد؟تنبيهش كرديد؟رفتارش غير حرفه اي بود؟عدم پخش برنامه پرمخاطبتون مهم نيست؟تصميم مديريتى است؟باشه!اما كاش كمى هم براى مخاطب ميليونى احترام قائل بوديدوبه موقع اطلاع رسانى ميكرديد؛شايد٩٠بدون عادل ممكن بشه امارسانه بدون مخاطب غير ممكنه اين رفتارشما غيرحرفه اى تر بود

سیامک قاسمی: به نظر من در عصر موبايل و اينستاگرام و توييتر و تلگرام ، صداوسيما، اين زيان ده ترين بنگاه عمومى ايران، يك جريان رسانه اى تمام شده است كه به جاى رسانه، فقط بلندگوى قدرت است و همه اين اتفاقات، كنده شدن آخرين لوله هاى اكسيژن از اين مريض رو به موت است .

صدف فاطمی: آقایان ! مگه رهبری تاکید نکردند به تلاش برای افزایش میزان‌ مخاطبان رسانه ملی؟ با حذف در راستای بیانات رهبر قدم برداشتید یا فقط در ظاهر گوش به فرمان هستید و چون به خلوت می‌روید آن کار دیگر می‌کنید؟

کامران بارنجی: این جماعتی که من میشناسم اصلا دغدغه اینکه اگر نباشه پس کی رو اجرا کنه ندارند حتی گوشه ذهنشون می گن:"راستی !"

شروین رمضانی: رفتار غیرحرفه‌ای ؟ شما به خودت نگاه نکن بزرگوار که حرفه‌ای ترین هستی و برنامه هات مملو از مخاطبه. این بنده خدا چند روزه اومده، رزومه‌ای هم نداره، از کارآموز چه توقعی؟

آیدا مصباحی با از دست دادن و برنامه‌ی پایگاه مردمی اش رو که در تمام این سال ها به پایین ترین جایگاه خودش رسیده بود،کامل از دست می‌ده.

مهدی شمس: بعد از باخت ۴-۳ استقلال به سایپا ،مرحوم ناصرخان حجازی به پرویز برومند گفت از فردا نمیخواد بیای سر تمرین.برومند در جواب گفت : ببینید فردا خودتون سرِکار هستید یا نه ؟

ساسان آقایی: معلوم است که نوباوگان رانتیر و مانند سلف خود از نور پاشیدن بر تاریکخانه‌‌های و نگران باشند، عجیب نیست که مهم‌ترین دشمن‌شان در این راه باشد و با تبر به جان موفق‌ترین برنامه تاریخ افتاده‌اند؛ این تلاشی دیگر برای به تباهی کشاندن است.

آوا فوشریان:  مدیر جوان و آینده‌ندار شبکه سه نمی‌فهمه قرار دادن این همه آدم مقابل خودش چه ضربه‌ای به اون سازمان عریض و طویل و پوچ صدا و سیما میزنه؟

علیرضا خوشبخت:  تنها پیوند من با چیزی است که قرار بود رسانه ملی باشد و نبودنش برایم یادآور گسستن یکی دیگر از اندک پیوندها.ب گذریم که برایم نمونه معدود آدمهایی که در این کشور در جای درست قرار گرفته اند، بگذریم که نود بخشی از خاطرات زندگیم در همه این سالهاست! ویران کنید و نترسید آقایان

علیرضا محرمی: قطعا به و برنامه هم نقد وارده، اما به جای خود. حذف عادل یا نود یا هر دو، به کی ضربه می‌زنه؟ شما سال‌هاست هرکسی رو محروم، ممنوع الکار، و کردید باعث شدید محبوب‌تر بشه. انگار جوون و پیر هم نداره، همه‌تون مغز و افکارتون یه شکله

مریم نرافی: برخورد مدیران تلویزیون با فردوسی‌پور مثل معلم‌های عقده‌ایه دهه شصته‌: عادل بیا پای تخته یه پات رو هم بگیر بالا/ پ.ن: لازم نیست قلدربازی‌تون رو به رخ‌مون بکشید، ما سال‌هاست به رفتار ددمنیشانه صدا و سیما عادت داریم.

حسن یزدی: در تمامی بیست سالی که پخش می‌شد حسرتی بود که چرا تلویزیون یک برای سیاست و اقتصاد ندارد. عادل بارها با فساد در فوتبال مقابله کرد و فاسدان را رسوا کرد و بدون در نظر گرفتن خطوط قرمز صداوسیما صحبت می‌کرد. دیگر نتوانستند او را تحمل کنند چرا که او محبوب مردم است!

 

۳۱ ۱۶  
آی اسپورت
2018-10-23 10:18:00
نظر دهید

۱۶ نظر
امیر
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۲۷
به به ...
مافیای رسانه تمام قد وارد میدان شده
pooyan
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۵۲
من نه شيفته فردوسي پورم نه اصلا كانال ملي نگاه ميكنم
اما
يه چيز برام جالب بود
اينكه بعضي دوستان قرمز آنچنان در مورد كارما و بازي سال قبل حرف ميزنن كه تعجب ميكنم
بعضي از آبيها هم از تمايلات رنگي عادل مينالن
و هر دو دسته از اتفاقي كه افتاده خوشحالن
خب شما با يه همچين معجوني از انسانهاي متعصب به رنگ باشگاهشون انتظار اصلاحات تو جامعه داريد
اصلا متوجه هستيد خودمون اجازه ميديم تعلق خاطر طيف وسيعي از جامعه صرفا بدليل تضاد با تعصب ما حذف بشه
بشخصه انقدهايي به عادل دارم ولي حذف شخصي كه به ٢٠ درصد كارهاش انتقاد دارم درسته ؟
پس اون ٨٠ درصد ديگه چي ؟
هر چقدر زمان ميگذره به اين نتيجه بيشتر ميرسم هرچيزي كه به سرمون مياد نتيجه بلاهت خودمونه
Afidongesi
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۰:۵۶
خخخخخخ
خودتونو جر بدید
نود ایکدیردی
۵
nima bagheri
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۲۴
...
۱
nima bagheri
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۲۶
احمق ترین کاربران تو این دعوا کشف شدند:
آن هایی که باخت فصل پیش به الهلال رو نه نتیجه خیانت و فساد وگند کاری مدیران وقت(طاهری و شرکا) بلکه نتیجه نود میدونن
یعنی وقتی یه مشت آدم به این راحتی گول یه احمقی به نام طاهری رو میخورن و همصدا باهاش میگن نه طاهری تقصیر نداشت این نود و طارمی بودن که مقصرن دیگه نباید تعجب کرد که چطور این حکومت فاشیست چهل ساله داره بر این مردم حکومت می کنه
مشت نمونه خروار
محسن
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۲
واین تنها بخشی از توفان توئیتری در حمایت از حق و حقیقت ومبارزه با افساد فوتبال ایران و لمپن ها و موتور گازی ها و خائنین به ایران و ایرانی است واین نشانه آنست که پوپولیست ها و مزدوران در هر جا و مکان جایی در قلوب مردم نداشته و نخواهند داشت
۹
nima bagheri
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۵۱
الان اون مهدی رستم پور آغال که ژست اوپوزیسیون به خودش میگیره کجاست؟
اون که می گفت عادل حکومتیه
خاک بر سرت مهدی رستم پور که با نظرات ات درباره کی روش و فردوسی پور از چشم خیلی ها افتادی
۵
makh
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۵۴
سال قبل ،نیمه نهایی اسیا شب بازی مشغول حاشیه سازی برای پرسپولیس ،دم تکون دادن برای ارباب پرتغالیش و پیامک زدن به بازیکنان پرسپولیس در جهت تحریک علیه برانکو و تغییر چینش بازیکنان و درست یکسال بعد همون شب چاقو درحال بریدن دسته خودش ،ولی نعمت درحال کودتا علیه هزاردستان ، عجب حسن تصادفی!!البته اگر ساختگی نباشه!
۲
سینا
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۰۳
باخت امشب هم بپای پخش نشدن برنامه نود بذارید لنگی ها. بک بر دو
۵
nima bagheri
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۰۸
به امیر و
Afidongesi:
از کدوم پایگاه به نت وصل شدید برادران ؟
۳
nima bagheri
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۱۱
عادل تنها نیست
نباید بزاریم فاسدان فوتبال و امنیتی ها بدون هزینه نود رو حذف کنن
به حرف های یه مشت کم سن زامبی بی شخصیت و بازیچه یه مش بیسجی گوش ندید عادل هنوز محبوب ترینه
عادل تنها نیست
۷
امیر
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۲:۲۳
بیشعور ترین کامنت نویس هم کشف شد.
بهت نمیخوره که نونت از طریق نود تامین بشه، فهمت همین قدره.
لازمه اصلی پوپولیسم افرادی مثل تو هستند.
nima bagheri
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۱۴
به امیر:
پوپولیسم را میتونی تلفظ کنی حتی ؟
تو بلاهت مطلقی یا یه مفت خور رانت زاده
۳
عبدالله
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۴۵
در مورد برنامه 90 بنظرم باید منصفانه نظر داد
نه سیاه نمایی کامل درست و بگوییم بی تاثیر بود
نه غش و ضعف برای آن برنامه و فکر کنیم با قطه پخش آن در 2هفته گذشته بزرگترین جنایت بشری اتفاق افتاد

برنامه 90 قطعا در مبارزه با برخی از کژی هاو فسادها در فوتبال مبارزه کرد و کارنامه قابل دفاعی دارد.
اما بخاطر هم داریم فردوسی پور در برخی موارد نیز سلیقه ای رفتار میکرد
دفاع تمام قد او از عملکرد کیروش در جام جهانی 2014 و جام ملتهای آسیا 2015 نمونه بارز آن است اما آیا همین حمایت را از برانکو در جام جهانی 2006 و قلعه نویی در جام ملتهای 2007 که عملکرد مشابه ای با کیروش داشتند به عمل آورد؟
در مکالمات تلفنی با افرادی که روی خط برنامه می آورد اگر مطابق سلیقه اش بودند حمایت زیر پوستی میکرد اما وای به حال آن فردی که فردوسی پور می خواست حالش را بگیرد اینکه او از حد یک مجری برنامه خارج میشد و در حد دادستان و قاضی اتهام میزد و رای صادر میکرد بروز و ظهور میکرد. جمله معروف او که می گفت: "من قانع نشدم و حق دارم سرم را به این میز بکوبم" ناشی از همین روحیه ای بود که او حد و حدود خودش را بالاتر از یک مجری برنامه یا تهیه کننده برنامه می دید ناشی می شد.
در تمام دنیا و شبکه های جهانی حتی صداوسیما چارچوب و زمان بندی برای برنامه ولو برنامه زنده وجود دارد. مثلا تهیه کننده و مجری میدانند برنامه ان 80 دقیقه است و باید برنامه را در80 دقیقه تمام کنند . موارد استثنا پیش می آید که برنامه زنده تقاضای افزایش وقت بکند. اما برنامه 90 گاهی در مناظرات دو طرفه فردوسی پور و میهمان آنچنان وقت از دست میرفت که مرتب و تقریبا در اکثر برنامه ها وقت برنامه 90 تمدید میشد
علت این تبعیض و خلاف عرف تمام برنامه ها و شبکه ها چه بود ؟
علتش این بود که
یکی از این کسانی که در 20 سال گذشته برای تهیه و اجرای برنامه اش از رانت ارتباط ، استفاده کرد شخص عادل فردوسی پور و برنامه 90 بود.
بله .
شاید تعجب بکنید
اما کافی است با علی اصغر پورمحمدی مدیراسبق شبکه 3 و معاون سابق صداوسیما کمی آشنا باشید و ارتباط همشهری گری او با فردوسی پور را بعنوان 2 کرمانی بدانید .
اصغر پورمحمدی اخوی مصطفی پورمحمدی وزیرکشور احمدی نژاد، رئیس سازمان بازرسی کل کشور دردوره ای که با احمدی نژاد اختلاف پیدا کرد و سپس وزیر دادگستری دولت روحانی بود.

جهت اطلاع از نفوذ رانتی عادل فردوسی پور
کافی است یادآوری کنم که او حتی برای گرفتن زمان پخش بیشتر برای برنامه90 مستقیما و درحین اجرای برنامه زنده با اصغر پورمحمدی شخصا تماس میگرفت آن هم در ساعت 2 شب و از او مجوز افزایش زمان برنامه را میگرفت. کدام مجری یا تهیه کننده صداوسیما می تواند ساعت2 شب با مدیرشبکه یا معاون صداوسیما تماس تلفنی بگیرد و درخواست افزایش زمان برنامه اش را داشته باشد؟
الان هم صداوسیما قصدمقابله با یکی از برنامه های پرطرفدارخودش را نداشت.
شبکه 3 از فردوسی پور خواست برنامه 90 را بعداز بازی انگلیس و اسپانیا یعنی ساعت 15 دقیقه بامداد اجرا فردوسی پور نپذیرفت . فراموش نکنیم در جشنواره فجر پارسال که رضا رشید پور مجری ویژه برنامه جشنواره فجر در شبکه 3 بود. عادل فردوسی پور 2 هفته برنامه خودرا بعداز اجرای رشیدپور یعنی 30 دقیقه بامداد شروع کرد . بنابراین این روال ، روالی بود که قبلا در رابطه با برنامه90 انجام شده بود.
یا حتی گاهی از اوقات بخاطر پخش مستقیم برنامه ورزشی یک سریال تلویزیونی در آن شب پخش نشد.
بنابراین پخش نشدن برنامه 90 در دوشنبه شب هفته قبل یا با تاخیر پخش شدن آن موضوعی نبود که فردوسی پور برای صداوسیما، لشکر کشی بکند و در برابر سازمانی قرار بگیرد که فردوسی پور همه اعتبار و احترام و معروفیت و حتی درآمدخود را از آن دارد.
چرا ترجمه کتاب فردوسی پور آن همه فروش می کند؟ آیا غیر از اعتبار و معروفیتی است که او از صداوسیما کسب کرد؟ هستند مترجمینی که بلحاظ علمی و فن ترجمه سرآمدتر از فردوسی پور بودند و هستند اما کتابشان به اندازه کتاب فردوسی پور فروش نکرد. چرا ؟ چون سرمایه اجتماعی که از طریق صدا وسیما برای فردوسی پور کسب شد برای بقیه مترجمین ولو فاضل تر از فردوسی پورایجاد نشد.
پس تنها صداوسیما از فردوسی پور و برنامه 90 سود نمی برد . متقابلا هم فردوسی پور از صاوسیما سود برد

یادمان باشد زمانی هم مهران مدیری به دلیل غروری که از سریالهایش کسب کرده بود حاضر به تمکین چارچوب صداوسیما نشد و فاصله گرفت اما ساخت قهوه تلخ و پخش ان از شبکه های نمایش خانگی باعث شد که مهران مدیری متوجه پخش یک سریال از صداوسیما و شبکه نمایش خانگی بشود . ضوابط صداوسیما را قبول کند
همین صداوسیمایی که برخی مبالغه می کنند که بیننده ندارد و مردم ترجیح میدهند شبکه های ماهواره را نگاه کنند
۱
امیر - در جواب نیما باقری
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
برای لمپنی در سطح تو همین قدر که بتونه واژه بلاهت رو بدون غلط دیکته ای بنویسه، جای تقدیر و تشکر وجود داره.

یه روز خر و گرگ دچار اختلاف شدند و برای حل اختلاف پیش شیر رفتند. شیر گفت حق با گرگه ولی مجازاتش کنید.گفتند چرا؟
گفت : کسی که با خر بحث کنه لایق مجازاته...

مونارشی عزیز تا همینجا هم من مستحق مجازاتم، پس دیگه بحثی با تو ندارم.

-پی نوشت : قطعا دانستن معنی کلمه مونارشی در سطح سوادت نیست، ولی با کمی تحقیق میتونی معنی ذاتت رو بدونی.
۲
nima bagheri
سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۵۱
در جواب امیر بی سواد ترین کاربر سایت:
این که تو هر کامنت میری یه واژه انتخاب می کنی از ویکی پدیا و یه بار میگی پوپولیسم و یه بار میگی مونارشی و بعد خودت میگیسواد نداری که بفهمی یعنیچی و فلان نشان از عمق جنون و بی سوادی و خود درگیریت داره ای نگون بخت دیگی خودت داری خودت رو می زنی یحتمل تو زندگی واقعیتم همینقدر حقیر و بی سواد و در عین حال پر مدعایی به حال آدم هایی مثل تو سمپتوم جامعه محسوب میشن واقعا(معنای سمپتوم رو هم مثل خودت میگم شعورت نمیرسه بی شک)
به قول برنارد شاو :
هرگز با خوک ها کشتی نگیرید چون هم باعث لذت بردن خوک می شوید و هم لجن مال شدن خودتان
روز خوش ای امیر بدبخت :)
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر